Liga Mistrzów. Arsenal wygrał i odpadł. Atletico awansowało po karnych

AS Monako przegrało u siebie z Arsenalem 0:2... i zameldowało się w ćwierćfinale, a Atletico Madryt po rzutach karnych wyeliminowało Bayer Leverkusen.

W Monako od samego początku przeważali goście z Londynu. Nie mieli zresztą wyjścia, jeśli chcieli myśleć o odrobieniu strat z pierwszego meczu, w którym przegrali na Emirates Stadium 1:3. "Kanonierzy" co chwila sunęli z kolejnymi atakami, a Monako ograniczało się do przeszkadzania. W końcu napór gości przyniósł efekt, w postaci gola Oliviera Giroud na 1:0.

W drugiej części spotkania obraz gry nie zmienił się, lecz londyńczycy nie byli w stanie dołożyć kolejnych dwóch trafień. Ta sztuka udała im się tylko raz, a konkretnie Aaronowi Ramseyowi i dzięki lepszemu bilansowi bramek na wyjeździe do ćwierćfinału awansowało AS Monaco.

Emocji nie brakowało także w Madrycie, gdzie Atletico podejmowało Bayer, z którym w pierwszym meczu przegrało w Leverkusen 0:1. Pomimo nie najlepszej ostatnio formy i konieczności odrabiania strat, to podopieczni Diego Simeone byli faworytami do awansu z tej pary. Swoją przewagę udowodnili jeszcze w pierwszej połowie, dzięki trafieniu Mario Suareza.

W drugich 45 minutach gra przypominała bicie głową w mur przez jednych i drugich. O losach awansu miała zadecydować dogrywka. W tej bramki również nie padły i sędzia zarządził konkurs rzutów karnych, które lepiej wykonywali piłkarze Atletico.

AS Monako - Arsenal Londyn 0:2
Bramki: Giroud 35, Ramsey 79.

Monaco: Subasic - Fabinho, Abdennour, Wallace, Kurzawa, KondogbiaI, Toulalan, Martial (60. Carrasco), Moutinho, Dirar (86. Elderson), Berbatov (70. Silva).
Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal (83. Gibbs), Coquelin (63. Ramsey), Cazorla, Özil, Welbeck (72. Walcott), AlexisI, Giroud.

Atletico Madryt - Bayer Leverkusen 1:0 (k. 3:2)
Bramka: Mario Suarez 27.

Atletico: Moya (23. Oblak) - Juanfran, Gimenez, Miranda, Gamez, M. Suarez, Koke, Cani (46. Raul Garcia), Turan, Griezmann, Mandzukić (83. Torres).
Bayer: Leno - Hilbert, Toprak, Spahić, Wendell, Castro, Bender (104. Papadopoulos), Calhanoglu, Bellarabi, Son (77. Rolfes), Drmić (69. Kiessling).