"Czołem, ja do wojska na ochotnika", czyli jak się...

  "Czołem, ja do wojska na ochotnika", czyli jak się dowiedziałem że nie będę żołnierzem (LIST)

  Mariusz Zieleziński (Czytelnik)

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  - W poczuciu obywatelskiego obowiązku wybrałem się do Wojskowej Komendy Uzupełnień - pisze nasz Czytelnik Mariusz Zieleziński. I opowiada, jak odprawiono go z kwitkiem. Oto list Pana Mariusza:
  "Czołem, ja do wojska na ochotnika", czyli jak się dowiedziałem że nie będę żołnierzem (LIST)
  W poczuciu obywatelskiego obowiązku wybrałem się do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Tak ostatnio jest nagłaśniane przez nasz kochany resort obrony, aby zgłaszać się ochotniczo na przeszkolenie, by być gotowym bo nigdy nic wiadomo... Po kilkunastu latach obudziliśmy się (z ręką w nocniku?), aby zacząć tworzyć jakiś chociaż zalążek armii, bo tej armii tak naprawdę nie mamy. Mamy za to gender w szkołach, radosne parady tolerancji itd.
  No więc otworzyłem swój sejf, wygrzebałem książeczkę wojskową Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i udałem się z samego rana na drugi koniec miasta, do Wojewódzkiego Sztabu Wojska Polskiego we Wrocławiu przekonany, że trzeba będzie swoje odstać w kolejce.

  Dojechałem na miejsce i pierwsze co mym oczom się ukazało (szok nr 1?) to 50-letni pan z tonfą u boku, w mundurze niczym prewencja policyjna. Napis na plecach brzmiał "Scorpio - Agencja Ochrony" - pomyślałem, że naprawdę musi być źle, skoro chłopaki od kałachów muszą wspierać się dzielnymi rencistami de facto byłymi pułkownikami, majorami, oficerami.

  No nic, ominąłem tego pana na bramce wjazdowej do SZTABU WOJEWÓDZKIEGO SIŁ ZBROJNYCH RP (!), który wyraźnie oburzony brakiem meldunku z mojej strony (co/gdzie/jak/po co/dlaczego/numer buta) coś tam krzyczał i przekroczyłem drzwi WKU.

  I Bach. Na portierni kumulacja - czterech rencistów. No cóż, najwyraźniej tak musi być. Ale większym zdziwieniem (szok nr 2?) było to, że moje przewidywanie co do długości kolejki kompletnie się nie sprawdziły! Ani jednej żywej duszy... nie licząc ziewających agentów ochrony. Przywitałem się słowami "Czołem, ja do Wojska na ochotnika" (troszkę przeszły mnie ciarki w okolicach pasa, bo zawsze się zastanawiałem jak będzie wyglądał ten dzień kiedy wypowiem takie słowa).

  Spisano moje dane, zabrano mi telefon abym nie nagrywał niczego i kazano poczekać. Odebrała mnie jakaś pani, zaprowadziła do pokoju (przesłuchań), w którym czekała kolejna pani. No więc przywitałem się i wyjaśniłem cel wizyty. Krótki dialog no i wyciągnąłem dowód osobisty w celu weryfikacji danych. Ledwo się rozgościłem a już po chwili w twarz dostałem słowami "Proszę pana, Pan nie nadaje się do wojska" - chwila dezorientacji, szybki rachunek sumienia w głowie "Hmm kat. A, ułomności żadnych nie posiadam, ba! w przeszłości wiele wiele zawodów strzeleckich na pudle, a i z Dragunova miałem okazje ustrzelić dziewiątkę na tarczy) zatem czy to może być...".

  Tak, kochani... musicie wiedzieć, że na 4-miesięczne podstawowe, zwykłe przeszkolenie, na którym dowiem się jakie są stopnie wojskowe, przeżyję kolejną "kolonie dla dorosłych" tyle, że w bardziej ekstremalnych warunkach, połażę w mundurze, nauczę się obsługiwać bagnet i poznam przekrój anatomiczny 70-letniego Kałasznikowa nie nadaje się bo... BO JESTEM K A R A N Y.

  I zgodnie ze słowami wypowiedzianymi przez panią naprzeciwko, jej nie obchodzi to za co itd. Nie nadaje się i już. Nie powiem, delikatnie się zagotowałem ale po chwili parsknąłem lekkim śmiechem i z równie szczerym i mocnym uśmiechem wstałem i zacząłem się ubierać. Opuściłem pomieszczenie rzucając słowami "Jeszcze po mnie zadzwonicie".

  W drodze powrotnej czułem się lżejszy. Sumienie czyste. Mogłem zająć się swoimi sprawami. Po dłuższej chwili rozmyślań nad sytuacją sprzed kilku minut przyszło mi do głowy tylko jedno... W jak tragicznym stanie musi być nasz kraj.

  Nie mamy armii, policja to najbardziej znienawidzona instytucja mundurowa w Polsce, rząd iprezydent tylko pogłębiają fatalny stan tego kraju a obywatelowi, mającemu konstytucyjne prawo do obrony w razie wojny, odmawia się udzielenia informacji jak się bronić... Syf kiła i mogiła.

  Podsumowując, straciłem wiarę w resztki administracyjne tego kraju. Jestem pewien, że w przypadku ewentualnej agresji obcego państwa chaos i paraliż komunikacyjny będzie tak duży, że zanim się zorganizujemy militarnie i wojskowo, połowa kraju będzie już

  zajęta jeśli nie cała.
  Drugą sprawą jest fakt, iż oficjalnie daje sobie uciąć rękę, że pierwszymi do walki będą Ci wszyscy "nie nadający się do wojska" - karani, więźniowie, "faszyści", pseudokibice. Jeśli ktoś jest w którejś z wymienionych sytuacji niech będzie świadomy i niech oprze się na moim apelu: W przypadku stanu wojny organizujmy się w grupy partyzanckie. W czasie względnego pokoju sami doszkalajmy się na potrzeby takich grup: sztuki Walki, obeznanie z bronią palną/białą itd. Teraz możecie być pewni na moim przykładzie, że trzeba liczyć tylko na siebie.

  Czytaj także

   Komentarze (119)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kom

   fenix (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Idioci macie pretesje do chłopaka bo co chce sie nauczyć jak bronić swojego kraju i odmowa bo karany... Matko Polska!!! I gadzamm sie z tobą w 100% przyjdzie wojna to pierwsi będą musieli iść...rozwiń całość

   Idioci macie pretesje do chłopaka bo co chce sie nauczyć jak bronić swojego kraju i odmowa bo karany... Matko Polska!!! I gadzamm sie z tobą w 100% przyjdzie wojna to pierwsi będą musieli iść właśnie więźniowie karani pseudokibice... A jak człowiek chce iść do woja to nie może bo karany... To niech nas bronią ci pedalki w leginsach... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Racja

   :-) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Fakt taki ze gosc ma racje w razir wojny jestesmy zdani na obrone "kijem"

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale ochotnik

   Paweł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Ten głąb nawet nie wiedział gdzie z "poczucia..." był. Jak rozszyfrował skrót WKU na SZTAB WOJEWÓDZKI SIŁ ZBROJNYCH RP. No żenada. Ciekawie gdzie pracuje i za co ten wyrok?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brawo dla tej Pani!

   Krzyś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   karany to karany - sąd tak uznał. o czym tu dyskutować?!
   Radę zająć się czymś pożytecznym a nie włóczyć po urzędach i wypisywać dyrdymały

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   na ochotnika?

   bez podpisu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   Normalni ludzie na ochotnika do wojska? Lizać dupę jakiemuś "wysoko postawionemu" przygłupowi co nie ma pojęcia o rzeczywistości? Dodatkowo za marne grosze? Olewam to ciepłym, nie-patriotycznym...rozwiń całość

   Normalni ludzie na ochotnika do wojska? Lizać dupę jakiemuś "wysoko postawionemu" przygłupowi co nie ma pojęcia o rzeczywistości? Dodatkowo za marne grosze? Olewam to ciepłym, nie-patriotycznym moczem. Powinni brać karanych, kiboli i innych "wojowniczych" co im tylko napierdzielanka w głowie. Tydzień szkolenia, mowa motywująca no i twardy kij. Przeszkolony? To won do ciapatych.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lol

   Lampart (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ci wszyscy "waleczni" kibole przeważnie rezygnują po tygodniu wiem bo sam jestem już prawie 3 tydzień na służbie przygotowawczej

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W sumie racja

   ;) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

   Powinni brać takich przygłupów, bo w razie czego mięsa armatniego nigdy za wiele, a szkoda na nie marnować ludzi inteligentnych. ;)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nic nowego nie odkryłeś - wojna zawsze przyciąga świrów i innych zbrodniarzy

   myślący (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 4

   normalni ludzie się ewakuują i zostają uchodźcami

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hahahaha

   radosny z parady (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   za Stalina takich jak ty nazywano pozytecznymi TRALALALA :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co za typ

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 5

   To chyba jakiś typowy dres, albo kibol niegrzeszący poziomem IQ. Karanych nie przyjmują w czasie pokoju do żadnych, podkreślam ŻADNYCH służ mundurowych. Tak jest nie tylko w Polsce, ale i niemal na...rozwiń całość

   To chyba jakiś typowy dres, albo kibol niegrzeszący poziomem IQ. Karanych nie przyjmują w czasie pokoju do żadnych, podkreślam ŻADNYCH służ mundurowych. Tak jest nie tylko w Polsce, ale i niemal na całym cywilizowanym świecie.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W przypadku stanu wojny

   mn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12

   To najlepiej spakować siebie, swoich najbliższych i spier... stąd póki się da.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Jesli będzie stan wojenny, to będzie juz za późno. Wszyscy dookoła zamkną granice przed Polakami. Jak masz uciekac, to teraz, póki jeszcze się da.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zdrowe podejscie

   radosny z parady (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15

   nie mam zamiaru bronic tego nieudolnego systemu z tysiacami urzedasow i biurw, panstwo policyjne, ktore tylko czycha by zwyklego obywatela uj....c i nie mam na mysli Policji lecz Straz Miejska,...rozwiń całość

   nie mam zamiaru bronic tego nieudolnego systemu z tysiacami urzedasow i biurw, panstwo policyjne, ktore tylko czycha by zwyklego obywatela uj....c i nie mam na mysli Policji lecz Straz Miejska, Urzad Skarbowy, ZUS, PIP, ZAIKS, Sanepid i inne instucje, ktorych celem jest gnebienie ludzi.

   NIE MAM ZAMIARU UMIERAC ZA TEN SYSTEM!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tchórze zwiewają wiec proponuje już zmieniać obywatelstwo

   Robol83 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 9

   chcesz zmienić system zmień kraj ! Jestem fizolem i nie kibolem jebja mnie tak jak ciebie ci wszyscy których wymieniłeś plus NFZ ale w razie agresji już będzie za późno albo zginiesz czekajcie na...rozwiń całość

   chcesz zmienić system zmień kraj ! Jestem fizolem i nie kibolem jebja mnie tak jak ciebie ci wszyscy których wymieniłeś plus NFZ ale w razie agresji już będzie za późno albo zginiesz czekajcie na kulkę albo odszczelisz choćby jednego zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tyle na koniec

   Mariusz Zieleziński (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Jedni negują rzeczywistość przed komputerem, inni ją zmieniają na świeżym powietrzu. :D

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama