Falun 2015, biegi narciarskie: Johaug zdeklasowała rywalki. Kowalczyk na 17. miejscu [ZDJĘCIA]

KQ, x-news
Falun 2015, biegi narciarskie: Johaug zdeklasowała rywalki
Falun 2015, biegi narciarskie: Johaug zdeklasowała rywalki Matthias Schrader
Justyna Kowalczyk zajęła 17. miejsce w biegu na 30 kilometrów techniką klasyczną w MŚ w Falun. Bezkonkurencyjna okazała się Norweżka Therese Johaug, która wywalczyła trzeci złoty medal w tej imprezie. Na drugiej pozycji bieg ukończyła jej rodaczka Marit Bjoergen, trzecia była Szwedka Charlotte Kalla.

Therese Johaug w wielkim stylu wygrała bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym podczas mistrzostw świata w Falun. - O niej można książkę napisać - mówi Stanisław Mrowca, pierwszy trener Justyny Kowalczyk. - Johaug narzuciła takie tempo, że nikt nie zdołał go wytrzymać. Ona mogła biec jeszcze dwadzieścia kilometrów - dodaje Mrowca.