Polpharma Starogard Gdański - PGE Turów Zgorzelec 110:126 [WYNIK]. Kanonada niczym w NBA

Rafał Bajko
Zgorzeleccy fani w końcu mają powody do radości
Zgorzeleccy fani w końcu mają powody do radości Grzegorz Bereziuk
Polpharma Starogard Gdański - PGE Turów Zgorzelec 110:126 [WYNIK]. Mistrzowie Polski przerwali passę dwóch porażek z rzędu, ogrywając, po niezwykle ofensywnym meczu czerwoną latarnię ligi ze Starogardu Gdańskiego.

Aby opisać czwartkowe spotkanie w kilku zdaniach, wystarczy napisać, że zgorzelczanie trafili aż 19 trójek mając ogółem prawie 60 proc. skuteczność z gry! Gospodarze pomimo ostatniego miejsca w tabeli nie byli pod tym względem wiele gorsi.

Mistrzowie kraju kontrolowali wynik właściwie przez 40 minut, choć w końcówce drugiej kwarty prowadzili tylko trzema punktami. Potem jednak wyraźnie odskoczyli, a kibice mogli podziwiać popisy strzeleckie obu ekip.

PGE Turów może się już w spokoju przygotowywać do wtorkowego starcia 1/8 finału Pucharu Europy z francuskim Paris Levallois.

Tauron Basket Liga
Polpharma Starogard Gdański - PGE Turów Zgorzelec 110:126 (27:34, 32:28, 26:36, 25:28)
Polpharma: Meier 29 (4x3), Miles 24 (3), Sapp 21, Jarmakowicz 17 (2), Bochno 7 (1) - Długosz 6, Struski 6 (1).
PGE Turów: Taylor 26 (5x3), Collins 23 (3), Chyliński 15 (3), Kulig 13, Wright 9 - Karolak 16 (4), Czyż 10, Jaramaz 9 (3), Moldoveanu 5 (1).