Ważne
  Alarm w Białym Domu. Barack Obama z rodziną ewakuowani,...

  Alarm w Białym Domu. Barack Obama z rodziną ewakuowani, służby w stanie najwyższej gotowości

  Aleksandra Gersz (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  W sobotę w Białym Domu ogłoszono alarm, a Barack Obama wraz z żoną i córkami zostali ewakuowani - przyczyną był głośny, niezidentyfikowany huk, który rozległ się w pobliżu budynku. Po jakimś czasie okazało się, że źródłem hałasu był pożar samochodu dostawczego na pobliskiej ulicy.
  Jak podaje Reuters, po ogłoszeniu alarmu prezydent Stanów Zjednoczonych z żoną Michelle oraz córkami Natashą i Malią opuścili Biały Dom w konwoju pojazdów i na terenie wojskowej bazy lotnicznej Andrews wsiedli na pokład samolotu Air Force One, którym udadzą się do Alabamy. Obama weźmie tam udział w obchodach 50. rocznicy marszu z udziałem Martina Luthera Kinga na rzecz zniesienia segregacji rasowej w mieście Selma.

  20-LETNI CHRISTOPHER CORNELL CHCE ZASTRZELIĆ BARACKA OBAMĘ. "NALEŻĘ DO PAŃSTWA ISLAMSKIEGO..."


  Na skutek alarmu, w Białym Domu zastosowano specjalne środki ostrożności, a wszystkie służby zostały postawione w stan gotowości. Dla celów bezpieczeństwa prezydent opuścił posiadłość nie helikopterem, jak było to planowane wcześniej, ale dodatkowo chronionym autem otoczonym przez kilkanaście samochodów Secret Service - podaje Reuters.

  Jak powiedział rzecznik prasowy slużb Secret Service, Brian Leary, samochód z żywnością, którego pożar stał się przyczyną wybuchu i dymu, jest obecnie przeszukiwany przez policję i policyjne psy na obecność ładunków wybuchowych. Pożar pojazdu został szybko ugaszony, a sytuacja jest obecnie opanowana.

  Jak informuje agencja Reuters, w ciągu ostatnich kilku miesięcy w Białym Domu kilkakrotnie ogłaszano alarmy - najcześciej z powodu osób przeskakujących przez ogrodzenie na teren posiadłości.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo