Wrocław: Przekonują uczniów, że warto uczyć się w...

  Wrocław: Przekonują uczniów, że warto uczyć się w zawodówkach

  PCZ

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W Zespole Szół nr 18 przy ul. Młodych Techników została dzisiaj o godz. 13 otwarta wystawa "Miasteczko zawodów", która ma zachęcić uczniów gimnazjów, aby uczyli się w szkołach zawodowych. Wystawa prezentowała zawody, jakie można zdobyć w tej szkole.
  Dzisiaj "Miasteczko zawodów" mogli zwiedzić dyrektorzy gimnazjów i szkół zawodowych oraz przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą. Nowoczesne urządzenia, które wykorzystywane są do nauki zaprezentowali uczniowie technikum i zawodówki.

  Wystawa będzie otwarta przez dwa tygodnie od 14 marca. Każdy gimnazjalista wraz z rodzicem może zobaczyć, jak wygląda nauka w szkole zawodowej i technikum.

  Pomysłodawcą tej wystawy jest Piotr Lusar, dyrektor ZS nr 18 we Wrocławiu, który ma nadzieję, że uczniowie przekonają się, że warto uczyć się w szkołach zawodowych i technikach. W dzisiejszych czasach nauka w zawodówce wygląda inaczej niż kilka lat temu, teraz młodzież korzysta z nowoczesnego sprzętu, oprogramowania cyfrowego.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA WYSTAWY  - Teraz o wiele mniej gimnazjalistów wybiera szkoły zawodowe niż osiem lat temu. A szkoda, bo rynek pracy ma wiele wolnych miejsc w zawodach takich jak ślusarz, spawacz, elektryk. Od dwóch lat nie możemy zrobić naboru do klasy o kierunku operator obrabiarek sterowanych w systemie CNC - opowiada dyrektor ZS nr 18.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zawodowki

  andrzej wrc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 28

  brak chetnych / nalzey tylko powieziec mlodziezy ze po tym kierunku jest praca w niemczecj naprzyklad i nie ma sprawy mlodziez nie jest glupia :)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo