Pierwszy dzień wiosny. Wiosna kalendarzowa i astronomiczna....

  Pierwszy dzień wiosny. Wiosna kalendarzowa i astronomiczna. Kiedy wypada pierwszy dzień wiosny?

  MH

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Pierwszy dzień astronomicznej wiosny wypada 20 marca 2015 r. Wiosna kalendarzowa rozpocznie się dzień później, czyli 21 marca 2015 r.
  1/11
  przejdź do galerii

  Pierwszy dzień astronomicznej wiosny wypada 20 marca 2015 r. Wiosna kalendarzowa rozpocznie się dzień później, czyli 21 marca 2015 r. ©Polska Press Grupa/zdjęcie ilustracyjne

  Kiedy wypada pierwszy dzień wiosny w 2015 roku? Astronomiczny pierwszy dzień wiosny wypadnie w tym roku wcześniej niż zwykle. Wszystko związane jest z rotacją osi ziemskiej. Pierwszy dzień wiosny obchodzony jest w dniu równonocy wiosennej. Ta najczęściej przypadała 21 marca. Jednak od 2011 r. przez najbliższe kilkadziesiąt lat koniec zimy i początek wiosny przypadał będzie na 20 marca. To dzień, który obchodzony był z wielką estymą w kulturach starożytnych. Obecnie ma bardziej znaczenie symboliczne. Dni będą się wydłużać kosztem nocy i będą bardziej słoneczne przez co nasze samopoczucie powinno się polepszyć po zimowej szarzyźnie.

  PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY JUŻ W PIĄTEK. WIOSNA KALENDARZOWA ROZPOCZNIE SIĘ DZIEŃ PÓŹNIEJ  Lada moment pierwszy dzień wiosny. Uczniowie będą topić Marzannę, a dzień zrówna się długością trwania z nocą. Od 20 marca, czyli od piątku, kiedy to rozpocznie się astronomiczna wiosna, dni będą się już tylko wydłużać kosztem nocy. Dlatego dzień ten zwany jest równonocą wiosenną. Zimę pożegnamy o godz. 23.45.

  Wiosna tuż tuż. Doskonale wiedzą o tym pszczoły, które wyleciały już z uli. A ich właściciele... zakasują rękawy, bo będzie to kolejny pracowity rok. Jak się okazuje, pszczelarstwo to nie tylko pasja, a biznes z którego można się utrzymać.  Zobacz też: Życzenia wielkanocne. Najpiękniejsze życzenia na Wielkanoc. Krótkie i długie (WIERSZE, KARTKI, SMS)

  Ostatni raz pierwszy dzień wiosny przypadł na 21 marca w 2011 r. Teraz przynajmniej do 2047 roku będziemy świętować początek astronomicznej wiosny 20 marca. Potem data ta będzie się przesuwać do tyłu. Według szacunków naukowców po raz kolejny pierwszy dzień astronomicznej wiosny wypadnie 21 marca dopiero w 2102 roku.

  Oczywiście ze zbliżającą się wiosną związane są również bociany, które powracają do Polski z ciepłych krajów. Mieszkańcy Krynek na Podlasiu twierdzili, że to do nich zawitał pierwszy bocian
  Czytaj też: Ogród Botaniczny już otwarty po przerwie zimowej (ZDJĘCIA)

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   20 marca czyli już w piątek!?

   Z (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jak to w końcu jest pierwszy dzień astronomicznej wiosny przypada Tera's 20 marca a tu mow a ze jez w listen zaczyna sie wins a - w pirates byl dopier of 18 marca - cza ja mam inny kalendarz?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama