Ukraina: Zamieszki w Konstantynówce po śmierci 8-latki....

  Ukraina: Zamieszki w Konstantynówce po śmierci 8-latki. Mieszkańcy obwiniają wojsko [VIDEO]

  Sylwia Arlak (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ukraina: Zamieszki w Konstantynówce po śmierci 8-latki. Mieszkańcy obwiniają wojsko [VIDEO]
  Po poniedziałkowym wypadku drogowym, w którym ukraiński transporter opancerzony wjechał na chodnik zabijając 8-letnią dziewczynkę, w Konstantynówce, w obwodzie donieckim na Ukrainie doszło do serii zamieszek – pisze "Kyiv Post".
  Ukraina: Zamieszki w Konstantynówce po śmierci 8-latki. Mieszkańcy obwiniają wojsko [VIDEO]
  Do wypadku doszło w godzinach popołudniowych w centrum ponad 75-tysięcznego miasta. Żołnierze stracili panowanie nad wozem pancernym, uderzając w małą dziewczynkę, jej ciotkę i kuzynkę. 8-latka zginęła. Ciotka z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do miejscowego szpitala, zaś jej dziecko nie zostało ranne – podali przedstawiciele służb ukraińskich.  W wyniku zdarzenia, w mieście doszło do zamieszek. Mieszkańcy, niezadowoleni z obecności ukraińskich żołnierzy w mieście, domagali się ukarania sprawców. W Internecie szybko zaczęły krążyć filmy pokazujące demonstracje. Lokalne biuro MSW potwierdziło, że protestujący palili opony na ulicach. Wieczorem sytuacja zaczęła się nasilać, więc ukraińskie władze pozwoliły policjantom na użycie broni – podał Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa.

  - Jeśli ktokolwiek w Konstantynówce stanie z bronią przeciwko ukraińskiemu prawu, wykorzystując ten wypadek do przeprowadzenia masowych protestów, oddamy ostrzegawczy strzał. Następnie policja zacznie strzelać, aby zabić. Jeśli nie będzie czasu na ostrzeżenia, zaczniemy zabijać od razu – podkreślił Heraszczenko.  Ukraińskie służby poinformowały, że już w nocy sytuacja została opanowana, a żołnierze, którzy prowadzili pojazd wojskowy zostali zatrzymani. "Kiedy śledztwo się skończy, ci którzy są winni, będą surowo ukarani" - podało w oświadczeniu Ministerstwo Obrony Ukrainy. "Co więcej, dowódcy poniosą odpowiedzialność za brak należytej kontroli" - czytamy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama