Koszykówka. Polpharma Starogard Gd. - Śląsk Wrocław 87:100. Świetna trzecia kwarta WKS-u

Rafał Bajko
Trener Śląska Emil Rajković był wyraźnie zadowolony z gry swojego zespołu w Starogardzie Gdańskim. WKS łatwo ograł Polpharmę Tomasz Hołod
Wrocławianie mieli problemy z czerwoną latarnią ligi ze Starogardu Gdańskiego tylko w pierwszej połowie. Sprawę załatwili w trzeciej kwarcie, którą wygrali aż 25:7.

Siedemnastokrotni mistrzowie Polski byli zdecydowanymi faworytami wyjazdowego starcia z Polpharmą. Rywale grają w obecnych rozgrywkach tak słabo, że byli w stanie wygrać zaledwie pięć spotkań. W związku z kiepskimi wynikami ekipy z Kociewia, z trenerskiego stołka zleciał niedawno Tomasz Jankowski. Jego miejsce zajął człowiek o podwójnym imieniu Mariusz Karol.

Nowa miotła pozytywnie podziałała na Polpharmę, gdyż pierwsza kwarta starcia ze Śląskiem należała właśnie do gospodarzy. Ostatni zespół ligi prowadził w pewnym momencie nawet 15:9.

Wrocławianie na szczęście szybko obudzili się z letargu i w drugiej odsłonie zaprezentowali się już zdecydowanie lepiej. Ostatnie minuty tej kwarty należały szczególnie do Denisa Ikovleva, który najpierw efektownie zablokował zawodnika Polpharmy, a następnie trafił dwie trójki. Na 1,5 sekundy przed końcową syreną świetną akcją popisał się jeszcze Aleksandar Mladenović, który trafił za dwa punkty z faulem i do przerwy było 54:49 dla WKS-u.

Trzecia kwarta nie pozostawiła już złudzeń, który zespół jest aktualnie w czołówce TBL, a który okupuje dolne rejony tabeli. Śląsk wzmocnił obronę, w dodatku znakomitą dyspozycję prezentował Lawrence Kinnard i wcześniej wspomniany Ikovlev. Najlepszy mecz w sezonie rozegrał też Robert Tomaszek, który w końcu uaktywnił się w ofensywie.

Ostatnia odsłona nie przyniosła już większych emocji, a WKS korzystał z wcześniej osiągniętej zaliczki.

Tauron Basket Liga
Polpharma Starogard Gdański - Śląsk Wrocław 87:100 (23:22, 26:32, 7:25, 31:21)
Polpharma: Miles 25 (5x3), Sapp 21 (4), Meier 16 (2), Kukiełka 7 (1), Jarmakowicz 5 - Bochno 8, Strzelecki 5, Robak.
Śląsk: Kinnard 22 (2x3), Dłoniak 15 (1), Radivojević 15 (5), Mladenović 5, Wiśniewski 4 - Ikovlev 17 (3), Gabiński 12 (1), Tomaszek 10.

Pozostałe mecze 24. kolejki: Polski Cukier - Asseco Gdynia 71:75 (13:17, 8:16, 13:18. 37:24), Rosa Radom - AZS Koszalin 81:85 (10:21, 26:17, 21:19, 24:28), Anwil Włocławek - Wikana Start Lublin 85:89 (19:30, 21:21, 22:17, 23:21), Energa Czarni Słupsk - Stelmet Zielona Góra 72:70 (27:18, 30:10, 7:19, 8:23), Jezioro Tarnobrzeg - Trefl Sopot 56:95 (16:20, 7:21, 9:30, 24:24). Awansem: King Wilki Morskie Szczecin - Polfarmex Kutno 68:92 (18:22, 15:27, 20:25, 15:18).