Ważne
  Wrocław: Przekonują uczniów, że warto uczyć się w...

  Wrocław: Przekonują uczniów, że warto uczyć się w zawodówkach

  PCZ

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W Zespole Szół nr 18 przy ul. Młodych Techników została dzisiaj o godz. 13 otwarta wystawa "Miasteczko zawodów", która ma zachęcić uczniów gimnazjów, aby uczyli się w szkołach zawodowych. Wystawa prezentowała zawody, jakie można zdobyć w tej szkole.
  Dzisiaj "Miasteczko zawodów" mogli zwiedzić dyrektorzy gimnazjów i szkół zawodowych oraz przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą. Nowoczesne urządzenia, które wykorzystywane są do nauki zaprezentowali uczniowie technikum i zawodówki.

  Wystawa będzie otwarta przez dwa tygodnie od 14 marca. Każdy gimnazjalista wraz z rodzicem może zobaczyć, jak wygląda nauka w szkole zawodowej i technikum.

  Pomysłodawcą tej wystawy jest Piotr Lusar, dyrektor ZS nr 18 we Wrocławiu, który ma nadzieję, że uczniowie przekonają się, że warto uczyć się w szkołach zawodowych i technikach. W dzisiejszych czasach nauka w zawodówce wygląda inaczej niż kilka lat temu, teraz młodzież korzysta z nowoczesnego sprzętu, oprogramowania cyfrowego.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z OTWARCIA WYSTAWY  - Teraz o wiele mniej gimnazjalistów wybiera szkoły zawodowe niż osiem lat temu. A szkoda, bo rynek pracy ma wiele wolnych miejsc w zawodach takich jak ślusarz, spawacz, elektryk. Od dwóch lat nie możemy zrobić naboru do klasy o kierunku operator obrabiarek sterowanych w systemie CNC - opowiada dyrektor ZS nr 18.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zawodowki

   andrzej wrc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 28

   brak chetnych / nalzey tylko powieziec mlodziezy ze po tym kierunku jest praca w niemczecj naprzyklad i nie ma sprawy mlodziez nie jest glupia :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo