Wygraj staż w Parlamencie Europejskim w konkursie Kazimierza...

  Wygraj staż w Parlamencie Europejskim w konkursie Kazimierza M. Ujazdowskiego (materiał promocyjny)

  materiał promocyjny

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wygraj staż w Parlamencie Europejskim w konkursie Kazimierza M. Ujazdowskiego (materiał promocyjny)
  1/3
  przejdź do galerii
  Europejskie doświadczenie i poznanie od środka funkcjonowania międzynarodowych instytucji jest na wyciągnięcie ręki studentów z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Poseł do PE Kazimierz Michał Ujazdowski zaprasza studentów z naszego regionu do wzięcia udziału w konkursie. Stawka niebagatelna: miesiąc życia i pracy w stolicy Unii Europejskiej na koszt posła.
  Co trzeba zrobić, żeby zyskać cenne doświadczenie? Należy napisać esej na jeden z trzech zadanych tematów i wysłać go do 11 kwietnia 2015 r. na adres: obudzswojpotencjał@ujazdowski.pl

  Zadane tematy to:

  1) Czy prawda i pojednanie w stosunkach międzynarodowych są potrzebne i skuteczne? Dziedzictwo Orędzia Biskupów polskich do niemieckich z 1965 r. i przesłanie Kardynała Bolesława Kominka. Co dziś oznacza dla Polski i Europy?
  2) Przyszłość instytucjonalna Unii Europejskiej po kryzysie gospodarczym i konfliktach zbrojnych u jej granic. Rozwiązania federacyjne czy solidarne państwa narodowe?
  3) Bezpieczeństwo zamiast wolności? Wyzwania w dobie poszerzającej się kontroli społecznej i szerokiego dostępu do danych osobowych.

  Konkurs na esej dla studentów jest elementem programu edukacyjnego „Obudź swój potencjał” realizowanego przez posła Kazimierza M. Ujazdowskiego. Zgłoszenia wraz z listem motywacyjnym i CV można wysyłać do 11 kwietnia 2015 roku na adres obudzswojpotencjal@ujazdowski.pl.
  Więcej szczegółów i regulamin konkursu na stronie www.obudzswojpotencjal.pl
  Zapraszamy również do śledzenia profilu Kazimierza M. Ujazdowskiego na facebooku.
  Komentarze posła Kazimierza M. Ujazdowskiego można również śledzić w serwisie twitter.

   

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo