Głogowskie obchody dnia Żołnierzy Wyklętych

  Głogowskie obchody dnia Żołnierzy Wyklętych

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Głogowskie obchody dnia Żołnierzy Wyklętych

  ©Grażyna Szyszka

  W sobotę, 28 lutego, ulicami miasta przejdzie Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
  Głogowskie obchody dnia Żołnierzy Wyklętych

  ©Grażyna Szyszka

  Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów zaprasza na obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych, który przypada 1 marca. Z tej okazji, po raz trzeci ulicami miasta przejdzie Marsz Pamięci. Głogowskie obchody tego święta zaplanowano na sobotę, 28 lutego. O godz. 16 marsz wyruszy z Rynku w kierunku Miejskiego Ośrodka Kultury. Uczestnicy przejdą al. Wolności, ul. Jedn. Robotniczej i Grunwaldzką na parking przy MOK.


  - Podczas marszu zaplanowaliśmy wiele fajnych momentów - mówi Marcin Marciszak ze stowarzyszenia Patriotyczny Głogów. - Będzie z nami Grupa Rekonstrukcyjno - Historyczna GRH 39-45 z Polkowic, będą mundury partyzanckie, a nawet partyzanci na koniach.

  Organizatorzy przypominają, że podczas marszu obowiązuje zakaz używania flag, banerów, emblematów jakiejkolwiek partii politycznej. - Natomiast wszelkie transparenty stowarzyszeń, organizacji, szkół są jak najbardziej mile widziane - dodaje Marcin Marciszak.

  Po marszu, o godz. 17 w MOK rozpocznie się wieczór pamięci Żołnierzy Wyklętych, a w nim koncert, pokaz filmu "Dzieci kwatery Ł" w reż. Arkadiusza Gołębiewskiego, a po nim spotkanie Anną Tasiemską jedną z bohaterek filmu, wnuczką Władysława Borowca ps. Żbik. Obchody zakończy msza święta w niedzielę, 1 marca o godz. 12.30 w kościele NMP Królowej Polski.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama