Afera podsłuchowa: Są nowe nagrania rozmów polityków, m.in....

  Afera podsłuchowa: Są nowe nagrania rozmów polityków, m.in. Lecha Wałęsy i szefa NIK

  Leszek Rudziński (AIP)/TVN 24/X-News

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Według informacji Radia ZET wśród 11 nowych nagrań z rozmów polityków są m.in. rozmowy prezydenta Lecha Wałęsy, wiceministra skarbu Rafała Baniaka i biznesmena Piotra Wawrzynowicza, oraz kilku ministrów.


  TVN 24/X-News

  Na razie nie wiadomo nic o treści nagrań, a zwłaszcza o tym, czy padają na nich stwierdzenia, na podstawie których mogłoby zostać wszczęte śledztwo. Także tożsamość wszystkich osób z taśm nie została jeszcze potwierdzona. Będą one proszone o potwierdzenie tego, że na nagraniu jest ich głos.

  Nie wiadomo również gdzie nagrano dostarczone do CBA taśmy. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że tak jak poprzednie nagrania, pochodzą one od kelnerów z warszawskich restauracji.

  Zdaniem informatorów tvn24pl CBA natrafiło na zapisy rozmów podczas badania innej sprawy korupcyjnej, nie mającej związku z aferą taśmową. Zdecydowano więc o jak najszybszym przekazaniu rozmów prokuraturze. - To tak, jakbyśmy – prowadząc dochodzenie dotyczące korupcji – odkryli broń, z której zginął generał Marek Papała. To, co możemy zrobić, to przekazać ją tym, którzy prowadzą sprawę – mówił jeden z informatorów tvn24.pl.

  Szef CBA Paweł Wojtunik oznajmił w czwartek, że w związku z tym iż informacja o nowych materiałach przedostała się do mediów, złożył zawiadomienie do prokuratora generalnego o możliwości popełnienia przestępstwa ujawnienia tajnych informacji oraz przekroczenia uprawnień przez osoby odpowiedzialne za tę sytuację.

  Aferę taśmową ujawnił tygodnik ,,Wprost”. Podsłuchy z taśm, które przechwyciło Centralne Biuro Antykorupcyjne ujawniły treści rozmów wysokich urzędników państwowych i biznesmenów podczas spotkań w restauracjach. Niektóre z nich dotyczyły kompromitujących działań i opinii.W sprawie afery podsłuchowej śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama