Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiana czasu z zimowego na letni 2015. Kiedy będzie zmiana czasu? Sprawdź, kiedy przestawić zegarki

red.
Zmiana czasu z letniego na zimowy? Kiedy zmiana czasu? Kiedy przestawiamy zegarki? O godzinę do przodu czy godzinę do tyłu?
Zmiana czasu z letniego na zimowy? Kiedy zmiana czasu? Kiedy przestawiamy zegarki? O godzinę do przodu czy godzinę do tyłu? Polska Press Grupa/zdjęcie ilustracyjne
Zmiana czasu z zimowego na letni. Jaka jest data zmiany czasu? Kiedy będziemy musieli przestawić zegarki? Będziemy spać o godzinę krócej czy o godzinę dłużej? Zmiana czasu z zimowego na letni w 2015 r. wypada w niedzielę 29 marca. Tak więc w weekend 28-29 marca, w nocy z soboty na niedzielę musimy się przygotować na to, że będziemy spać o godzinę krócej. Jak przestawiamy zegarki? Zegary musimy przesunąć o godzinę do przodu. Niestety wiele osób bardzo trudno znosi zmianę czasu, dlatego potrzebują kilka dni na przyzwyczajenie się do nowego trybu godzin.

ZMIANA CZASU Z ZIMOWEGO NA LETNI 2015. KIEDY ZMIANA CZASU? PO CO JEST ZMIANA CZASU?

Zmiana czasu z zimowego na letni tradycyjnie wprowadzona zostanie w ostatni weekend marca. Niestety mamy złą informację dla osób, które będą chciały się wówczas porządnie wyspać. Będziemy musieli przestawić zegarki o godzinę do przodu. Tym samym z godziny 2.00 w nocy zrobi się 3.00 w nocy. Zmiana ta nastąpi w nocy z 28 na 29 marca (z soboty na niedzielę).

Zmiana czasu następuje w związku z nastaniem wiosny. Od momentu równonocy wiosennej dzień wydłuża się, a noce stają się coraz krótsze. W tym roku pierwszy dzień wiosny przyniósł efektowne zjawisko astronomiczne - zaćmienie słońca

Czytaj więcej: DANE NAM BYŁO SŁOŃCA ZAĆMIENIE. NASTĘPNE BĘDZIE ZA 11 LAT (FILM, MNÓSTWO ZDJĘĆ)

Po co została wprowadzona zmiana czasu? Najbardziej popularne wyjaśnienie to to, że dzięki zmianie czasu zaoszczędzamy energię elektryczną. Chodzi o bardziej efektywne wykorzystywanie światła dziennego. Jak tłumaczą jednak energetycy, oszczędności, jakie daje nam zmiana czasu szacowane są na jednodniowy zapas energii w skali roku. Niestety nie będzie to zbytnio widoczne na domowym rachunku za prąd.

CZYTAJ TEŻ: PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. WIOSNA KALENDARZOWA I ASTRONOMICZNA. KIEDY WYPADA PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska