W Warszawie ruszyło Muzeum Zgody im. Bronisława...

  W Warszawie ruszyło Muzeum Zgody im. Bronisława Komorowskiego. To pomysł sztabu Dudy [VIDEO]

  Leszek Rudziński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Muzeum Zgody im. Bronisława Komorowskiego w Warszawie
  1/7
  przejdź do galerii

  Muzeum Zgody im. Bronisława Komorowskiego w Warszawie


  ©Fot. Grzegorz Jakubowski

  - Mam nadzieję, że muzeum będzie odwiedzane przez Polaków, którzy będą mogli ocenić pięć lat prezydentury prezydenta Bronisława Komorowskiego, która podobno była prezydenturą zgody, dialogu i bezpieczeństwa. Zgromadzone eksponaty pokazują rzeczywisty wymiar jego prezydentury – powiedział Andrzej Duda, otwierając w sobotę Muzeum Zgody im. Bronisława Komorowskiego, poświęcone "dokonaniom” obecnie urzędującego prezydenta.
  Wśród eksponatów, o których wspomniał kandydat do fotela prezydenckiego z ramienia PiS, znajdują się m.in. pióro, którym – jak czytamy w opisie – prezydent Komorowski podpisał ustawę podnoszącą wiek emerytalny oraz ciupaga, odnosząca się do wizyty Komorowskiego w Nowym Targu. Na samym środku muzeum znajduje się niszczarka, której funkcjonalność zademonstrował kandydat na prezydenta, likwidując imitacje projektów ustaw, z którymi jego zdaniem to samo uczynił Bronisław Komorowski.

  MUZEUM ZGODY IM. BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO | GALERIA


  Muzeum Zgody im. Bronisława Komorowskiego w Warszawie  Źródło: AIP/x-news


  Wśród zignorowanych przez obecnego prezydenta ważnych kwestii Andrzej Duda wymienił m.in. podniesienie wieku emerytalnego, czy wniosek o referendum ws. sześciolatków. - W każdym z tych przypadków zostało zebranych setki tysięcy podpisów. I co? I nie było czasu dla obywateli, a przecież prezydent Polski jest wybrany przez naród, przecież ma mandat dla swojego działania, dla swojego urzędu od społeczeństwa i to przede wszystkim na głos społeczeństwa powinien być uwrażliwiony - zaznaczył Duda.

  PRZEDSZKOLAKI I UCZNIOWIE Z PLANSZAMI "POPIERAM KOMOROWSKIEGO". KURATORIUM WYJAŚNIA SPRAWĘ [ZDJĘCIA+VIDEO]


  Ważną część ekspozycji stanowią plansze z cytatami prezydenta Bronisława Komorowskiego. Zobaczymy na nich takie hasła, jak: "Niszczenie lasów państwowych”, ,,Przeciw górnikom”, ,,Sześciolatki do szkoły”, ,,Ustawa emerytalna”, czy ,,Ustawa o GMO”. Do każdego hasła dołączony został stosowny cytat z wypowiedzi obecnego prezydenta odnoście przytoczonych sloganów, które mają, w założeniu ich pomysłodawców, obnażać jego dotychczasową działalność.

  - Postanowiliśmy w ramach kampanii wyborczej przypomnieć Polakom jaką wartość dla Bronisława Komorowskiego miała zgoda, która tak naprawdę była pustym, iluzorycznym hasłem, o czym świadczą chociażby wszystkie te ustawy - powiedział Agencji Informacyjnej Polska Press Rafał Bochenek, członek sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. - Są to ustawy, które prezydent podpisał wbrew Polakom, albo których nie podpisał, pomimo tego, że Polacy się tego domagali. Trzeba przypomnieć jak często Bronisław Komorowski mijał się z prawdą, jak często hasła którymi się posługiwał nie przystawały do tego co robił – dodał Bochenek.

  ZOBACZ TEŻ: AKCJA #DZIĘKUJĘKOMOROWSKIEMU. "ZA GAFY, ZA WYŻSZY VAT I AKCYZĘ..." [ZDJĘCIA]


  Wystawę na ul. Pięknej 24 w Warszawie można oglądać przez następny tydzień. Jak poinformował AIP Rafał Bochenek, jest to pierwsza odsłona, w której prezentowane są eksponaty. Jednak co najmniej przez kolejny miesiąc muzeum będzie otwarte i regularnie będą w nim wymieniane ekspozycje.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Antysystemowa postawa. Weźmiesz przykład?

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   wszyscy jesteście huja warci

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Z przedszkola na gale PiS-owskie

   Zgłoś naruszenie treści

   Wakacyjny Festyn dla Dzieci w Przebieczanach
   piątek, 26 lipca 2013r. Kultura
   Wspólne tańce z misiem Kubusiem, konkursy z nagrodami, pokazy strażackie, pokazy zwierząt, malowanie buziek, zabawy na...rozwiń całość

   Wakacyjny Festyn dla Dzieci w Przebieczanach
   piątek, 26 lipca 2013r. Kultura
   Wspólne tańce z misiem Kubusiem, konkursy z nagrodami, pokazy strażackie, pokazy zwierząt, malowanie buziek, zabawy na dmuchanej zjeżdżalni oraz trampolinie to atrakcje, towarzyszące Wakacyjnemu Festynowi dla dzieci, który odbył się w Przebieczanach 19 lipca 2013 roku.
   Podziękowania dla: Rodziny Tracz za udostępnienie działki oraz pomoc przy organizacji festynu, Rafała Bochenka - konferansjera festynu, M. i P. Kożuch za udostępnienie prądu.zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   50 tysięcy dla starosty z PiS

   Tomasz Paliński

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   11 marca w Wieliczce najlepiej pokazaliście jacy jesteście "prawi" i "sprawiedliwi. Dla Was te słowa to "puste, iluzoryczne hasła". Jesteście passerami kasy, jaką zgarnął starosta.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Standardy PiS w Wieliczce

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Powiat wielicki dryfuje w nieznane Dziennik Polski 21.02.2015
   Kompromitacja PIS owskiej Komisji Rewizyjnej.
   Obserwator (gość) • 21.02.15, 22:18:26
   Wczoraj odbyło się kolejne posiedzenie...rozwiń całość

   Powiat wielicki dryfuje w nieznane Dziennik Polski 21.02.2015
   Kompromitacja PIS owskiej Komisji Rewizyjnej.
   Obserwator (gość) • 21.02.15, 22:18:26
   Wczoraj odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Rewizyjnej RP Wielickiego. Radni opozycyjni dowiedzieli się że to na tym właśnie posiedzeniu ma być wydana opinia w sprawie wniosku o odwołanie starosty. Obecność niemal wszystkich radnych PIS (również tych z poza komisji) świadczyła o ustalonym wcześniej scenariuszu. Radni opozycyjni w liczbie 2 zawnioskowali o odroczenie podjęcia wniosku o 7 dni, gdyż informacja o materiałach o które wnioskowali dotarła do nich zaledwie dwa dni temu, a odpowiedzi na zadane pytania przewodniczący komisji (Szczepan Stanek) odczytał na początku komisji nie przekazując radnym nawet kopii. Opozycja zgłosiła wniosek o odroczenie posiedzenia o 7 dni w związku z koniecznością zapoznania się z dokumentami i ustosunkowaniem się do odpowiedzi sekretarza. Przewodniczący KR długo zwlekał z głosowaniem tego wniosku, ale wkrótce okazało się dlaczego? W wyniku głosowania jedyny radny opozycji był za, przewodniczący KR przeciw, reszta członków komisji (PIS) wstrzymała się od głosu. Tym samym Przewodniczący który ma dbać o bezstronność działań KR doprowadził do oddalenia wniosku jedynego radnego opozycyjnego w KR. Nawet radni PIS poprzez swoje głosowanie mieli wątpliwości co do poprawności postępowania przewodniczącego. Pomimo zastrzeżeń opozycji do takiej formy procedowania wniosku o odwołanie starosty (brak możliwości zapoznania się z dokumentami oraz sprawdzenia czy zostały przekazane kompletne, brak możliwości ustosunkowania się do odpowiedzi pani sekretarz) radni PIS wrócili po przerwie z gotową wersją opinii oczywiście uznającą niosek o odwołanie starosty za bezzasadny. W głosowaniu radny opozycyjny Jakub Paluch był przeciw i tylko jedna radna PIS (Jadwiga Skoczek) wstrzymała się od głosu, pozostali głosowali za. Czy tak mają wyglądać standardy demokratyczne PIS i karierowiczów z nimi związanych. Jeśli myślą że nieliczenie się prawem i dobrymi obyczajami uratuje im starostę to się grubo mylą. Takie działania jeszcze bardziej utwierdzają opozycję i zbulwersowanych mieszkańców powiatu w dążeniu do zmian w strukturach władzy powiatowej. I zrobimy to nawet bez PISu

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy warto umierać za starostę?

   Zgłoś naruszenie treści

   Komentarz tygodnia. Poseł Szczerski i szczepienia
   Michał Olszewski
   13.03.2015 , aktualizacja: 12.03.2015 21:03
   Poseł Szczerski chłoszcze biczem medycyny urzędującego prezydenta, ale ostrożny...rozwiń całość

   Komentarz tygodnia. Poseł Szczerski i szczepienia
   Michał Olszewski
   13.03.2015 , aktualizacja: 12.03.2015 21:03
   Poseł Szczerski chłoszcze biczem medycyny urzędującego prezydenta, ale ostrożny jest, przebiegły, lisio chytry, w radiowej rozmowie użył sformułowania "prawie jak gronkowiec", niczego zarzucić mu więc nie można. Szkoda, że równie bezlitośnie i bezwzględnie nie rozprawia się ze swoim partyjną kolegą Jackiem Juszkiewiczem z Wieliczki, który - tu z przyjemnością użyję metody zaproponowanej przez posła - upasł się na powiatowych dietach prawie jak pijawka na ciele dawcy. Prawie. Ja uważam, że podobnie jak konieczne są szczepienia, tak konieczne jest odrywanie pijawek, które przysysają się do kostek. Solidarność partyjna sprawiła, że Jacek Juszkiewicz nie poniesie żadnych konsekwencji za swój niebywały apetyt na pieniądze. Czy można się na taką przypadłość zaszczepić? Czy da się jakoś tę chorobę leczyć? Może mógłby pan coś mądrego podpowiedzieć, panie pośle? Coś więcej oprócz bajdurzenia, że sytuację tę "opozycja wykorzystuje cynicznie" i że potrzebna jest "chłodna głowa". Jak rozumiem, w ocenie pijawek powinniśmy zachowywać daleko posuniętą wstrzemięźliwość, natomiast w ocenie bakterii możemy sobie pofolgować.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rafał Bochenek

   Zgłoś naruszenie treści

   W terenie nad zaufaniem do danej partii pracują jej członkowie.
   Po Kamińskim i Hofmanie w przeszłości dwie wielkie gale prowadził pan Rafał Bochenek nowa gwiazda medialna PiS-u. Pan Rafał...rozwiń całość

   W terenie nad zaufaniem do danej partii pracują jej członkowie.
   Po Kamińskim i Hofmanie w przeszłości dwie wielkie gale prowadził pan Rafał Bochenek nowa gwiazda medialna PiS-u. Pan Rafał Bochenek jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego, tego powiatu o którym tak głośno ostatnio nie tylko w prasie lokalnej;
   Dziennik Polski.17.01.15 Powiatowy skok na kasę
   DP.19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu
   DP.19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany urlop (wypowiedź Pana Bochenka)
   DP.20.01.15 Co władze PiS zrobią pazernemu staroście?
   DP.21.01.15 Pazerny starosta może stracić stanowisko
   DP.22.01.15 Starosta nie chce ale musi przeprosić
   DP.24.01.15 Waść, wstydu oszczędź
   DP.29.01.15 Opozycja chce odwołać wielickiego starostę
   Co prawda Pan Bochenek skrytykował praktyki stosowane w starostwie, niestety Pan Rafał Bochenek ani żaden z radnych PiS nie podpisali się pod wnioskiem o odwołanie starosty. Starosta honorowo nie złożył dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego.
   PiS posiadający większość w Radzie Powiatu wybronił pazernego starostę.
   Dziennik Polski 12.03.2015 Wielicki starosta nie straci stanowiska.
   Gazeta Wyborcza 12.03.2015 Starosta wielicki ocalił głowę i obiecuje poprawę.
   Ile głosów straci Andrzej Duda w wyborach prezydenckich i PiS w wyborach parlamentarnych w swoim mateczniku Wieliczce czas pokaże. Ludzie takich rzeczy prędko nie zapominają.

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama