Warszawa: Akcja "Kret". Ćwiczenia ratownicze przed otwarciem...

  Warszawa: Akcja "Kret". Ćwiczenia ratownicze przed otwarciem II linii metra [VIDEO+ZDJĘCIA]

  RAD (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Akcja "Kret"
  1/12
  przejdź do galerii

  Akcja "Kret" ©R. Motyl/UMS Warszawa

  Akcja "Kret" na stacji Stadion Narodowy. Kilkaset osób wzięło udział w nocnych ćwiczeniach ratowniczych przed otwarciem II linii metra. ZOBACZ VIDEO I ZDJĘCIA.

  Otwarcie II linii metra jest już blisko? TVN 24/X-News

  Dokładnego terminu otwarcia II linii metra wciąż jeszcze nie znamy. Prawdopodobnie stanie się to w najbliższy weekend, jednak na oficjalny komunikat ze strony warszawskiego ratusza jeszcze czekamy.
  Tymczasem odbyły się nocne ćwiczenia w II linii metra. Realizowany był scenariusz pożaru w pociągu. Ze względu na awarię skład zatrzymał się w tunelu, kilkanaście metrów przed peronem na stacji Stadion.

  - Część pasażerów w 2 i 3 wagonie w wyniku pożaru doznała poparzeń i podtrucia dymem. Personel metra uruchamia system pożarowy i przystępuje do ewakuacji ludzi. Po otrzymaniu zgłoszenia do stacja metra Stadion przybywają służby ratownicze.

  Według założeń żaden z ratowników nie znał skali zdarzenia, dowódcy musieli podejmować decyzje w czasie rzeczywistym - czytamy w opisie ćwiczeń.

  W akcji „Kret” wzięło udział 60 strażaków, 61 policjantów, 28 strażników miejskich, służby Metra Warszawskiego i pogotowia ratunkowego, a także 100... pozorantów - 50 osób z Wojskowej Akademii Technicznej i 50 ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama