Ważne
  Pomysłów na nowe logo Głogowa nie brakowało

  Pomysłów na nowe logo Głogowa nie brakowało

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Pomysłów na nowe logo Głogowa nie brakowało
  1/18
  przejdź do galerii
  Do ratusza trafiło blisko 160 prac z pomysłami na symbol naszego miasta
  Po raz kolejny mieszkańcy naszego miasta udowodnili, że są bardzo kreatywni. Konkurs na logo nowe Głogowa, ogłoszony przez urząd miasta, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęło na niego około 160 prac. Pomysły były różnorodne. Niektóre oprócz samego loga zawierały również hasła promujące nasze miasto.

  - Zainteresowanie było nie tylko wśród głogowian - mówi naczelnik wydziału promocji Adam Borysiewicz. - Prace docierały do nas z Torunia, Gdańska, Lublina czy Sopotu. Jednak w większości autorami są głogowianie, co mogliśmy ocenić po tym, że wiele z nich zostało do nas przyniesione.

  Oceną konkursowych prac zajęła się specjalna komisja, składająca się z prezydenta i jego zastępców, rzeczniczki ratusza, naczelnika wydziału promocji oraz Eryki Stolarskiej z głogowskiego muzeum.

  - Prace są zróżnicowane pod względem wykonania, jednak jak szacuję, około 70 procent zostało wykonanych w fachowy sposób, ze znajomością reguł grafiki - powiedziała nam Eryka Stolarska.

  Spośród zgłoszonych prac komisja wybrała 17 jej zdaniem najlepszych projektów. Prace mogły oprócz loga zawierać też hasło, jednak komisja pod uwagę będzie brała głównie to pierwsze. Hasła są jedynie dodatkami.
  Warto zaznaczyć, że prace będą oceniane przez komisję bez ujawniania nazwiska autora.

  Po wybraniu prac, pojawiły się one na stronie facebookowej urzędu miasta. Tam czekają na oceny i komentarze głogowian. Ich uwagi mają być brane pod uwagę w procesie wyboru zwycięzcy, jednak ostateczny triumfator konkursu na logo wybrany zostanie przez samą komisję.

  Miasto nie wyklucza, że nowe logo powstanie z połączenia kilku elementów nadesłanych na konkurs przez różnych autorów.
  - Komisja po uwzględnieniu uwag i ocen głogowian, wybierze tę najlepszą pracę - dodaje Adam Borysiewicz. - Przypominam jednak, że komisja ma prawo przy ustalaniu ostatecznego logo Głogowa, do połączenia różnych elementów z wybranych prac.
  Ostateczny wynik konkursu na nowe logo mamy poznać w przyszły piątek, 27 marca. Warto przypomnieć, że na autora zwycięskiej pracy czeka nagroda w wysokości trzech tysięcy złotych.

  Które logo podoba się Wam najbardziej?
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo