Piotr Janas, JEW
LEGIA ŚLĄSK NA ŻYWO - MECZ PUCHAR POLSKI LEGIA ŚLĄSK, LEGIA ŚLĄSK 0:0, MECZ LEGIA ŚLĄSK LIVE STREAM - MECZ LEGIA ŚLĄSK ONLINE Paweł Relikowski
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław - rewanżowy mecz Pucharu Polski na żywo już dziś. Wynik meczu Legia - Śląsk na żywo na stronie GazetaWroclawska.pl już od godziny 20. Początek meczu dla Legii. Kucharczyk strzela bramkę już w 4 minucie, ale sędzia odgwizdał spalonego! Za to prawidłowo bramkę strzela ŚLĄSK WROCŁAW. Od 12 minuty jest 0:1 po strzale Petera Grajciara! Brawo WKS! Śląsk prowadził po pierwszej połowie. W 53 minucie na 1:1 wyrównał Michał Żyro. W dogrywce bramki nie padły i mecz zakończył się rzutami karnymi.

PUCHAR POLSKI LEGIA - ŚLĄSK 5.03.2015 SKŁADY OBU DRUŻYN:
LEGIA: Dusan Kuciak, Bartosz Bereszyński, Inaki Astiz, Dossa Junior, Guilherme, Tomasz Jodłowiec, Dominik Furman, Michał Masłowski, Ondrej Duda, Michał Kucharczyk, Orlando Sa
Rezerwowi Legii: Arkadiusz Malarz, Adam Ryczkowski, Michał Żyro, Marek Saganowski, Igor Lewczuk, Helio Pinto, Tomasz Brzyski.

ŚLĄSK: Jakub Wrąbel, Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba, Lukas Droppa, Tom Hateley, Flavio Paixao, Mateusz Machaj, Peter Grajciar, Marco Paixao
Rezerwowi Śląska: Mateusz Abramowicz, Kamil Dankowski, Juan Calahorro, Krzysztof Ostrowski, Robert Pich, Krzysztof Danielewicz, Milos Lacny.

LEGIA ŚLĄSK NA ŻYWO - MECZ PUCHAR POLSKI NA ŻYWO - LEGIA - ŚLĄSK WYNIK NA ŻYWO - RELACJA NA ŻYWO LEGIA ŚLĄSK

W połowie lutego, w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski Śląsk Wrocław zremisował u siebie z Legią Warszawa 1:1. Dziś rozegrany zostanie rewanż w Warszawie. Pierwszy gwizdek o godz. 20

Oba zespoły nie prezentują ostatnio najlepszej formy. Dość powiedzieć, że w tym roku w spotkaniach o stawkę Śląsk jeszcze nie wygrał, a Legia zrobiła to tylko raz. W ostatniej kolejce T-Mobile Ekstraklasy aktualni mistrzowie Polski pokonali na własnym stadionie Podbeskidzie 3:0. Wcześniej warszawiacy przegrali w Amsterdamie z Ajaxem 0:1, w lidze na własnym stadionie z rewelacyjną ostatnio Jagiello-nią Białystok 1:3, na wyjeździe bezbramkowo zremisowali z Koroną Kielce i polegli w rewanżu z Ajaxem 0:3.

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego również na razie nie mogą "odpalić", choć ich ostatni mecz ligowy w Zabrzu (remis 3:3 - przyp. PJ) może napawać optymizmem. Co prawda "trójkolorowi" dali sobie wbić trzy bramki, ale ogólnie byli stroną przeważającą. Jeśli uda im się wyeliminować indywidualne błędy w defensywie, to mogą się dziś pokusić o niespodziankę na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie.

LEGIA - ŚLĄSK NA ŻYWO - PUCHAR POLSKI - WYNIK Z PIERWSZEGO MECZU PREMIUJE LEGIĘ

Wynik z pierwszego ćwierćfinału rozegranego na Stadionie Wrocław (1:1 - przyp. PJ) premiuje Legię. WKS musi więc dzisiaj wygrać lub zremisować w stosunku wyższym niż 1:1.

Zadanie trudne, ale nie niemożliwe. Z powodu dwóch żółtych kartek z pierwszego meczu do dyspozycji sztabu szkoleniowego "wojskowych" nie będzie Tomasz Hołota. Analogiczna sytuacja dotyczy kapitana CWKS-u - Chorwata Ivicy Vrdoljaka.

- Szkoda, że w rewanżu nie będę mógł skorzystać z Tomka, ale moim zdaniem większy problem będzie miał trener Henning Berg, ponieważ wypadł mu bardzo ważny zawodnik ze środka pola - mówił zaraz po pierwszej odsłonie tej rywalizacji szkoleniowiec Śląska.

Ponadto wśród dzisiejszych gospodarzy zawieszony za kartki jest też podstawowy stoper - Jakub Rzeźniczak, co znacznie zawęża pole manewru znanemu ze stosowania częstych rotacji w składzie szkoleniowcowi Legii.

Wrocławianie traktują te rozgrywki bardzo poważnie i nie zamierzają eksperymentować ze składem.

LEGIA - ŚLĄSK 5.03.2015 MECZ PP NA ŻYWO - ŚLĄSK: NIE BĘDZIEMY SIĘ OSZCZĘDZAĆ

- W naszej filozofii nie może być mowy o oszczędzaniu się. Ten najbliższy mecz jest dla nas zawsze najważniejszy. Nie będziemy kalkulować, bo to nigdy, patrząc na historię tego klubu, nie wychodziło nam na dobre - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej asystent pierwszego trenera WKS-u Paweł Barylski.

- Wchodzimy w fazę kulminacyjną naszych przygotowań, którą rozpoczęliśmy po przyjeździe z Zabrza. Z Górnikiem rozegraliśmy fajne, ciekawe i widowiskowe spotkanie, ale dla nas nieprzekładające się na trzy punkty. Od razu rozpoczęliśmy przygotowania do rewanżu z Legią. Ten czas poświęciliśmy na krótką regenerację i dopracowanie kilku wariantów taktycznych. Jeszcze się zastanawiamy, które z nich wybierzemy - dodał.

- Ćwiczyliśmy elementy asekuracji w defensywie. Pracowaliśmy też nad wyjściami zawodników z ofensywy do formacji obronnej. To jest pierwszy krok, jednak w piłce potrzeba cierpliwości. Pamiętajmy, że zespół nastawiony na strzelanie bramek musi znaleźć ten balans w asekuracji i umieć się przestawić po tym, jak piłkę przejmie przeciwnik - zaznaczył Barylski.
Dzisiejszy mecz zapoczątkuje "operację Legia", ponieważ niecałe 72 godziny po meczu w Warszawie oba zespoły zmierzą się ze sobą w meczu ligowym we Wrocławiu.

- To będą dwa bardzo ciężkie spotkania, dlatego mam nadzieję, że uda nam się wygrać w regulaminowych 90 minutach, by nie ciągnąć tego aż do dogrywki czy ewentualnych karnych. Jedziemy z nastawieniem na ostrą walkę i awans do kolejnej rundy. Jeśli zagramy na swoim optymalnym poziomie, to kibice o wynik mogą być spokojni - zapewnił obrońca Śląska Paweł Zieliński.
Zwycięzca tego dwumeczu w półfinale zagra z lepszym z pary Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Pierwszy mecz padł łupem Górali, którzy wygrali w Gliwicach 2:1.

Ćwierćfinały Pucharu Polski - pierwsze mecze

Błękitni Stargard Szczeciński - Cracovia 2:0
Bramki: Wiśniewski 87, Sretenović 90-sam.
Błękitni: Ufnal - Wojtasiak (68. Flis), FadeckiI, Pustelnik, Wawszczyk, Poczobut, Gajda (74. Wiśniewski), Gutowski (80. Zdunek), Zieliński, Kosakiewicz, LiśkiewiczI.
Cracovia: Stępniowski - Żytko, Sretenović, Polczak, Wdowiak, BudzińskiI, Dąbrowski, Marciniak, Diabang, Jendrišek (76. Kita), Zjawiński (60. Rakels).

Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2
Bramki: Ciechański 84 - Kołodziej 64-k., Malinowski 67
Piast : Rusov - Mokwa, HorvathI, Osyra, Moskwik, Szeliga, Murawski (74. Vassiljev), Hanzel, Zivec, Wilczek (59. Ciechański), Janczyk (68. Kędziora).
Podbeskidzie: Zajac - Górkiewicz, Kołodziej, Hroszkiewicz, Kolcak, MazanI, Lenartowski, Trochim (46. Malinowski), PazioI, Demjan (60. Cisse), Korzym (74. Deja).

Wcześniejsze mecze: Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:1 (M. Paixao 87 - Żyro 45), Znicz Pruszków - Lech Poznań 1:5 (Jędrych 50 - Linetty 17, Formella 62, Sadajew 65, 67, Keita 90).

Rewanże
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław - Dziś o godz. 20, transmisja w Polsacie Sport od 20.00
Podbeskidzie - Piast Gliwice - 19.03, godz. 16.
Cracovia - Błękitni Stargard - 17.03, godz. 17.45
Lech Poznań - Znicz Pruszków - 18.03, godz. 17.45

Materiał oryginalny: Legia - Śląsk 1:1 RZUTY KARNE 3:1 (ONLINE, RELACJA, GDZIE w TV, LIVE, ONLINE, LIVE STREAM) - Gazeta Wrocławska