Elektroniczna kropielnica zlicza wiernych i wysyła...

  Elektroniczna kropielnica zlicza wiernych i wysyła proboszczowi smsa (ZOBACZ FILM)

  TVN/X-news, MH

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Elektroniczna kropielnica w Prószkowie
  1/2
  przejdź do galerii

  Elektroniczna kropielnica w Prószkowie ©TVN/X-news

  Elektroniczna kropielnica - na taki dość oryginalny pomysł wpadł proboszcz parafii św. Jerzego w Prószkowie (województwo opolskie). Urządzenie na bieżąco zlicza liczbę wiernych i... wysyła smsa do księdza. Jednak jej główny cel to zachowanie higieny.
  - Od czterech dni testujemy nową kropielnicę. Jej nowość polega na tym, że elektronicznie dozuje wodę święconą – mówi ks. Andrzej Hanich, proboszcz parafii św. Jerzego w Prószkowie.

  Jak przyznaje proboszcz, urządzenie wymyślono w celach higienicznych. - Ludzie z pewną obawą maczają dłonie w tradycyjnej kropielnicy, gdzie woda jest stała i istnieje obawa przed różnego rodzaju infekcjami – dodaje proboszcz.

  Kropielnica ma jeszcze jeden atut. Na bieżąco zlicza osoby, które z niej skorzystały i za pomocą smsa informuje o tym proboszcza.

  Woda święcona z elektronicznego dozownika. "Kropielnica powstała ze względów higienicznych" - film:

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   blysk intelektu

   praktykujacy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Brawo ,blyskotliwe umysly potrzebowaly 2015 lat zeby zalapac ze ta miednica z brudna woda to ognisko wszelkich chorob i epidemii na przestrzeni wiekow ,ciekawe ile im zajmie wprowadzenie nowum przy...rozwiń całość

   Brawo ,blyskotliwe umysly potrzebowaly 2015 lat zeby zalapac ze ta miednica z brudna woda to ognisko wszelkich chorob i epidemii na przestrzeni wiekow ,ciekawe ile im zajmie wprowadzenie nowum przy calowaniu nog Jezusicka przez cale procesje i pielgrzymki oraz podawanie brudnymi lapskami Komunii Swietej ;-(zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama