Koszykówka. Ślęza - Wisła 59:69. Wrocławianki walczyły, ale i tak zakończyły sezon [ZDJĘCIA]

Rafał Bajko, materiały prasowe
Agnieszka Śnieżek, tak jak w Krakowie, zagrała dobry mecz
Agnieszka Śnieżek, tak jak w Krakowie, zagrała dobry mecz Piotr Zadumiński
W rewanżowym meczu I rundy play-off TBLK wrocławianki przegrały z Wisłą Can-Pack Kraków 59:69. Rywalki awansowały tym samym do półfinału ligi.

Beniaminek rozgrywek przystąpił do piątkowego meczu w pełnym składzie. Przypomnijmy, że przed tygodniem w Krakowie nie zagrały Paulina Pawlak i Adrianne Ross.

Ślęza zaczęła ambitnie, bo w pierwszej kwarcie toczyła wyrównany bój z mistrzyniami Polski. Na 2,5 minuty przed końcem tej odsłony prowadziła nawet 15:11. Krakowianki szybko opanowały sytuację i po 20 minutach było 31:36.

W drugiej połowie mistrzynie Polski kontrolowały wynik do ostatnich minut, choć trzeba przyznać, że Ślęza zaprezentowała się o wiele lepiej niż w grodzie Kraka. Wrocławianki w pełnym składzie były w stanie napsuć sporo krwi nawet tak mocnej ekipie jak Wisła.

Nie zmienia to jednak faktu, że obecny sezon dla Ślęzy dobiegł już końca. Beniaminek zakotwiczył ostatecznie na ósmym miejscu, realizując główny cel, jakim było utrzymanie w ekstraklasie.

- To był dobry mecz, cieszymy się, że awansowaliśmy do półfinału. Zdecydowanie łatwiejsze było jednak dla nas spotkanie w Krakowie. Wielkie pochwały należą się zatem zespołowi z Wrocławia, który pokazał charakter. Jeżeli klub będzie szedł tą drogą, co teraz, osiągnie sukces - powiedział Stefan Svitek, szkoleniowiec ekipy z Krakowa.

- Chciałyśmy zagrać zdecydowanie lepiej niż w Krakowie i uważam, że nam się to udało. Postawiłyśmy się Wiśle, jednak rywalki to faworyt ligi. Chciałabym podziękować wszystkim kibicom, sponsorom, ludziom, którzy nas wspierali w tym sezonie - podsumowała Paulina Pawlak, rozgrywająca Ślęzy.

Tauron Basket Liga Kobiet
Ślęza Wrocław - Wisła Can-Pack Kraków 59:69 (17:15, 14:22, 13:19, 15:13)
Ślęza: Śnieżek 15, Player 15 (2x3), Pawlak 7, Leciejewska 6, Nwagbo 2 - Ross 11 (1), Mistygacz 3 (1), Głocka, Czarnecka.
Wisła: Vandersloot 15, Lavender 13, Żurowska-Cegielska 11 (1x3), Quigley 9 (1), Skobel 2 - Petronyte 11, Abdi 6, Ziętara 2, Ouvina.

Program pozostałych meczów I rundy play-off (do dwóch zwycięstw). Sobota: KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice (godz. 18 - stan rywalizacji: 1:0 dla CCC), MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz (godz. 18.30 - stan rywalizacji: 1:0 dla Artego). Czwartek: Glucose ROW Rybnik - Energa Toruń (godz. 18 - stan rywalizacji: 1:0 dla Energi Toruń).