Legionowo: Znów zamieszki pod komendą policji. Ranny...

  Legionowo: Znów zamieszki pod komendą policji. Ranny policjant, 11 osób zatrzymanych [VIDEO]

  Damian Dragański (AIP)/TVP/x-news

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Zamieszki w Legionowie

  Zamieszki w Legionowie ©TVP/X-News

  [ZAMIESZKI W LEGIONOWIE] Legionowo. Jeden policjant trafił do szpitala po drugim dniu zamieszek w Legionowie. W mieście odbyła się kolejna manifestacja związana z ubiegłotygodniową śmiercią 19-latka, który podczas policyjnej interwencji zadławił się woreczkiem z marihuaną. Podobnie jak w niedzielę, doszło do starć z policją. ZOBACZ VIDEO.
  Zamieszki w Legionowie

  Zamieszki w Legionowie ©TVP/X-News

  LEGIONOWO | Zamieszki w Legionowie

  Źródło: TVP/X-News


  CZYTAJ TAKŻE: Korwin-Mikke w Legionowie. Lider Partii KORWiN przeciwko brutalnej akcji policji

  Policja zaznacza, że poniedziałkowe zgromadzenie nie ma związku z uczczeniem śmierci 19-latka. - Na dzisiejszej manifestacji pojawili się chuligani, którzy mają za nic tragedię i nie mają szacunku do rodziny zmarłego - powiedział dziennikarzowi Agencji Informacyjnej Polska Press Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji. Słowa Mrozka potwierdzają rodzice zmarłego chłopaka. Jego ojczym napisał na swoim profilu na Facebooku: "Dziś będzie zdecydowanie gorzej. Lepiej tam nie idźcie. Ja zostaję w domu".

  Jak dowiedziało się AIP, poniedziałkowe zamieszki rozegrały się wobec podobnego scenariusza jak w niedzielę. Pod komendą policji w Legionowie grupa ok. 30 osób zaczęła wykrzykiwać wulgarne hasła w stronę zgromadzonych policjantów. Następnie w ich kierunku poleciały puste butelki po alkoholu. Jeden z funkcjonariuszy został trafiony w twarz i odwieziono go do szpitala. Uszkodzeniu uległy także samochody i sprzęt policyjny.

  Funkcjonariusze użyli głównie pałek w konfrontacji z tłumem. Mieli także w pogotowiu armatki wodne. Przed godziną 23 zatrzymano 11 osób. Część z nich była nietrzeźwa. Policjanci cały czas patrolują Legionowo w celu złapania osób zaangażowanych w zamieszki.

  JANUSZ KORWIN-MIKKE W LEGIONOWIE: ZAŻYWANIE NARKOTYKÓW DOZWOLONE, ALE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ [ZDJĘCIA+VIDEO]


  Poniedziałkowa manifestacja zaczęła się o godzinie 19.30. Na marszu pojawili się Janusz Korwin-Mikke i Przemysław Wipler. Ten pierwszy zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, znowelizuje konstytucję, dzięki czemu każdy będzie mógł legalnie spożywać narkotyki. Zamieszki w Legionowie rozpoczęły się po opuszczeniu miasta przez polityków.

  Poprawki do konstytucji RP zaproponowane przez Janusza Korwin-Mikkego:
  Do art. 39 ("Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody") dodać słowa: "Nikomu nie wolno zabronić spożywać dowolnych substancji lub dowolnie postępować ze swoim ciałem – pod warunkiem, że nie narusza to praw innych i nie powoduje zakłócenia porządku publicznego".

  Jednocześnie do art. 68 ("Każdy ma prawo do ochrony zdrowia") dodać słowa: "Jednakże władze publiczne nie mają obowiązku świadczenia opieki zdrowotnej ludziom, którzy postępują ze swoim ciałem w sposób odbiegający od powszechnie przyjętych norm".

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lud

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

   Dzieciak sam się udusił usiłując połknąć zawiniętą marihuanę, a ciemny lud obwinia o to Policję. Swoją drogą to musiał być wyjątkowo duży 1 gram skoro nim się zadławił.

   Winny jest ten dzieciak i...rozwiń całość

   Dzieciak sam się udusił usiłując połknąć zawiniętą marihuanę, a ciemny lud obwinia o to Policję. Swoją drogą to musiał być wyjątkowo duży 1 gram skoro nim się zadławił.

   Winny jest ten dzieciak i ludzie, którzy go wychowywali w domu i NIKT INNY.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama