Andrzej Rozenek nie jest już rzecznikiem prasowym Twojego...

  Andrzej Rozenek nie jest już rzecznikiem prasowym Twojego Ruchu. Wszystko przez aferę z ZUS

  Damian Dragański AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Andrzej Rozenek zrezygnował z funkcji rzecznika prasowego Twojego Ruchu. Polityk napisał na Twitterze, że jego decyzja spowodowana jest niewyjaśnionymi zaległościami finansowymi partii wobec ZUS-u. Według medialnych doniesień, partia Janusza Palikota oszukiwała urząd podatkowy, zaniżając lub nie płacąc składek za swoich członków.
  Andrzej Rozenek

  Andrzej Rozenek ©Arkadiusz Lawrywianiec

  Twój Ruch może być winny ZUS-owi nawet 200 tys. zł - podało kilka dni temu RMF FM. Według informacji radia, to wynik płacenia niższych stawek za swoich członków lub nie płacenia ich w ogóle. W związku z tym w środę odbyło się posiedzenie klubu. - Na dzisiejszym posiedzeniu Andrzej Rozenek poinformował nas, że rezygnuje z funkcji rzecznika prasowego, ponieważ nasze wyjaśnienia sprawy nie są dla niego wystarczające - powiedział Agencji Informacyjnej Polska Press nowy rzecznik partii, Michał Kabaciński.
  Decyzja Rozenka oznacza także, że nie jest on już w składzie zarządu TR oraz w sztabie wyborczym Janusza Palikota. Partia podjęła jednak działania, mające na celu oczyszczenie jej wizerunku. - Mamy pewność od naszych księgowych, że nie ma zarzutów do prowadzenia naszych finansów. Wystąpiliśmy także do ZUS-u o kontrolę naszego konta. Musimy jednak czekać na decyzję 30 dni, co nie jest korzystne, bo przez ten czas mogą pojawiać się na nasz temat insynuacje – wyjaśnił Kabaciński.
  Oprócz Rozenka swoje członkostwo w partii zawiesili również posłowie Marek Poznański i Łukasz Krupa, który podjął decyzję już w piątek, dzień po tym, kiedy w mediach pojawiły się informacje o zaległościach Twojego Ruchu wobec ZUS-u.

  Przed zawieszeniem trzech posłów partia liczyła 16 członków. 15 to minimum, aby utrzymać klub poselski. - Klub formalnie funkcjonuje i cały czas zawiera niezbędną liczbę posłów – powiedział AIP zawieszony poseł Łukasz Krupa. - Nie mamy intencji demontować klubu ani przeszkadzać Januszowi Palikotowi w kampanii prezydenckiej. Jesteśmy po prostu zaniepokojeni ostatnimi doniesieniami, z którymi nie chcemy się utożsamiać - wyjaśnił. Krupa dodał, że oczekuje jasnej deklaracji swojej partii, że jej finanse są uporządkowane. Dopiero wtedy może z powrotem zacząć rozmawiać o zmianie swojej decyzji.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama