Dutkiewicz oddaje miastu pieniądze za swoją podróż

  Dutkiewicz oddaje miastu pieniądze za swoją podróż

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz po naszym tekście zdecydował się oddać miastu pieniądze, które urząd zapłacił za jego wyjazd do Katowic. Chodzi o 324 złote - tyle kosztował wrocławskich podatników gest prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza, który właśnie w Katowicach oficjalnie poparł Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenta RP. Dutkiewicz wypisał na ten wyjazd służbową delegację.
  Dutkiewicz oddaje miastu pieniądze za swoją podróż
  Do Katowic 14 lutego zjechało w sumie 29 prezydentów polskich miast. Na Śląsku podpisali deklarację „Prezydenci dla Prezydenta”. Sztab wyborczy Komorowskiego nie ukrywał, że jest z takiego poparcia bardzo dumny. - Największe natężenie prezydentów na metr kwadratowy w Polsce! Bronisława Komorowskiego poparło 29 prezydentów największych, polskich miast - to wpis z oficjalnego profilu Bronisława Komorowskiego na Facebooku.

  Dlaczego za wyjazd Rafała Dutkiewicza musieli płacić podatnicy? Arkadiusz Filipowski, rzecznik prezydenta Wrocławia przekonywał, że w Katowicach chodziło nie tylko o poparcie dla Bronisława Komorowskiego. - Spotkanie, poza wyrażeniem poparcia dla urzędującego prezydenta Polski, było okazją do dyskusji na tematy samorządowe z urzędującymi prezydentami wielu polskich miast - twierdził Filipowski.


  Ale gdy na GazetaWroclawska.pl ujawniliśmy, że za swój wyjazd do Katowic Rafał Dutkiewicz wystawił podatnikom rachunek, prezydent nagle zmienił zdanie. Delegację wycofał i zwrócił na konto magistratu 324 złote.

  - Kwestia delegacji wzbudziła dyskusje co do słuszności tego wydatku. W związku z tym prezydent zdecydował się pokryć koszty wyjazdu do Katowic z prywatnych pieniędzy – tłumaczy teraz rzecznik prezydenta.

  Czytaj także

   Komentarze (69)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gazeta zaczyna blokować wpisy - koniec forum? Zatem rzutem na taśmę

   Wrocławska kontra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1


   Podziękujemy za horrendalne i beztroskie zadłużenie Wrocławia na dziesięciolecia, podziękujemy za drogą i źle funkcjonującą MPK, podziękujmy za najbardziej zakorkowane miasto w Polsce...rozwiń całość


   Podziękujemy za horrendalne i beztroskie zadłużenie Wrocławia na dziesięciolecia, podziękujemy za drogą i źle funkcjonującą MPK, podziękujmy za najbardziej zakorkowane miasto w Polsce podziękujemy za lekceważenie ludzi i prawa, podziękujemy za biznesowe popieranie kolesiów, podziękujemy za wycięte i wycinane drzewa i niszczoną zieleń, podziękujemy za zdjęcia MM, podziękujemy za miliony wydawane bez sensu (a może z kolesiowym sensem?) na niepotrzebne wrocławianom idiotyzmy, podziękujemy za olewanie prawdziwych potrzeb ludzi i miasta, podziękujemy za kłamstwa i PR za miejską kasę, podziękujemy za najwyższe w Polsce stawki za wodę, śmieci itd., podziękujemy za jedną z największych w Polsce armię urzędników, podziękujemy za... Za wszystko podziękujemy!

   Przypominamy:
   Wystarczy, by w referendum w sprawie odwołania Dutkiewicza wzięło udział 100 040 osób.
   Wystarczy, że za odwołaniem zagłosuje 50 021 osób.

   Będziemy się organizować. Teraz ważne, by jak najszerzej rozpowszechniać tę ideę. Ludzie myślą, że wybory przekreśliły wszystkie szanse na zmianę, ale w rzeczywistości niska frekwencja ułatwia procedurę odwoławczą. Referendum zgodnie z prawem nie może się odbyć wcześniej niż we wrześniu (10 miesięcy po wyborach). Teraz działajmy wszyscy po to, by udało się zebrać wystarczająco dużo podpisów i by znaleźć alternatywę - kogoś rozsądnego, uczciwego, liczącego się z ludźmi, któremu Wrocław nie wisi i dynda, a najlepiej jeszcze spoza polityki, bo z tym tylko syf w mieście. Zacznijmy już o tym rozmawiać.

   Plan na teraz: podzielić się z wszystkimi info o planach referendum w sprawie odwołania Dutkiewicza i tym, że do odwołania wystarczy tylko te lekko ponad 50 tysięcy.

   Zgadzasz się z ideą referendum za odwołaniem Dutkiewicza? Widzisz, że ten powyższy wpis znalazł się już na kolejnej stronie komentarzy i jest mniej widoczny? Skopiuj go i wklej wyżej. Nie damy rady non-stop monitorować tego artykułu, a warto, by przypominać czytającym, że jest przecież proste rozwiązanie dla naszego wrocławskiego wrzoda...
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   STOP dla pomysłów Dutkiewicza

   SW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Musimy doprowadzić do referendum i usunąć szkodnika z Wrocławia ! https://www.facebook.com/ReferendumWro

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie ale jeżeli.....

   bobik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   nie miałbym zastrzeżeń jeżeli nam wrocławianom żyło się lepiej.
   Od jakiegoś czasu widać jakąś niemoc. Korki dalej są. Osiedla budowane są bez dodatkowych
   dróg dojazdowych.....
   A może to ZDIUM...rozwiń całość

   nie miałbym zastrzeżeń jeżeli nam wrocławianom żyło się lepiej.
   Od jakiegoś czasu widać jakąś niemoc. Korki dalej są. Osiedla budowane są bez dodatkowych
   dróg dojazdowych.....
   A może to ZDIUM winny że utrzymyje taką niekompetentną i niedoinwestowaną firmę -córkę.
   Zmienili kiedyś nazwę ze ZDIK aby wmówić ludziom , że TERAZ będzie lepiej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wikipedia o Mikstacie

   naukowiec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Ta oszałamiająca kariera logika i filozofa rozpoczęła w miasteczku na wzgórzach.....

   Mikstat (niem. Mixtadt, Mixstadt, Mixtad) – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie ostrzeszowskim. Siedziba...rozwiń całość

   Ta oszałamiająca kariera logika i filozofa rozpoczęła w miasteczku na wzgórzach.....

   Mikstat (niem. Mixtadt, Mixstadt, Mixtad) – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie ostrzeszowskim. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Mikstat.

   Mikstat położony jest na Wzgórzach Ostrzeszowskich, na wysokości 215-220 m nad poziomem morza.

   Według danych z 31 grudnia 2009 miasto liczyło 1832 mieszkańców[1].zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oddaj tez

   za zniszczony samochód (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11

   Kopiuję tu, bo redakcja chowa artykuły z tym jakże ważkim dla wrocławian komentarzem:

   160 tysiecy za skasowanego Nissana Tramfindera - kto zapłacił? Czy Gazeta może to opisać?

   wrr (gość) •...rozwiń całość

   Kopiuję tu, bo redakcja chowa artykuły z tym jakże ważkim dla wrocławian komentarzem:

   160 tysiecy za skasowanego Nissana Tramfindera - kto zapłacił? Czy Gazeta może to opisać?

   wrr (gość) • 10.03.15, 14:37:04

   1) To bardzo interesuje wrocławskich podatników. Każdy kto wykupuje polise autocasco lub likwiduje szkodę wie, że standardem w tych polisach jest brak jakiejkolwiek możliwości wypłaty odszkodowania z tytułu uszkodzeń powstałych podczas jazdy np.: po torze wyścigowym lub w warunkach świadomie łamiących normy ruchu drogowego jaką bez watpienia jest jazda po zakazie ruchu pojazdów.

   2) Czy skarbnik miasta Urban Marcin wystąpił do Rafała Dutkiewicza z pisemnym wezwaniem do zapłaty do kasy miasta 160 tysięcy złotych za skasowany pojazd za który wypłaty odmówiła ubezpieczalnia?

   3) Jesli nie wystapił czy sprawą zainteresowała się Prokuratura z tytułu narażenia Gminy Wrocław na stratę 160 tysięcy złotych?

   Ktoś z komentujących dodał:
   Każdy ubezpieczony, który spowoduje szkodę ze swojej winy otrzymuje zwyżkę wysokości polisy na następny rok. Pytanie jest takie;na ile ten wypadek podniósł składkę na pojazdy UM Wrocławia?

   Gazeta - mimo że temat kapitalny - pewnie się tym nie zajmie. Wiecie, kto może zająć się tym skutecznie?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co tam 324 złote ?!

   Cyrograf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

   Mafijne wały są na miliony!
   324 złote można oddać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   delegacje Dutkiewicza

   podatnik z Wrocławia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Ciekawa czy był to jedyny raz. Tak trzymajcie. Pamiętajcie by przypominać podatnikom o tym przed następną kadencją pana Dutkiewicza. A swoją drogą to prezydent miasta może popierać jako Dutkiewicz,...rozwiń całość

   Ciekawa czy był to jedyny raz. Tak trzymajcie. Pamiętajcie by przypominać podatnikom o tym przed następną kadencją pana Dutkiewicza. A swoją drogą to prezydent miasta może popierać jako Dutkiewicz, skoro jest prezydentem to niech powstrzyma się od takiej manifestacji za pieniądze podatnika. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Jestem uczciwy - przyłapany na przywłaszczeniu, oddałem. Więc jestem uczciwy"

   buba (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17

   Mikstacki ma takie "uczciwe" standardy.
   FUJ I TFU!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gazeta zaczyna blokować wpisy - koniec forum? Zatem rzutem na taśmę:

   Wrocławska kontra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 1

   Podziękujemy za horrendalne i beztroskie zadłużenie Wrocławia na dziesięciolecia, podziękujemy za drogą i źle funkcjonującą MPK, podziękujmy za najbardziej zakorkowane miasto w Polsce podziękujemy...rozwiń całość

   Podziękujemy za horrendalne i beztroskie zadłużenie Wrocławia na dziesięciolecia, podziękujemy za drogą i źle funkcjonującą MPK, podziękujmy za najbardziej zakorkowane miasto w Polsce podziękujemy za lekceważenie ludzi i prawa, podziękujemy za biznesowe popieranie kolesiów, podziękujemy za wycięte i wycinane drzewa i niszczoną zieleń, podziękujemy za zdjęcia MM, podziękujemy za miliony wydawane bez sensu (a może z kolesiowym sensem?) na niepotrzebne wrocławionom idiotyzmy, podziękujemy za olewanie prawdziwych potrzeb ludzi i miasta, podziękujemy za kłamstwa i PR za miejską kasę, podziękujemy za najwyższe w Polsce stawki za wodę, śmieci itd., podziękujemy za jedną z największych w Polsce armię urzędników, podziękujemy za... Za wszystko podziękujemy!

   Przypominamy:
   Wystarczy, by w referendum w sprawie odwołania Dutkiewicza wzięło udział 100 040 osób.
   Wystarczy, że za odwołaniem zagłosuje 50 021 osób.

   Będziemy się organizować. Teraz ważne, by jak najszerzej rozpowszechniać tę ideę. Ludzie myślą, że wybory przekreśliły wszystkie szanse na zmianę, ale w rzeczywistości niska frekwencja ułatwia procedurę odwoławczą. Referendum zgodnie z prawem nie może się odbyć wcześniej niż we wrześniu (10 miesięcy po wyborach). Teraz działajmy wszyscy po to, by udało się zebrać wystarczająco dużo podpisów i by znaleźć alternatywę - kogoś rozsądnego, uczciwego, liczącego się z ludźmi, któremu Wrocław nie wisi i dynda, a najlepiej jeszcze spoza polityki, bo z tym tylko syf w mieście. Zacznijmy już o tym rozmawiać.

   Plan na teraz: podzielić się z wszystkimi info o planach referendum w sprawie odwołania Dutkiewicza i tym, że do odwołania wystarczy tylko te lekko ponad 50 tysięcy.

   Zgadzasz się z ideą referendum za odwołaniem Dutkiewicza? Widzisz, że ten powyższy wpis znalazł się już na kolejnej stronie komentarzy i jest mniej widoczny? Skopiuj go i wklej wyżej. Nie damy rady non-stop monitorować tego artykułu, a warto, by przypominać czytającym, że jest przecież proste rozwiązanie dla naszego wrocławskiego wrzoda...

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   podatnik

   podatnik.... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   rafale dópkiewiczu to jest twój psi obowiązek...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama