Zamach w Tunezji. Ranni Polacy już w kraju. Będą leczeni w...

  Zamach w Tunezji. Ranni Polacy już w kraju. Będą leczeni w szpitalu MSW w Warszawie [VIDEO]

  Damian Dragański AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Zamach w Tunezji. Ranni Polacy już w kraju. Będą leczeni w szpitalu MSW w Warszawie [VIDEO]

  ©Fot Maciej Jeziorek

  [ZAMACH W TUNEZJI] Ośmiu z dziesięciu rannych Polaków w ataku terrorystycznym w Tunisie wróciło w piątek wieczorem do kraju. Teraz przejdą leczenie w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
  Zamach w Tunezji. Ranni Polacy już w kraju. Będą leczeni w szpitalu MSW w Warszawie [VIDEO]

  ©Fot Maciej Jeziorek


  TVN24/x-news


  Dwa samoloty CASA wylądowały w piątek ok. godz. 22 na wojskowym lotnisku Okęcie w Warszawie. Na pokładzie znajdowało się osiem osób, które ucierpiały podczas zamachu na Muzeum Bardo. Odniosły one głównie rany postrzałowe oraz urazy ortopedyczne. Po powrocie do kraju ranni zostali hospitalizowani w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW.

  Stan zdrowia dwójki pozostałych Polaków nie pozwolił im wrócić do kraju. Według Zbigniewa Biejata ze szpitala MSW, pozostaną w Tunisie jeszcze przez tydzień, mimo że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Po zamachu terrorystycznym w Tunezji Ministerstwo Obrony Narodowej wysłało dwa samoloty typu CASA. Na ich pokładzie znaleźli się m.in. lekarze i psychologowie a także specjalistyczny sprzęt służący do transportu rannych. Rzecznik MON, płk Jacek Sońta dodał na piątkowej konferencji prasowej, że resort jest przygotowany na transport pozostałych dwóch osób z Afryki. - Jesteśmy gotowi do ewentualnej dalszej współpracy do zapewnienia dalszego transportu - powiedział.

  Do Polski nie sprowadzono jeszcze ciał trzech zabitych turystów. Marcin Wojciechowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapewnił, że przewidziano dodatkowy transport w tym celu. - Nastąpi to po przeprowadzeniu niezbędnych procedur konsularnych, związanych z transportem zwłok do kraju - powiedział w piątek wieczorem dziennikarzom.

  Podczas środowego zamachu terrorystycznego na Muzeum Bardzo zginęło trzech Polaków, a 10 zostało rannych. W trakcie ataku w muzeum przebywała wycieczka 36 polskich turystów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama