Janusz Korwin-Mikke: Będę jak Orban i zlikwiduję podatek...

  Janusz Korwin-Mikke: Będę jak Orban i zlikwiduję podatek dochodowy. To główna przyczyna bezrobocia

  WR/dś/materiały prasowe

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  - Viktor Orban ogłosił swój nowy postulat. Jest to postulat powtarzany przez naszego kandydata na Prezydenta RP Janusza Korwin-Mikkego od wielu lat – powiedział na początek piątkowej konferencji prasowej Konrad Berkowicz, rzecznik prasowy kandydata partii KORWiN.
  Janusz Korwin-Mikke

  Janusz Korwin-Mikke ©fot. Grzegorz Jakubowski

  - Postulat, który do tej pory traktowany był niepoważnie. Teraz to jest wspólny postulat Viktora Orbana i Janusza Korwin-Mikkego. Dodatkowym hasłem naszej konferencji jest wobec tego: „Polska bez PIT, Węgry bez PIT” - dodał rzecznik.

  ZOBACZ ZAPIS KONFERENCJI PRASOWEJ


  - Ludzie po prostu nie wiedzą, że można żyć bez podatku dochodowego. Podatek dochodowy został stworzony w Ameryce dopiero sto lat temu, Ameryka do czasu wprowadzenia podatku dochodowego rozwijała się znakomicie(…). Podatek dochodowy jest główną przyczyną bezrobocia – powiedział Janusz Korwin-Mikke.

  - Gdybyśmy znieśli podatki dochodowe, to przypuszczalnie w ciągu dosłownie kilku dni, zmalałoby bezrobocie. Prywatni przedsiębiorcy pomyśleliby tak – skoro nie płacę dochodowego, mogę zatrudnić dodatkowe osoby(…). Wprowadzenie tego podatku powoduje bezrobocie, zastój gospodarczy - dodał.

  - Człowiek, który jest za podatkiem dochodowym, musi być albo idiotą albo socjalistą - stwierdził na koniec kandydat na prezydenta.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Roleski

   Radon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   http://natemat.pl/141119,marek-roleski-wyjatkowy-milioner-nie-chce-miec-wiecej-bo-chce-dawac-wiecej-po-co-mi-10-helikopterow

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobrze, że mogę być albo idiotą albo socjalistą, bo panu Mikke pozostał tylko pierwszy wybór.

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 72

   Tak jak inni co gadają bzdury, że jak wzrosną same zyski to nagle spadnie bezrobocie.

   Otóż moi drodzy żaden pracodawca nie zatrudni nawet jednej osoby dlatego, że spadły mu podatki/wzrosły zyski?...rozwiń całość

   Tak jak inni co gadają bzdury, że jak wzrosną same zyski to nagle spadnie bezrobocie.

   Otóż moi drodzy żaden pracodawca nie zatrudni nawet jednej osoby dlatego, że spadły mu podatki/wzrosły zyski? Dlaczego? Ano dlaczego miałby tracić ten zysk, by zatrudniać kogoś kogo nie potrzebuje? To on decyduje o podziale zysku i weźmie dla siebie tyle ile może, a na pracowników i koszty przeznaczy tyle ile musi. Jak to większa korporacja to pierwsze zainteresuje się własną premią, później dywidendą dla właścicieli.

   Bo to jest podstawa, że firma prywatna zatrudnia tyle ludzi ile potrzebuje i ani jednej osoby więcej. Żaden też przedsiębiorca nie wyciągnie z własnej ręki pieniędzy, by podwyższyć pensje jeśli nie musi. Jaki on ma w tym interes? Dla niego pensja pracownika to koszt, byłby idiotą gdyby z własnej woli podwyższał koszty i tym samym tracił wzrost zysku.

   Jeżeli mam firmę produkującą pudełka i zatrudniam 8 osób, to nawet jak mi ktoś podaruje dochodowy, to nie zatrudnię dodatkowej osoby, skoro te 8 wystarcza mi do spełnienia kontraktów. Dajcie możliwości rozwoju i inwestycji, ale tu są większe blokady niż dochodowy.

   Człowiek który mówi, że likwidacja podatków dochodowych czy nawet podarowanie każdej firmie 1mln zł zmniejszy znacząco bezrobocie jest albo idiotą albo idiotą. Firma ten zysk w pierwszej kolejności przeznaczy na dywidendy dla właścicieli i premię dla zarządu. Nie ma absolutnie żadnej logicznej podstawy dlaczego miałaby ten 1mln wydawać na to by generować sobie koszty których nie musi ponosić (poprzez zatrudnianie zbędnych osób/ lub dobrowolne podwyżki).zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dowód i Statystyki

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Gdy na Węgrzech zmniejszono podatek dochodowy znacznie spadła bieda, bezdomność i bezrobocie TYDZIEŃ po wprowadzeniu, zaczął się postęp etc... Proszę sprawdzić statystyki bezrobocia na Węgrzech od...rozwiń całość

   Gdy na Węgrzech zmniejszono podatek dochodowy znacznie spadła bieda, bezdomność i bezrobocie TYDZIEŃ po wprowadzeniu, zaczął się postęp etc... Proszę sprawdzić statystyki bezrobocia na Węgrzech od 2013 Grudnień do dzisiaj bezrobocie spadło 2 razy

   http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/statystyka/wegry,bezrobocie,HU,8.html

   We Francji Po podwyższeniu podatków najbogatszym i zmniejszeniu wolności gospodarczej 1 000 000 Francuzów stało się bezdomnych, podskoczyła bieda.

   W Szwecji jest dużo wyższa własność Prywatna i Wolność Gospodarcza niż w Polsce

   Polska potrzebuje teraz ustawy Wilczka 1988 - 1990 czyli 10 zawodów kontrolowanych np produkcja leków i broni (dzisiaj jest 300 a w Szwecji jest kilka razy mniej) zmniejszyło to kilka razy biedę bezdomność i bezrobocie bogactwo wszystkich podskoczyło. A po usunięciu tej ustawy do dzisiaj sprawa jest beznadziejna. Oraz Polska Potrzebuje podatków na poziomie Niemiec czy Szwecji gdy były na poziomie Bogactwa i rozwoju Polski czyli 60%.

   http://www.heritage.org/index/heatmapzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mógłbyś byś nauczycielem ekonomii w koreii płn.

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 6

   dlaczego rozpatrujesz podany przez siebie przykład tylko i wyłącznie mikroekonomicznie a nie makroekonomicznie?

   "To on decyduje o podziale zysku i weźmie dla siebie tyle ile może" - stwierdzenie...rozwiń całość

   dlaczego rozpatrujesz podany przez siebie przykład tylko i wyłącznie mikroekonomicznie a nie makroekonomicznie?

   "To on decyduje o podziale zysku i weźmie dla siebie tyle ile może" - stwierdzenie błędne, poniżej wytłumaczę dlaczego a teraz przyjmijmy dla potrzeb konwersacji że tak się stanie. Jakie byłyby tego skutki? Wydałby te pieniądze na konsumpcje więc jak nie w jego firmie to powstałyby miejsca pracy w innych firmach, które musiałyby wyprodukować czegoś więcej.

   "Dla niego pensja pracownika to koszt" to może powinien zwolnić wszystkich i w jednym miesiącu mieć więcej pieniędzy... a co potem?

   Podałeś przykład kogoś kto produkuje pudełka i zatrudnia 8 osób. Zastanówmy się jak zaczynał. Zapewne kupując wykrojnik i krojąc w piwnicy karton, później zatrudnił pierwszą osobę, później drugą, wynajął jakąś halę. Tylko dlaczego skoro to dla niego tylko koszta? Dlatego że nie jest g***** jak Ty, zarobione pieniądze inwestował w nowe wykrojniki, plotery, materiały, pracowników, reklamę. Dlatego właśnie w tym momencie zatrudnia 8 pracowników zamiast dalej kroić karton w piwnicy i gdyby nagle miał więcej pieniędzy i czasu (likwidacja podatków dochodowych) to mógłby poszerzyć swój asortyment (nowe maszyny, rodzaje kartonów, nadruki i inne cuda na kiju), zwiększyć produkcję zatrudniając więcej pracowników a zwabieni nową reklamą klienci z uśmiechem kupowaliby do swoich firm te pudełka bo byłoby ich na więcej stać.

   "Nie ma absolutnie żadnej logicznej podstawy dlaczego miałaby ten 1mln wydawać na to by generować sobie koszty których nie musi ponosić" Jak wytłumaczyłem powyżej taka podstawa istnieje. Nie ma natomiast żadnej logicznej podstawy dlaczego wypowiadasz się na forum i piszesz takie brednie ekonomiczny analfabeto. Za włosy i podtapiać aż zrozumieją.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jasne

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 18

   "Wydałby te pieniądze na konsumpcje więc jak nie w jego firmie to powstałyby miejsca pracy w innych firmach, które musiałyby wyprodukować czegoś więcej."
   Ale tak się nie dzieje. Często też...rozwiń całość

   "Wydałby te pieniądze na konsumpcje więc jak nie w jego firmie to powstałyby miejsca pracy w innych firmach, które musiałyby wyprodukować czegoś więcej."
   Ale tak się nie dzieje. Często też właściciel często leży poza granicami kraju i nikły z tego zysk by Polska rezygnowała z własnych dochodów po to by właściciel w Honolulu mógł więcej wydawać konsumpcyjnie. Z tym, że tak się nie dzieje. Czy taki Bill Gates wydaje wszystko co zarabia konsumpcyjnie? Z inwestycjami też bym się nie zapędzał.

   "Dla niego pensja pracownika to koszt" to może powinien zwolnić wszystkich i w jednym miesiącu mieć więcej pieniędzy... a co potem?"
   Tu już wykazujesz się sam brakiem znajomości ekonomii. Oczywiście, że jest to koszt ale jest to koszt niezbędny, tak jak koszt maszyn, urządzeń, miejsca i tak dalej. Jeżeli chcesz zarabiać to musisz ponosić koszty. Ale może prościej, żeby doszło:

   Jeździsz do pracy busem, za który płacisz 100zł miesięcznie. Ale nagle twój szef daje ci podwyżkę o powiedzmy 1000zł (czy tam rząd zwalnia się z podatku). I co robisz? Idziesz do kierowcy busika i mówisz: "No stary, dobrze jeździć to od dziś będę ci płacił 150zł za bilet"? Nie, bo dla ciebie koszt dojazdu jest kosztem (oczywiste), koniecznym do poniesienia dla osiągnięcia zysku. Ale starasz się go zminimalizować czy zoptymalizować (utrzymując konkretne wymagania) więc nie masz powodu dobrowolnie zacząć płacić więcej za bilet. Tak samo przedsiębiorca nie ma interesu dobrowolnie zwiększać pensji czy zatrudnionych.

   "Dlatego że nie jest g***** jak Ty, zarobione pieniądze inwestował w nowe wykrojniki, plotery, materiały, pracowników, reklamę."
   Brak porządnych argumentów chcesz ukryć pod wyzwiskami? Przed chwilą twierdziłeś, że wyda całość konsumcyjnie, teraz, że wyda je na inwestycje. Wybierz coś. Ponownie w przypadku korporacji nie masz żadnych wpływów, że ten dodatkowy zysk zostanie w Polsce czy w Europie. Nie muszą też w ogóle iść na inwestycje a zginąć w cypryjskich tornadach.

   Pamiętaj, że w porządnych państwie podatki nie są zamykane w sejfie ale wydawane również konsumcyjnie i inwestycyjnie. Zabierając je musimy dać alternatywe albo zrezygnować z kilku usług które gwarantuje państwo.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czytam i nie wierzę !!!

   MaryAnn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Poważnie wierzysz, że ("socjalne") przeznacza całość środków na obywateli i inwestycje gospodarcze ??? Jakbys miał choć blade pojęcie o ekonomii i gospodarce to zobaczyłbyś gdzie trafiają nasze...rozwiń całość

   Poważnie wierzysz, że ("socjalne") przeznacza całość środków na obywateli i inwestycje gospodarcze ??? Jakbys miał choć blade pojęcie o ekonomii i gospodarce to zobaczyłbyś gdzie trafiają nasze pieniądze, a trafiają również do kieszeni tylko nie tych co trzeba. Widać odrazu, że jesteś wyrobnikiem który ma w swoim CV prace w korpo. Korpo ludek, który powinien był nadal być tylko trybikiem w maszynie. Marny efekt z samodzielnego myślenia. Z całą pewnością nie jesteś przedsiębiorcą!

   Przerażające w sumie jak ludzie rozumują albo raczej jak " nie rozumują"

   Think out of the box! Please!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mhm

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   "Często też właściciel często leży poza granicami kraju" Tutaj mnie rozbawiłeś :) Kto leży za granicami kraju w Honolulu? Płatnik PIT czyli osoba zatrudniona albo mikroprzedsiębiorca? Osoba, która...rozwiń całość

   "Często też właściciel często leży poza granicami kraju" Tutaj mnie rozbawiłeś :) Kto leży za granicami kraju w Honolulu? Płatnik PIT czyli osoba zatrudniona albo mikroprzedsiębiorca? Osoba, która zatrudnia kilku pracowników często sama pracuje po 10 godzin dziennie. To że raz w roku pojedzie sobie na fajne wakacje to mu się oczywiście należy. W Honolulu popija drinki z palemką banksterka oraz ludzie z dużych korpo i ich dzieci. Chcesz aby oni również płacili podatki, bo aktualnie nie płacą ich w ogóle? Ja też, ale nie tędy droga, chodź ja chcę by płacili niskie podatki ale jednak płacili.

   Bill Gates? Co to za przykład? Amerykanin, który jednak sporo wydaje w usa, inwestuje w technologie, na działalność filantropijną przeznacza więcej niż wystarczyłoby do optymalizacji podatku. Do bogactwa doszedł własną inteligencją i pracowitością. Żałujesz mu? Ja nie.

   Przykład z busem? Jendak przykład z pudełkami był zły? Nie rozpatruj wszystkiego w skali mikro. Nadwyżki zawsze znajdują gdzieś w gospodarce ujście. Może Twój pracodawca pozwoliłby sobie na zatrudnienie kolejnej osoby i właściciel busa przewoziłby jedną osobę więcej zamiast podwyższać ceny? Może Ty zacząłbyś wydawać więcej w restauracji i znalazłaby pracę jakaś kelnerka. "przedsiębiorca nie ma interesu dobrowolnie zwiększać pensji" Owszem, nie ma, jednak jeżeli jest większa konkurencja na rynku zatrudnienia a jest zadowolony ze swoich pracowników to musi zwiększyć pensję aby nie przeszli do konkurencji. "czy zatrudnionych" Tutaj nie masz racji. W przedsiębiorstwie liczy się rozwój. Jak się nie rozwijasz to zrobi to konkurencja a Ty zbankrutujesz, tak więc cały czas coś takiego jak "koszt niezbędny" powinien rosnąć.

   "Brak porządnych argumentów chcesz ukryć pod wyzwiskami? Przed chwilą twierdziłeś, że wyda całość konsumcyjnie, teraz, że wyda je na inwestycje. Wybierz coś." Wyzwiska nie było, nie wiem dlaczego algorytm to wykropkował. Mam coś wybrać? Dlaczego ja? Niech wybierze to przedsiębiorca. W każdym z tych dwóch przypadków przyczyni się do wzrostu gospodarczego.

   "w przypadku korporacji nie masz żadnych wpływów, że ten dodatkowy zysk zostanie w Polsce czy w Europie. Nie muszą też w ogóle iść na inwestycje a zginąć w cypryjskich tornadach." Cypr przecież nacjonalizował środki z depozytów haha. A wpływ na to mamy. Podatek od dochodów korporacji, czym wyższy tym więcej pieniędzy nam ucieka. Chcemy je zatrzymać u siebie? Podatek przychodowy np. 1,5% a prawo się uszczelnia, nic nam nie ucieka za granicę a nawet z zagranicy ucieka do nas, zyski budżetu rosną nie obciążając obywateli.

   "w porządnych państwie" Jakie państwa są wg. Cb "porządne"? zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama