Sprawa „bestii” Henryka Z. wciąż nierozstrzygnięta

  Sprawa „bestii” Henryka Z. wciąż nierozstrzygnięta

  wie

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Sprawa „bestii” Henryka Z. wciąż nierozstrzygnięta

  ©www.rops-gostynin.pl

  Sąd Okręgowy w Gdańsku wysłuchał zeznań biegłych, którzy badali Henryka Z. wielokrotnego gwałciciela dzieci i mordercę. Na podstawie wyników obserwacji w ośrodku w Gostyninie-Zalesiu zapadnie decyzja dotycząca ewentualnej dalszej izolacji mężczyzny.
  Sprawa „bestii” Henryka Z. wciąż nierozstrzygnięta

  ©www.rops-gostynin.pl

  Pełnomocnik z urzędu Henryka Z., adwokat Marcin Szyling stwierdził przed rozprawą, że w jego opinii do wydania decyzji sądu nie ma potrzeby przeprowadzenia kolejnych badań jego klienta.

  - Na pewno kwestią cenną jest opinia biegłych. Są pewne wątpliwości, które należałoby wyjaśnić – stwierdził przed rozpoczęciem poniedziałkowego posiedzenia adw. Marcin Szyling. Na temat szczegółów mówić nie chciał i tłumaczył, że opowie o nich przed sądem.


  Henryk Z., morderca i gwałciciel, trafił do ośrodka w Gostyninie [WIDEO]


  Henryk Z. nie pojawił się na rozprawie, która na wniosek jego reprezentanta odbyła się za zamkniętymi drzwiami „z uwagi na kwestie obyczajowe”, które mogą wywoływać kontrowersje.

  Zanim wyprosił dziennikarzy, sędzia Krzysztof Solecki poinformował, że opinia dotycząca badania Henryka Z. w rządowym ośrodku w Gostyninie powinna wpłynąć do sądu jutro [wtorek 17 marca 2015 przyp. red.], a kolejna rozprawa odbędzie się 19 lub 20 marca.

  W poniedziałek przed sądem zeznawali seksuolog, dwóch psychiatrów i psycholog - biegli sądowi, którzy badali Henryka Z. jeszcze zanim trafił do Gostynina.

  Sprawa Henryka Z. rozpatrywana jest z powództwa cywilnego, na wniosek dyrektora Zakładu Karnego w Sztumie, gdzie Z. odsiadywał wyrok.

  Henryk Z., morderca i gwałciciel, już po badaniach psychiatrycznych. Trafi do ośrodka w Gostyninie?

  Mężczyzna wyszedł z więzienia 17 stycznia po odbyciu kary więzienia za gwałty i morderstwo pięciomiesięcznego niemowlęcia. Na podstawie obserwacji psychiatrów i psychologów powstała opinia, że mężczyzna może stanowić zagrożenie po wyjściu z placówki. Dyrektor więzienia w lipcu ubiegłego roku złożył wniosek do Sądu Okręgowego w Gdańsku, by Henryka Z. objąć tzw. "ustawą o bestiach", która pozwala na odizolowanie potencjalnie groźnie skazanych. Jednak z powodu braku jednej z trzech wymaganych opinii biegłych sądowych, skazany po odbyciu kary, mógł opuścić zakład karny w Sztumie.


  TVP/x-news

  Więcej przeczytasz we wtorkowym (17.03.2015r.) papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" albo kupując e-wydanie gazety

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama