Uczniowie dwójki kontynuują międzynarodową współpracę

  Uczniowie dwójki kontynuują międzynarodową współpracę

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Uczniowie dwójki kontynuują międzynarodową współpracę
  1/5
  przejdź do galerii
  Spotkanie z rówieśnikami z Niemiec, wspólna praca oraz zabawa. Tak spędzili tydzień uczniowie głogowskiego Gimnazjum nr 2.
  Dzięki współpracy z fundacją "Krzyżowa" i FundacjąPolsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży - grupa uczniów głogowskiej szkoły wzięła udział w międzynarodowym projekcie, podczas którego przełamywano bariery między młodymi ludźmi z dwóch krajów. 16-osobowa delegacja Gimnazjum nr 2 spędziła tydzień w towarzystwie swoich rówieśników z Niemiec. Druga z fundacji dofinansowała młodym ludziom pobyt w zabytkowym ośrodku w Grodziszczu, gdzie młodzież z Polski i Niemiec integrowała się.
  Uczniowie nie tylko poznawali swoich rówieśników i ich kulturę, ale mieli kolejną okazję do szlifowania języka niemieckiego lub angielskiego, w zależności kto, którym lepiej się porozumiewał. Również uczniowie z Niemiec załapali nieco z naszego języka i nauczyli się m.in. jak przedstawić się po Polsku.

  - Aby się lepiej poznać zabraliśmy grupę niemiecką na wycieczkę do Głogowa, gdzie poznali nasze gimnazjum oraz miasto - mówi Alicja Skoczylas z Gimnazjum nr 2. - Uczniowie wzięli udział w zajęciach lekcyjnych, następnie uczyli się wspólnie z naszymi uczniami tańca, a po południu wybrali się na zwiedzanie Głogowa pod okiem pana Józefa Wilczaka oraz naszego kolegi Przemka Raczyka, którzy profesjonalnie zaprezentowali najciekawsze obiekty naszego miasta. Duże wrażenie zrobiły na młodych Niemcach podziemia przy fosie, po których oprowadzał nas Przemek.

  Tygodniowy wyjazd to jednak nie tylko zwiedzanie i wspólne zabawy. Młodzi głogowianie i ich koledzy z Niemiec wzięli udział między innymi w warsztatach filmowych, w trakcie których powstały krótkometrażowe produkcje. W każdej produkcji trzeba było nawiązać do 15 słów po Polsku i Niemiecku. Uczniowie musieli nawzajem wyjaśnić sobie ich dokładne znaczenie oraz ułożyć scenariusz z ich udziałem. Następnie grupy przygotowały swoje produkcje.

  To jednak nie wszystko. Uczniowie podzielili się również swoimi tradycjami kulinarnymi. Najpierw mieszane grupy kupowały niezbędne do gotowania produkty, a następnie wspólnie ruszały do kuchni. Najlepsza była oczywiście wspólna konsumpcja.
  W trakcie tygodniowych warsztatów zorganizowano również wyjazd do Wrocławia, gdzie młodzi Niemcy zaskoczyli głogowian i to oni wzięli się za oprowadzanie grupy po stolicy Dolnego Śląska.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama