Wrocław: Zmiany w MPK od 1 marca. Nowa trasa autobusowa,...

  Wrocław: Zmiany w MPK od 1 marca. Nowa trasa autobusowa, zmiany nazw linii i rozkładów (TRASY)

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Zmiany w MPK od 1 marca. Nowa trasa autobusowa, zmiany nazw linii i rozkładów (TRASY)
  1/4
  przejdź do galerii

  ©UM Wrocław

  W niedzielę 1 i poniedziałek 2 marca czekają nas zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Zmiany dotyczą mieszkańców Stabłowic, Praczy Odrzańskich, Maślic, Gaju, Wielkiej Wyspy oraz Pilczyc (przystanek Dworska). Urzędnicy Wydziału Transportu dostosowali m.in. rozkłady jazdy autobusów jadących przez plac Grunwaldzki do godzin rozpoczęcia zajęć akademickich. Szczegóły poniżej.
  STABŁOWICE, MAŚLICE, PRACZE ODRZAŃSKIE - 1 MARCA 2015

  Autobus 103 bez kursów dodatkowych
  Autobusy linii 103 będą kursowały od 1 marca wyłącznie na trasie pl. Jana Pawła II - Pracze Odrzańskie - pl. Jana Pawła II z zachowaniem kursów wydłużonych do pętli na Janówku. Nie będzie specjalnych kursów do Wojanowskiej.

  Nowa linia autobusowa 102
  By po likwidacji wyżej wymienionych kursów linii 103 zapewnić dojazd z pl. Jana Pawła II do ulicy Wojanowskiej, utworzona zostanie nowa linia. Linia 102 będzie kursowała następującą trasą przejazdu:

  pl. Jana Pawła II - Legnicka - Rybacka - Zachodnia - Legnicka - Milenijna - Pilczycka - Maślicka - Główna - Stabłowicka - Starogajowa - Wojanowska

  Wojanowska - Starogajowa - Stabłowicka - Główna - Maślicka - Pilczycka - Milenijna - Legnicka - Zachodnia - Rybacka - Legnicka - pl. Jana Pawła II

  Trasa linii 102 zapewni bezpośrednie połączenie z ulicą Legnicką, ale niestety nie pojedzie tak jak 103 dookoła osiedla Kozanów. Będzie jechać ul. Pilczycką, ale nie dookoła Kozanowską. Na Kozanowską nadal będą dojeżdżały autobusy linii C, 126 i 127.

  Autobusy linii 102 i 103 będą kursowały w godzinach szczytowych z częstotliwością co 15 minut, a poza szczytem co 30 minut. Dzięki temu z ulicy Głównej oraz w kierunku pl. Jana Pawła II autobus będzie jeździł co 7,5 minuty w szczycie i co 15 poza nim.

  Posiadając bilet wykupiony na linię 103 można podróżować autobusem linii 102 na całej trasie.

  Zmiany numerów i typów linii
  Od 1 marca zmieniają się nazwy i typy dwóch linii autobusowych:
  • linia 403 zostanie oznaczona numerem 101 i będzie należała do grupy linii normalnych.
  • linia 435 zostanie oznaczona numerem 104 i będzie należała do grupy linii normalnych.


  Autobusy linii 101 i 104 będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu dotychczasowych linii. Dodatkowo wszystkie kursy autobusów linii 101 (dotychczasowa linia 403) będą wydłużone do węzła przesiadkowego "Kwiska" gdzie pasażerowie będą mogli dokonać przesiadki na linie tramwajowe kursujące ulicą Legnicką (linie tramwajowe 3, 10, 20, 31, 32 i 33) oraz na inne linie autobusowe (119, 122, 128, 129, 140, 319).

  Posiadając bilet wykupiony na linię 403 można podróżować autobusem linii 101 na całej trasie, a mając bilet na linię 435, można jeździć autobusem 104 na całej trasie. Bilet jednorazowy jest z kolei ważny jedynie w pojeździe, w którym został skasowany.

  PILCZYCE - 1 MARCA
  Zmiana statusu przystanku Dworska na Pilczycach

  Od 1 marca przystanek "Dworska" na ulicy Pilczyckiej przy skrzyżowaniu z ulicą Dworską będzie miał status przystanku "na żądanie" dla autobusów linii 101, 102, 103, 104 i 245.

  GAJ I WIELKA WYSPA - 2 MARCA
  2 marca 2015

  Od poniedziałku 2 marca zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy autobusów linii 146 w dni robocze.

  Od poniedziałku do piątku autobusy 146 będą kursowały z częstotliwością:
  • w godzinach 5:00 - 6:00 co 20 minut;
  • w godzinach 6:00 - 8:00 co 15 minut przy uwzględnieniu dodatkowych kursów realizowanych według obecnego rozkładu jazdy;
  • w godzinach 8:00 - 14:30 co 15 minut;
  • w godzinach 14:30 - 19:00 co 15 minut;
  • w godzinach 19:00 - 23:00 co 30 minut.


  Ta zmiana skierowana jest do studentów. Rejon pl. Grunwaldzkiego to miejsce, gdzie wsiada i wysiada wielu uczących się na wydziałach Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, czy też Uniwersytetu Przyrodniczego. Zwiększenie częstotliwości kursowania było konieczne również poza szczytem. Obecnie od 8 do 14:30 połączenie jest realizowane przez 4 pojazdy w ciągu godziny (linie 145 i 146 kursują co pół godziny każda). Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2014/2015 - od 27 września 2014 roku uruchomiono 4 dodatkowe kursy skrócone do pl. Grunwaldzkiego.

  – Dzięki wprowadzonej zmianie od 2 marca 2015 roku, oferta przewozowa będzie wzbogacona w okresie międzyszczytowym o dodatkowe 2 autobusy w ciągu godziny tj. około 250 dodatkowych miejsc. Przed godziną 9:15, 11:15 i 13:15 czyli okresem rozpoczęcia zajęć na uczelniach (Politechnika Wrocławska), pasażerowie korzystający z linii 145 i 146 z Osiedla Gaj, Dworca Autobusowego będą mieli do dyspozycji pojazd w kierunku pl. Grunwaldzkiego średnio co 7,5 minuty – przekazuje Małgorzata Szafran z ratusza.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (72)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odległości przystanków ?

  pasażer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Przystanki na lini 104 są za rzadko ustawione lub za duże odległości od przystanku do przystanku . Dlatego dla wygody przystanki powinny być co 100 metrów .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stadion Wrocław Królewiecka (NŻ)

  WuWu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Dlaczego zmieniono status przystanku Stadion Wrocław - Królewiecka w kierunku centrum ze zwykłego na przystanek "na żądanie"?
  Ta informacja widnieje na papierowych rozkładach wszystkich linii...rozwiń całość

  Dlaczego zmieniono status przystanku Stadion Wrocław - Królewiecka w kierunku centrum ze zwykłego na przystanek "na żądanie"?
  Ta informacja widnieje na papierowych rozkładach wszystkich linii (101, 102, 103, 104) rozwieszonych na przystankach, podczas gdy na tablicy wspomnianego przystanku napis "na żądanie" odnosi się tylko do napisu BUS NOCNY.
  Pomyłka czy jednak zmiana?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zmienić linię "100"!

  Marcin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Bezsensowne połączenie na niedługiej trasie,dosłownie z boku na bok! Watpię czy wielu ludzi dojeżdża z Mokrego Dworu na Tarnogaj gdy tymczasem przeważnie się przesiadają na tramwaj na Księzu a na...rozwiń całość

  Bezsensowne połączenie na niedługiej trasie,dosłownie z boku na bok! Watpię czy wielu ludzi dojeżdża z Mokrego Dworu na Tarnogaj gdy tymczasem przeważnie się przesiadają na tramwaj na Księzu a na Tarnogaj autobusy wożą powietrze. Kiedyś było "122' z Mokrego Dworu na Nowy Dwór, potem częsiowo przejęła tę relację linia "134" i zrobiono mało opłacalną "setkę".
  Którędy powinno "100" kursować? Z Mokrego Dworu na pl.Grunwaldzki, choćby raz na godzinę. Mieszkańcy nie tylko Mokrego Dworu ale i Księża Małego, Krakowskiej,Traugutta zyskali by nowe połączenie bez konieczności przesiadki na pl.Wróblewskiego z linii "3","5" na "0"!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  146 dla studentow

  pracujacy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Super,a teraz poprosimy o nowy rozklad dostosowujacy sie dla ludzi pracujacych wyjezdzajacych z wielkiej wyspy.Pierwszy i jedyny autobus 146 od godziny 5.00 nastepny 5.20 jest stanowczo za pozno bo...rozwiń całość

  Super,a teraz poprosimy o nowy rozklad dostosowujacy sie dla ludzi pracujacych wyjezdzajacych z wielkiej wyspy.Pierwszy i jedyny autobus 146 od godziny 5.00 nastepny 5.20 jest stanowczo za pozno bo byl 5.16

  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  błedne info 146

  pracujacy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Z tego co dzis zauwazyłem to ktos jest zle poinformowany i sprzedaje bzdurne ploty autobus 146 od godziny 5 rano nie zmienił czasu kursowania co 20 min lecz co 15 min czyli praktycznie tak samo jak...rozwiń całość

  Z tego co dzis zauwazyłem to ktos jest zle poinformowany i sprzedaje bzdurne ploty autobus 146 od godziny 5 rano nie zmienił czasu kursowania co 20 min lecz co 15 min czyli praktycznie tak samo jak przed ta niby zmiana.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Super!

  Mieszkaniec Maślic Wielkich (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

  A ja jestem zadowolony z tego, że teraz na mój przystanek podjeżdżają dwie linie, a nie jedna. I mam w d.. hejterów. Brawo MPK!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to są zmiany

  Andy-1950 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

  Chyba ktoś chciał powiedzieć "to SĄ Żarty".Świadczy to o całkowitym niezrozumieniu zasad budowania komunikacji zbiorowej w tym wymierającym mieście Wrocławiu.Poczekajmy do referendum.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZŁODZIEJE!!!!!!

  wrocławianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 6

  Pierwszy dzień nowego rozkładu i od razu spektakularna klapa! Autobus "nowej" linii 101 rano (po godz 7-ej) po prostu nie przyjechał (kursuje co 30 min.). Gratuluję dobrego samopoczucia nowej pani...rozwiń całość

  Pierwszy dzień nowego rozkładu i od razu spektakularna klapa! Autobus "nowej" linii 101 rano (po godz 7-ej) po prostu nie przyjechał (kursuje co 30 min.). Gratuluję dobrego samopoczucia nowej pani prezes i całemu zarządowi mpk wrocław, którzy tak bardzo podniecają się zmianami. Teraz pytanie: do kogo mam się zwrócić po zwrot kosztów za zakupiony bilet??? Wykupiłem przecież bilet na daną linię a państwo nie wywiązujecie się z umowy!! zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  101 to obsługuje DLA

  DLA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  101 to stare 403 które od jakiegoś czasu obsługuje DLA (dolnoslaskie linie autobusowe) a nie MPK!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dzis jest niedziela wiec patrz na prawidlowy rozklad

  polak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  ...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co ty nie powiesz?????

  wrocławianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Poważnie mam patrzeć na rozkład?? I to ten nowy?? Niesamowite!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak

  zorientowany (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Ta linia, nie ważne jaki miała/ma numer, w niedziele zawsze jeździła go godzinę, więc nie wiem w czym twój problem. :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  swiniary zapomniany region

  mieszkanka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  A na swiniary dalej tylko jeden autobus i to co pół godziny, może coś by z tym zrobić??


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  inna bajka

  Krasnal Adamu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11

  Te zmiany (poza wydzieleniem 102, które dotyczy rozrastających się Stabłowic) to wciąż ustalanie, jak powinna wyglądać komunikacja miejska po uruchomieniu Tramwaju Plus. Linie 31, 32 i 33 jeżdżą...rozwiń całość

  Te zmiany (poza wydzieleniem 102, które dotyczy rozrastających się Stabłowic) to wciąż ustalanie, jak powinna wyglądać komunikacja miejska po uruchomieniu Tramwaju Plus. Linie 31, 32 i 33 jeżdżą już trzy i pół roku, ale, jak widać, to za mało, żeby się zdecydowali, jak rozplanować komunikację autobusową w rejonie Legnickiej i Pilczyckiej. Myślisz, że ze Świniarami by sobie poradzili?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  CO za inteligent wymyslił tą zmianę

  T (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 17

  Nie dość że polikwidowali połączenie na legnicką zostawijąc durny tramwaj w zamian to teraz kompletnie kasują połączenie kozanowa prze popowicką.

  102 powinien jechać przez kozanów - co by było...rozwiń całość

  Nie dość że polikwidowali połączenie na legnicką zostawijąc durny tramwaj w zamian to teraz kompletnie kasują połączenie kozanowa prze popowicką.

  102 powinien jechać przez kozanów - co by było najoptymalniejszą trasa i Bus by miała stałe obłożenie ludźmi z legnickiej, co tam jakieś wioski - kupa ludzi wysiada na kozanowie i dalej autobus ledwo zapełniony jedzie. Poza tym korona z głowy nie spadnie na 3 minuty więcej jazdy a jak im za długo to maja tramwaj na te maślice mogą sobie nawet go zabrać do kompletu ze stadionem.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  102 i 103 nie powinny jeżdzić dookoła przez Kozanów

  Tony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 13

  Witam z radością tę zmianę. Dla mieszkańców Maślic i Stabłowic najważniejsze jest jak najszybsze dotarcie do centrum miasta.
  Przez Kozanów jadą inne linie, to z pewnością wystarczy.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  y

  gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

  Ciolku nie wystarczy autobusów.z maslic nie powinnien kursowac autobus

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Taki

  sobie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  .... tak, super, ale dotąd jeździłem ze Stabłowic na Kozanów jednym autobusem, a teraz miasto zafundowało mi przesiadkę .... by żyło się lepiej :(


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Masz kilka autobusow

  Tony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Tylko musisz sie przejsc pare minut na przystanek. Ten autobus przez objezdzanie Kozanowa dookola tracil nawet 8 min. jak stal na swiatlach przy zjezdzie z Pilczyckiej na Kozanowska (a z reguly stal).


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie parę minut

  Gocha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Ja mam około 10 minut szybkiego marszu do przystanku tramwaju plus, to więcej, niż te hipotetyczne 8 minut jazdy autobusem przez Kozanów.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  ktostam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  Ok, jeśli nie chcecie, żeby mieszkańcy Kozanowa korzystali z tych linii to bilety powinny być droższe (tak jak przy pośpiesznych, które omijają część przystanków).

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nowa numeracja

  Szninkiel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Chyba ktoś wybrał złe numery dla nowych linii autobusowych. Te mogą być mylące ;)
  101 - Księże Małe - Siechnice
  102 - Pl. Kromera - Pawłowice (102s -> Zakrzów)
  104 - Pl. Kromera - Mirków ->...rozwiń całość

  Chyba ktoś wybrał złe numery dla nowych linii autobusowych. Te mogą być mylące ;)
  101 - Księże Małe - Siechnice
  102 - Pl. Kromera - Pawłowice (102s -> Zakrzów)
  104 - Pl. Kromera - Mirków -> Szczodre -> Budziwojowice -> Łozina
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo