Kanalizacyjna rura nie dotarła do wszystkich domów

  Kanalizacyjna rura nie dotarła do wszystkich domów

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Kanalizacyjna rura nie dotarła do wszystkich domów

  ©Grażyna Szyszka

  Pod koniec marca zakończy się trzyletnia budowa sieci kanalizacyjnej na trzech osiedlach: Nosocice, Krzepów i Widziszów. Jednak nie wszystkie domy będą mogły z niej korzystać.
  Kanalizacyjna rura nie dotarła do wszystkich domów

  ©Grażyna Szyszka

  Po trzech latach rozkopanych ulic i chodników, dobiega końca jedna z największych miejskich inwestycji o nazwie "Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej na osiedlach Nosocice, Krzepów, Widziszów". Projekt o wartości prawie 50 mln zł, w znacznej części współfinansowany ze środków Unii Europejskiej ma się zakończyć pod koniec marca tego roku. Wtedy miasto ma oficjalnie dokonać odbioru inwestycji, ale uruchamianie kanalizacji potrwa kilka kolejnych miesięcy.

  Podpisali umowę na budowę przyłącza, ale nie mają się w co wpiąć

  Są jednak ulice, przy których mieszkańcy na razie nie będą mogli odprowadzać ścieków nową kanalizacją, bo do ich posesji inwestycja nie dotarła. Tak jest między innymi na ulicy Karmelkowej i nowej części ulicy Akacjowej w Nosocicach.
  - Kanalizacja kończy się w połowie ulicy, a do nas już nie sięga - mówią mieszkańcy kilku domów. - Sąsiadka, która mieszka tu od pięciu lat, podpisała nawet z miastem umowę na budowę przyłączy, ale okazuje się teraz, że miasto chce ją rozwiązać, bo kanalizacja tu nie dotarła. Wygląda na to, że umowa obowiązuje tylko zwykłego człowieka, ale urzędu już nie - żalą się głogowianie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama