Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław 1:1 po dużym błędzie Wrąbla (RELACJA)

Rafał Bajko
Jakub Wrąbel popełnił błąd, który kosztował Śląsk cenne dwa punkty
Jakub Wrąbel popełnił błąd, który kosztował Śląsk cenne dwa punkty Bartek Syta
Śląsk Wrocław zremisował z Górnikiem Łęczna 1:1. Bramki mogliśmy zobaczyć dopiero w końcówce meczu. W 82. minucie trafił Flavio Paixao, a w 90. wyrównał Tomasz Nowak, któremu pomogła fatalna interwencja Jakuba Wrąbla. Młody bramkarz WKS-u przepuścił piłkę między nogami.

Trener Śląska Tadeusz Pawłowski zaskoczył przed meczem, wystawiając w podstawowym składzie Hiszpana Juana Calahorro. Wrocławianie przyjechali do Łęcznej bez pauzujących za kartki Dudu Paraiby oraz Tomasza Hołoty. Calahorro zastąpił więc w składzie tego drugiego, choć na ławce rezerwowych pozostawał inny defensywny pomocnik - Krzysztof Danielewicz.

Pierwsza połowa mogła znakomicie rozpocząć się dla wrocławian. Po błędzie defensywy gospodarzy przed świetną okazją znalazł się Marco Paixao, ale bramkarz Górnika popisał się w tej sytuacji świetną interwencją. Jeszcze lepszą paradą wyróżnił się kilkanaście minut później Jakub Wrąbel, który musiał ratować wrocławian po uderzeniu Fiodora Cernycha.

Litwin miał w tej części meczu drugą znakomitą okazję do zdobycia bramki, kiedy w pojedynku jeden na jeden wykorzystał poślizgnięcie się Piotra Celebana. Napastnik zamiast pewnie umieścić piłkę w bramce, delikatnie podciął futbolówkę nad Wrąblem, umożliwiając tym samym skuteczną interwencję wracającemu Celebanowi.

Popularny "Celik" naprawił więc swój wcześniejszy błąd, a tuż przed przerwą mógł dać upragnione prowadzenie Śląskowi, kiedy po rzucie rożnym doskonale znalazł się w polu karnym gospodarzy, uderzając głową wysoko nad poprzeczką.
W drugiej połowie koncert nieskuteczności Cernycha trwał. Zawodnik Górnika znów miał kilka dogodnych sytuacji, ale jego strzały lądowały daleko od bramki Wrąbla.

Kiedy w 82 minucie po znakomitym podaniu Danielewicza gola dla WKS-u zdobył Flavio Paixao, wydawało się, że pierwsze wiosenne zwycięstwo Śląska stanie się faktem. Niestety, kilka minut przed końcem fatalny błąd popełnił Wrąbel, który po uderzeniu Nowaka przepuścił piłkę pod brzuchem i było 1:1.

XXV KOLEJKA. Pozostałe mecze.
W piątek:
Pogoń Szczecin - PGE GKS Bełchatów 3:0 (Robak 58, 67 k., 73 k.).

Sobota: Ruch Chorzów - Zawisza Bydgoszcz (g. 15.30, nSport, Paweł Gil), Wisła Kraków - Cracovia Kraków (g. 18, Canal+ Sport, Szymon Marciniak), Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze (g. 20.30, Canal+ Sport, Daniel Stefański).

Niedziela: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok (g. 15.30, Canal+ Family, Paweł Raczkowski), Piast Gliwice - Korona Kielce (g. 15.30, nSport, Adam Lyczmański), Lech Poznań - Legia Warszawa (g. 18, Canal+ Sport, Tomasz Musiał).

Materiał oryginalny: Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław 1:1 po dużym błędzie Wrąbla (RELACJA) - Gazeta Wrocławska