Ostatnie dni w bunkrze Hitlera. Czy Ewa Braun zdradziła...

  Ostatnie dni w bunkrze Hitlera. Czy Ewa Braun zdradziła wtedy Fuhrera? [NASZA HISTORIA]

  Zuzanna Wierus

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ewa Braun i Adolf Hitler
  1/2
  przejdź do galerii

  Ewa Braun i Adolf Hitler ©Bundesarchiv, B 145 Bild-F051673-0059 / CC-BY-SA

  Kiedy nad Berlinem zawisło widmo niechybnego upadku, w mieście rozpoczęła się jedna z największych orgii w historii. Choć wydawać by się mogło, że huk spadających bomb raczej niesprzyja miłosnym igraszkom, wiosenne buzowanie hormonów połączone z powodowanym strachem otępieniem znieczulały berlińczyków na odgłosy toczonych w pobliżu walk. Mieszkańcy Berlina w końcu kwietnia 1945 r. bez ograniczeń korzystali więc zarówno z dobrodziejstw wiosny, jak i z na nowo rozbudzonych przez strach instynktów.
  Na ulicach niemieckiej stolicy można się było niemal potknąć o splecione w miłosnym uścisku pary. Nawet żołnierze, jakby nie zdając sobie sprawy z ewentualnych konsekwencji, nie krępowali się zupełnie i zachowywali się tak, jak gdyby wojskowy dryl przestał ich już dotyczyć – pijaństwo i gwałty stały się integralną częścią stołecznego krajobrazu. Mieszkanki Berlina żyły w coraz większym strachu – zarówno przed niemieckimi żołnierzami, jak i przed nadciągającą ze wschodu Armią Czerwoną.
  Nie inaczej działo się także w podziemiach Kancelarii Rzeszy – ostatniej siedzibie przedstawicieli najwyższego szczebla władz upadających Niemiec. Ukrywający się tam mężczyźni równie chętnie co szeregowi żołnierze i zwykli cywile poddawali się urokowi otaczających ich dam. Bunkry Reichstagu dały bowiem schronienie kilku dziesiątkom z nich – poczynając od najważniejszej, Evy Braun, poprzez osobistą dietetyczkę Führera, liczne sekretarki i kucharki, na przedstawicielkach personelu sprzątającego kończąc.

  „Wydawało się, że erotyczna gorączka ogarnęła wszystkich. Wszędzie, nawet na fotelu dentystycznym, były ciała splecione w lubieżnych uściskach” –wspominała po latach kwietniowe wydarzenia Traudl Junge, sekretarka Hitlera. Miłosną atmosferę podsycały głośna muzyka i alkohol – taka mieszanka dość skutecznie pomagała zagłuszyć strach przed nieuchronnym upadkiem miasta. Magazyny berlińskich podziemi były znakomicie zaopatrzone – nie brakowało w nich ani wykwintnego jedzenia, ani drogich trunków – zabawa więc mogła trwać w najlepsze. Najbardziej wytrwałym imprezowiczom nie przeszkadzało nawet to, że ukochany dotychczas wódz chciałby w ciszy wydać ostatnie tchnienie.

  Uczestnikami tej orgii na gruzach III Rzeszy byli głównie żołnierze z SS. Wielu z nich zapewne w ostatnich dniach wyciągało z miejskich piwnic młodych mężczyzn, dezerterów, którzy mogliby pomóc w obronie popadającej w ruinę niemieckiej Rzeszy. Przy okazji namierzali także ukrywające się dziewczyny, które przyprowadzali do bunkrów Reichstagu, mamiąc je obietnicą pewnego schronienia i niczym nieograniczonego dostępu do kuchennych magazynów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie ma nowych sensacji XXI-go wieku?

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Jak nie ma nowych sensacji XXI-go wieku to trzeba wymyślać stare z wieku XX-go.
   „można się było niemal potknąć o splecione w miłosnym uścisku pary”. „erotyczna gorączka ogarnęła wszystkich....rozwiń całość

   Jak nie ma nowych sensacji XXI-go wieku to trzeba wymyślać stare z wieku XX-go.
   „można się było niemal potknąć o splecione w miłosnym uścisku pary”. „erotyczna gorączka ogarnęła wszystkich. Wszędzie, nawet na fotelu dentystycznym, były ciała splecione w lubieżnych uściskach”.

   Itp. podobne wymysły wypisywane w pseudopamiętnikach, byle się lepiej sprzedały.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   trzeba się gwałtami podzielic

   stary (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   z "wyzwolicielami", czyli bydłem sowieckim. Ciągle panujemy nad historią najnowszą.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama