Od soboty, 28 marca, i poniedziałku, 30 marca, wchodzą zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej:
1. Częściej pojadą autobusy dla mieszkańców Wojszyc, Ołtaszyna i Partynic
Od 30 marca 2015 roku (poniedziałek) zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy autobusów linii 113 na dni robocze.
Autobusy będą kursowały z częstotliwością:
- w godzinach 5:00 - 6:00 co 30 minut;
- w godzinach 6:00 - 8:00 co 15 minut;
- w godzinach 8:00 - 14:00 co 15 minut (obecnie co 30 minut);
- w godzinach 14:00 - 18:00 co 15 minut;
- w godzinach 18:00 - 19:00 co 15 minut (obecnie co 30 minut);
- w godzinach 19:00 - 23:00 co 30 minut.
Dodatkowo od 28 marca 2015 roku (sobota) kursy linii 612 realizowane z pominięciem Bielan Wrocławskich zostaną wydzielone jako osobna linia normalna 112.
Autobusy linii 112 będą kursowały co godzinę na trasie:
Dworzec Gł. PKP - Peronowa - Piłsudskiego - Stawowa - Borowska - Ślężna - Gliniana - Borowska - Grota Roweckiego – Rondo Bednarza - Parafialna - Kutrzeby - Wysoka - Ołtaszyńska – Rondo św. Ojca Pio – Ołtaszyńska - Wojszycka - Wyścigowa - Waligórskiego - Krzyki
Krzyki - Waligórskiego - Wyścigowa - Wojszycka - Ołtaszyńska – Rondo św. Ojca Pio – Ołtaszyńska - Wysoka - Kutrzeby - Parafialna – Rondo Bednarza - Grota Roweckiego - Borowska - Peronowa - Dworzec Gł. PKP
a autobusy linii 612 będą kursowały co godzinę (tj. wg obecnego rozkładu jazdy) na trasie:
Dworzec Gł. PKP - Peronowa - Piłsudskiego - Stawowa - Borowska - Ślężna - Gliniana - Borowska - Grota Roweckiego – Rondo Bednarza - Parafialna - Kutrzeby - Wysoka - Ślęża – Bielany Wrocławskie – Karkonoska - Krzyki
Krzyki - Karkonoska – Bielany Wrocławskie - Ślęża - Wysoka - Kutrzeby - Parafialna – Rondo Bednarza - Grota Roweckiego - Borowska - Peronowa - Dworzec Gł. PKP
Pasażerowie, którzy kupili bilet okresowy na linię 612 przed 28 marca 2015 roku, będą mogli dodatkowo kontynuować podróż autobusami linii 112 pomiędzy pętlą autobusową przystankiem "Wysoka - Radosna" a pętlą na Krzykach nie dłużej niż do czasu zakończenia ważności biletu.
2. Przedłużenie autobusu 132 – nowa pętla autobusowa przy skrzyżowaniu ulicy Mińskiej i Roślinnej na Muchoborze Wielkim
Autobusy linii 132 zostaną skierowane od skrzyżowania ulicy Strzegomskiej i Rogowskiej ulicą Strzegomską, przez Rondo Rotmistrza Pileckiego i ulicę Mińską do nowej pętli autobusowej przy skrzyżowaniu ulicy Mińskiej i Roślinnej na Muchoborze Wielkim.
Pasażerowie, którzy kupili bilet okresowy na linię 132, będą mogli kontynuować podróż autobusami linii 122, 134, 142 i 149 między pętlą autobusową na Nowym Dworze, a skrzyżowaniem ulicy Strzegomskiej i Rogowskiej (przystanek "Rogowska") lecz nie dłużej niż do czasu zakończenia ważności biletu, który został zakupiony przed 28 marca 2015 roku.
3. Przebudowa wiaduktu kolejowego i jezdni ulicy Starogroblowej
Rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z przebudową wiaduktu kolejowego i jezdni ulicy Starogroblowej. Od soboty zmieniają się trasy linii autobusowych C, 103, 104, 122, 127, 128 oraz autobusów nocnych linii 245.
Autobusy ww. linii kursujące w kierunku centrum miasta wrócą na swoją trasę i będą kursowały na wprost pod wiaduktem kolejowym z ulicy Popowickiej w ulicę Starogroblową.
5. Dodatkowe przystanki na trasie przejazdu linii C
Od soboty nowe przystanki linii C:
- przystanek "Katedra" przy skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego i Szczytnickiej;
- przystanek "Wejherowska" przy skrzyżowaniu ulicy Popowickiej i Wejherowskiej.
Przystanki dla autobusów linii pospiesznej C będą posiadały status przystanku "na żądanie".
6. Przystanki przy ul. Pilczyckiej nie będą "na żądanie"
Od soboty przystanki "Modra" i "Kolista", zlokalizowane przy ul. Pilczyckiej, będą przystankami stałymi dla autobusów linii 101, 102, 103 i 104. Dziś mają status "na żądanie".
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?