Narciarskie spacery w Szklarskiej Porębie

  Narciarskie spacery w Szklarskiej Porębie

  RS

  W najbliższą niedzielę w Szklarskiej Porębie zostanie zorganizowany narciarski spacer integracyjny, promujący otwartą linie kolejową Szklarska Poręba - Korenov i narciarskie trasy biegowe prowadzące do Osiedla Huty i Białej Doliny.
  Spacer rozpocznie się o godz.8:00 na dworcu kolejowym Szklarska Poręba Górna. Grupa bardziej doświadczonych biegaczy pojedzie pociągiem do Harrachova - Mytiny, a grupa spacerowa zacznie marsz z przewodnikiem w Jakuszycach.

  Obydwie grupy, trasami przygotowanymi przez Stowarzyszenie Bieg Piastów,przejdą w kierunku Białej Doliny do schroniska Chatka Robaczka. Odbędzie się tam spotkanie integracyjne przy herbacie.  Trasa spaceru narciarskiego:
  Grupa rekreacyjna wysiądzie z pociągu w Jakuszycach i trasą prowadzącą przez Polanę Maliszewskiego, Kamień Waloński i drogą przez Czerwony Potok, przejdzie z przewodnikiem do Chatki Robaczka na Białej Dolinie. Długość trasy to około 7 km.

  Grupa sportowa wysiada z pociągu na dworcu w Harrachovie-Mytiny i pobiegnie trasą narciarską na Dział Izerski,Polanę Jakuszycką, Polanę Maliszewskiego,Kamień Waloński i dalej drogą przez Czerwony Potok do “Chatki Robaczka" na Białej Dolinie. Długość trasy to około 15 km

  Program imprezy:
  8:00 - Spotykamy się na głównym dworcu kolejowym Szklarska Poręba - Informacja ogólna i wstępny podział grup z przedstawieniem osoby prowadzącej.
  8:19 - Odjazd pociągiem do Jakuszyc i Harrachova - Mytiny
  8:22 - Odjazd pociągu z dworca Szklarska Poręba Huta. ( Wsiadają uczestnicy spaceru narciarskiego mieszkający na Oś.Huty i okolic hotelu “Bornit").
  8:32 - W Jakuszycach wysiada z pociągu grupa rekreacyjna i z przewodnikiem rozpoczyna spacer w kierunku Białej Doliny do “Chatki Robaczka".
  8:46 - W Harrachov-Mytiny wysiada z pociągu grupa sportowa i ustaloną trasą biegnie przez Polanę Jakuszycką w kierunku na Białą Dolinę do “Chatki Robaczka".
  Około godz .10:00 do 12:00 - spotkanie integracyjne przy herbacie w gościnnej “Chatce Robaczka"

  Kolejny spacer: 27.03.2011. (niedziela)
  Zbiórka godz. 8:00 - główny dworzec kolejowy Szklarska Poręba)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama