Ważne
  Problemy ze sprawnością seksualną? Rozwiąż test i sprawdź,...

  Problemy ze sprawnością seksualną? Rozwiąż test i sprawdź, co ci grozi

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Drogi mężczyzno w średnim wieku, zanim uznasz, że masz już swoje lata i dlatego coś nie gra w łóżku, idź do kardiologa, by sprawdził twoje serce. I rozwiąż test online. Sprawdź czy twoje problemy "łóżkowe" mogą skończyć się zawałem serca!
  Problemy ze sprawnością seksualną? Rozwiąż test i sprawdź, co ci grozi

  ©Dariusz Gdesz / Polskapresse

  Drogie panie, jeśli wasz ukochany zbliża się do pięćdziesiątki i coraz rzadziej ma ochotę na bliskie spotkania w łóżku, nie podejrzewajcie go od razu o romans na boku. Tym bardziej, jeśli nie znika z domu na wiele godzin. Jeśli od łóżkowych szaleństw, które wcześniej lubił nawet bardziej od was, teraz wykręca się bólem głowy, nie obwiniajcie siebie o utratę atrakcyjności. Kocha was na pewno tak samo mocno, jak wcześniej i nadal mu się podobacie, i prawie pewne, że tak samo jak wcześniej ma ochotę na igraszki.


  TEST SPRAWNOŚCI SEKSUALNEJ MĘŻCZYZNY. SPRAWDŹ, CZY MUSISZ WYBRAĆ SIĘ DO LEKARZA - KLIKNIJ!


  Problem w tym, że prawdopodobnie nie za bardzo może sprostać oczekiwaniom waszym i swoim. Stąd ten dystans. Kogo należy obarczyć winą za taki stan?

  – Bardzo często miażdżycę – mówi dr hab. n. med. Dariusz Kałka, kardiolog z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. – Są badania, które pokazują, że zaburzenia erekcji wyprzedzają średnio o 38,8 miesiąca pierwszy zawał mięśnia sercowego.

  Najpierw niteczki, potem grube tętnice
  Miażdżyca to problem, który dotyka każdego, niezależnie od płci, ale niekorzystne jej efekty znacznie szybciej występują u mężczyzn niż u kobiet. Jak wyjaśnia kardiolog, miażdżyca pojawia się we wszelkich tętnicach typu mięśniowego w organizmie człowieka, a najbardziej newralgicznym miejscem, które atakuje najszybciej, są drobne naczynia krwionośne.

  – Blaszki miażdżycowe, powiększając się do światła naczynia, utrudniają swobodny przepływ krwi. Miażdżyca stale postępuje i to jest bardzo niepokojąca cecha tej choroby – tłumaczy dr hab. Kałka. – Tego postępu miażdżycy nie czuć, nie widać, ale on się, niestety, dokonuje się cały czas.

  No dobrze, ale jaki związek miażdżyca ma z zaburzeniami erekcji? Jak się okazuje – ogromny.

  – Erekcja jest związana z działaniem bardzo małych naczyń krwionośnych. One mają średnicę około dwóch milimetrów. Dla porównania naczynia w mięśniu sercowym, w tym największe tętnice nasierdziowe – około 6-7 milimetrów. Gdy więc dochodzi do procesu zamykania naczyń, to wiadomo, gdzie stanie się to najpierw – w najmniejszych naczyniach, czyli u mężczyzn właśnie w naczyniach krwionośnych prącia. One są bardzo małe, więc najszybciej dochodzi w nich do utrudnienia przepływu krwi, co bezpośrednio przekłada się na dysfunkcję erekcyjną.

  Od chwili, gdy miażdżyca pozamyka naczynia cieniutkie jak niteczki, do momentu, gdy zaatakuje szersze tętnice, mija zwykle kilka lat. Pacjenci Dariusza Kałki zazwyczaj nie są w stanie dokładnie powiedzieć, o ile wcześniej przed problemami z sercem mieli kłopoty natury seksualnej, ale przyznają, że mieli.

  – Mężczyźni chyba po prostu wypierają ten fakt z pamięci. Nie chcą przyjąć, że coś jest z nimi nie w porządku w sferze seksualnej – tłumaczy lekarz. – Zwłaszcza gdy problem już się pojawił, ale jeszcze nie jest tak bardzo dotkliwy.

  Wrocławski kardiolog zauważa, że wielu mężczyzn zbyt długo ignoruje sygnały, które powinny ich zaniepokoić. Panowie nieraz zauważają, że erekcja jest u nich gorsza, niż była wcześniej, ale dopóki pozwala odbyć stosunek seksualny, nie popadają w panikę, czytaj: nie zamierzają się przed kimkolwiek ani nawet przed samym sobą przyznawać, że coś nie gra i że trzeba poszukać pomocy. Tłumaczą sobie, że mają już swoje lata, a więc czasy świetności już za nimi. Są przekonani, że trudno też o wielkie szaleństwa, gdy od lat są z tą samą partnerką.

  – Tymczasem ignorują pierwsze zaburzenia, polegające na zmianie twardości prącia – mówi lekarz.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (8)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sprawność seksualna

   jacek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ja nawet takiego testu nie muszę robić. Szwankuje mi ostatnio mój mały, to chyba wiek. Ale nie jestem jeszcze gotowy, żeby rezygnować z seksu, dlatego zacząłem brać maxigrę go, po której moja...rozwiń całość

   Ja nawet takiego testu nie muszę robić. Szwankuje mi ostatnio mój mały, to chyba wiek. Ale nie jestem jeszcze gotowy, żeby rezygnować z seksu, dlatego zacząłem brać maxigrę go, po której moja erekcja jest tak samo mocna jak w dawnych czasachzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dobrze powiedziane..

   aro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ..problem nie zawsze siedzi w głowie, są różne choroby i impotencja je wykazuje. na erekcję ratuję się spedrą, a na kolejki do kardiologa lekarstwa nie ma - czeka się miesiącami..

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawi

   mnie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   czy facet ze zdjęcia całujący dziewczyne, wie ze jest ono dołączone do artykułu o zaburzeniach erekcji.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobry artykuł...

   Kar (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16

   Tylko proszę nie zapominać ,że do lekarza kardiologa zapisy są dopiero na kwiecień 2016 rok. Nie wspomnę też,że do innych specjalistów terminy są podobne.Nic tylko się badać i leczyć. Zyczę...rozwiń całość

   Tylko proszę nie zapominać ,że do lekarza kardiologa zapisy są dopiero na kwiecień 2016 rok. Nie wspomnę też,że do innych specjalistów terminy są podobne.Nic tylko się badać i leczyć. Zyczę wszystkim dużo zdrowia cierpliwości i wytrwałości.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po katarze trzeba przejść na jazdę na ręcznym.

   powypadkowa kochanka prezydĘta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Żelazna logika.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niezły artykuł jak na wrocławska

   wroclawianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   niestety, odbiorcą jest gimbaza ktora nie wie co to wogole jest sex i dbanie o wlasne zdrowie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Antywiagra

   Irek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 7

   Na Bielanach Wrocławskich mieszka szkarada z żylakami,która zwie się Iwona,hihihi...powinni pokazywać jej zdjęcia dewiantom seksualnym...szybko by im się świństw odechciało...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Grzech!

   Modlący (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 9

   Co za pomysł, aby zwracać uwagę na takie brzydkie rzeczy! Boga w sercu nie macie !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo