Piłka Nożna. Juniorzy starsi Śląska szykują się do...

  Piłka Nożna. Juniorzy starsi Śląska szykują się do wznowienia rozgrywek

  JG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Janusz Wójtowicz

  Trochę ponad tydzień został do powrotu na boiska drużyn Centralnej Ligi Juniorów (7-8 marca). Na ostatniej prostej są przygotowania zespołu juniorów starszych Śląska Wrocław, która prowadzi trener Arkadiusz Bator.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Janusz Wójtowicz

  Zespół, który po jesieni zajmuje 8. miejsca w lidze (na 16. zespołów), treningi wznowił 7 stycznia. Najpierw trenował na własnych obiektach, a potem - korzystając z zimowych ferii - pojechał na obóz do Jagniątkowa. Plan przygotowań na początku zakładał oczywiście bardziej pracę nad wytrzymałością, a dopiero na ostatniej prostej nad taktyką

  - Testowaliśmy przez ten czas około 20 zawodników, ale nikomu nie udało się przebić.
  Wiadomo, że w tym wieku piłkarz musi byś już trochę ukształtowany i spełniać pewne konkretne oczekiwania. Powinniśmy widzieć w nim kogoś, kto w niedługim czasie będzie mógł grać chociażby w rezerwach Śląska - mówi Arkadiusz Bator. Na wiosnę kadra jego drużyny wzbogaciła się o czterech chłopaków z juniorów młodszych - to Damian Kalarus (rocznik 1998), Miłosz Taranek (1998), Dawid Matuszewski oraz Michał Babiec (1998).

  Do tej pory młodzi piłkarze trenera Batora rozegrali cztery sparingi - wygrali 2:1 z seniorami Polonii Jaszowice (wrocławska okręgówka), przegrali 2:4 z juniorami FC Wrocław Academy, pokonali 2:0 seniorów Wratislavii (okręgówka Wrocław) oraz okazali się lepsi (6:2) od rówieśników z GKS-u Bełchatów (Centralna Liga Juniorów grupa wschodnia - 5. miejsce po jesieni).

  W sobotę kolejny sparing. O godz. 12 juniorzy starsi Śląska Wrocław zagrają na AWF-ie z 13. drużyną CLJ grupy wschodniej, ŁKS-em Łódź.

  Pierwszy ligowy mecz wrocławianie rozegrają 7 marca o godz. 12 z Ruchem Chorzów.

  >

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Gry On Line - Zagraj Reklama