Ważne
  Mejle z Rosji do prokuratury: "Zginiecie wszyscy. Spotka was...

  Mejle z Rosji do prokuratury: "Zginiecie wszyscy. Spotka was kara niewierne psy"

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mejle z Rosji do prokuratury: "Zginiecie wszyscy. Spotka was kara niewierne psy"

  ©Polskapresse

  Mejle z Rosji straszą nasze instytucje detonacjami bomb z trucizną. Dostają je m.in. sądy i prokuratura. Czy to tylko głupie żarty? A może mamy się czego bać?
  Mejle z Rosji do prokuratury: "Zginiecie wszyscy. Spotka was kara niewierne psy"

  ©Polskapresse

  We wtorek, 17 lutego, na skrzynkę mejlową Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu została nadesłana wiadomość z informacją, że o godz. 13 w jej siedzibie zostanie zdetonowana bomba z wąglikiem. Sprawa została potraktowana poważnie. Na miejsce przyjechali policyjni pirotechnicy. Dokonali oględzin wszystkich pomieszczeń w obiekcie, ale ładunku wybuchowego nie odnaleźli.

  Tego samego dnia mejle z podobną treścią zostały wysłane do wszystkich prokuratur na terenie województwa lubelskiego.
  Nie był to pierwszy tego typu przypadek, który odnotowano w ostatnich miesiącach. - Podobnego mejla dostaliśmy 27 października 2014 r. Zawierał informacje, że w naszej siedzibie zostanie zdetonowana bomba z fosgenem - mówi Bożena Jażdrzyk, prokurator rejonowy w Wałbrzychu. - Podobną informację dostał wałbrzyski sąd, urząd skarbowy, prokuratury w Kłodzku, Świdnicy oraz innych częściach kraju. Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie.

  Na tym nie koniec mejli zawierających groźby. 12 stycznia wałbrzyskie: prokuratura, sąd oraz urząd skarbowy dostały informacje o ładunku, do której dołączono groźbę następującej treści: "Zginiecie wszyscy. Spotka was kara niewierne psy. Allah Akbar". Natomiast 3 lutego mejle dostały Urząd Skarbowy w Wałbrzychu i Urząd Celny w Wałbrzychu.

  Tym razem przesłana została informacja o planowanej eksplozji bomby z trucizną, która pozabija wszystkich. W żadnej z instytucji, do której został nadesłany mejl z groźbami policja nie odnalazła ładunku wybuchowego. Mimo to sprawa została potraktowana poważnie i Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu wszczęła śledztwo. - Rzeczą wspólną, która łączy te sprawy jest adres skrzynki mejlowej ich nadawcy lub nadawców. Wskazuje, że zostały założone prawdopodobnie na rosyjskich serwerach - wyjaśnia prokurator Bożena Jażdrzyk.

  Zobacz też: Wypadek zrujnował im życie. Matka wraz z 6-letnią córką wciąż w szpitalu


  - Policyjni informatycy ustalają teraz, czy mejle były wysyłane z Rosji, czy też z terenu naszego kraju przez kogoś, kto korzysta z poczty elektronicznej na jednym z rosyjskich serwerów. Jeśli okaże się, że mejle były wysyłane z Polski, namierzenie ich nadawcy lub nadawców nie powinno stanowić problemu. Usłyszy bądź usłyszą zarzut wszczęcia fałszywego alarmu. Grozi za to od sześciu miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Problemem może być ustalenie sprawcy, jeśli mejle rzeczywiście wysyłano z Rosji. Wówczas Prokuratura Okręgowa w Świdnicy będzie musiała za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych zwrócić się z prośbą o pomoc w namierzeniu osoby lub osób odpowiedzialnych za fałszywe alarmy do władz Federacji Rosyjskiej. Pomocy musiałyby udzielić także nasze placówki dyplomatyczne.

  Czytaj też: Chciał wyrzucić swojego 7-miesięcznego syna przez okno. Powód? Pokłócił się z żoną

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Śmiech ogarnia człowieka, czytającego te wypociny PO rąbanych PrOroków

   w PO rąbanym żydokomunistycznym , złodziejskim syfilisie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 11

   - " Problemem może być ustalenie sprawcy, jeśli mejle rzeczywiście wysyłano z Rosji. Wówczas Prokuratura Okręgowa w Świdnicy będzie musiała za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych...rozwiń całość

   - " Problemem może być ustalenie sprawcy, jeśli mejle rzeczywiście wysyłano z Rosji. Wówczas Prokuratura Okręgowa w Świdnicy będzie musiała za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych zwrócić się z prośbą o pomoc w namierzeniu osoby lub osób odpowiedzialnych za fałszywe alarmy do władz Federacji Rosyjskiej. "...

   Czy czuby nie mają PO jęcia o fakcie , że władze Federacji z PO wodu durnowatych zachowań i wypowiedzi pseudopolityków z Polszy , mają nas w przysłowiowej PISdzie ?

   Gdyby kurdupel niegdyś na lotnisku w Tbilisi nie mlaskał i nie wypowiadał głupot pod adresem Rosji , żył by do dzisiaj !

   A Szetyna meili nie otrzymał z "Rosji" przypadkiem ?...

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a gdzie w mediach informacja o kijowskim opozycjoniście

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 14

   który został aresztowany i pobity przez władze kijowskie a następnie wypuszczony w oczekiwaniu na rozprawę i w tajemniczy sposób wypadł z 17-stego piętra...a gdzie info o demonstracjach w Kijowie...rozwiń całość

   który został aresztowany i pobity przez władze kijowskie a następnie wypuszczony w oczekiwaniu na rozprawę i w tajemniczy sposób wypadł z 17-stego piętra...a gdzie info o demonstracjach w Kijowie gdzie władza leje pałami...tylko jedna prawda jest "właściwa" zachodu i usa a że ludzie nie grzeszą wiedzą i nie weryfikują informacji medialnych to jak te konie z klapkami na oczach robią to co chcą władze....niemcow martwy jest dla Rosji większym zmartwieniem niż żywy i nie mieli interesu żeby go mordować ale ukraincy czy usa już tak-świetna nagonka na Putina i Rosję...ludzie widza tylko to co chcą widzieć zwłaszcza jeśli pielęgnuje się u nich rusofobię....dziwne że ta niby modelka nie zgineła-może wystawiła niemcowa do odstrzału....niemcow to trup polityczny z poparciem rzędu palikota ale choć niby nie miał kasy żył w luksusie i wpas klaniał się usazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   putinowska czeka wypowiedziala wojnę

   prokuraturze walbrzych podzamcze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   Oddział dziecmorowice....oho zaczyna się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Armagedon

   Zbigniew Kulczak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   Zgroza, absurd, pogrom, porażka...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo