Piłkarze Miedzi mocnym akcentem rozpoczęli piłkarską wiosnę

Mariusz Babicz, Tomasz Klauziński
Jesienne spotkanie z Turem podopieczni Janusza Kudyby wygrali 3:1. Sobotni rewanż u siebie nie wydawał się zbyt trudny.

- W tym meczu jesteśmy faworytem - mówił kilka dni temu Janusz Kudyba.
Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć dwóch tragicznie zmarłych kibiców Miedzi.

Pierwszą znakomitą sytuację Miedź stworzyła już w 9 minucie spotkania. Duet Marcin Kajca - Marcin Garuch wypracował akcję, która mogła zakończyć się bramką. Co się odwlecze, to nie uciecze i już pięć minut później Miedź prowadziła 1:0. Do wykonania rzutu rożnego podszedł Wojciech Bzdęga. Jego precyzyjne dośrodkowanie trafiło na głowę Mateusza Gawlika, który pokonał bramkarza gości.

W 62 minucie meczu piłka uderzona przez Tomasza Jarzębowskiego trafia pod nogi Orłowskiego, który daje Miedzi drugą bramkę. Ostatni cios Miedź zadała w 71 minucie. Kajca podał do Orłowskiego, a ten dobre podanie zamienił na trzecią bramkę. Więcej goli już nie padło. - Mecz należał do nas. Pod względem taktycznym było OK - podsumował spotkanie trener Kudyba.

W pierwszym wiosennym meczu piłkarze Górnika Wałbrzych zremisowali na własnym boisku z Czarnymi Żagań 0:0.

Po dobrych wynikach w sparingach piłkarze Górnika liczyli na komplet punktów na inaugurację ligi. Mecz jednak zakończył się remisem i zamiast trzech punktów Górnik zdobył tylko jeden. - Szkoda straconych punktów, bo na pewno Czarni byli w naszym zasięgu - przyznał zawodnik Górnika Adrian Moszyk.

Miedź Legnica - Tur Turek 3:0 (1:0)
Bramki: Gawlik 14, Orłowski 62, 71
Miedź: Syamin - Paszliński, Garuch, Pilarski, Kucharzak - Gawlik (73 Cisse), Kajca (75 Kowal), Jarzebowski. Bzdęga - Grzegorzewski (65 Hempel), Orłowski.

Górnik Wałbrzych - Czarni Żagań 0:0
Górnik: Jaroszewski - D. Michalak, Kłak, Wojtarowicz, Zawadzki, Rytko (74 Sawicki), Wepa, Morawski, Zinke, Duś, Maciejak (78 Moszyk).

II liga, grupa zachodnia
Pozostałe wyniki 21. kolejki: Bałtyk Gdynia - Ruch Zdzieszowice 0:0. Mecze: Zawisza - Zagłębie, Jarota - Polonia NT, Polonia S. - Chojniczanka, Nielba - Olimpia, Raków - Lechia, GKS - Elana przełożone na 6 kwietnia.

1. Olimpia Grudziądz 17 34 33-14
2. Miedź Legnica 18 34 28-16
3. Zawisza Bydgoszcz 17 33 27-11
4. GKS Tychy 17 30 30-14
5. Bałtyk Gdynia 18 28 20-17
6. Chojniczanka 17 28 25-15
7. Ruch Zdzieszowice 18 28 19-16
8. Elana Toruń 17 27 22-19