Piłka ręczna. Chrobry zbity przez Azoty w Puławach

JP
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Piotr Krzyżanowski
W ostatnim meczu 16. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn szczypiorniści Chrobrego Głogów przegrali na wyjeździe z Azotami Puławy 25:36 (12:13).

Rozgrywanie ostatniego meczu kolejki daje komfort, bo sprawa wówczas jest prosta i po meczu wszystko wiadomo - albo awansujemy w tabeli, albo nie. Przed środowym spotkaniem z Azotami trener Chrobrego Krzysztof Przybylski mówił, że zwycięstwo w tym spotkaniu będzie bardzo cenne bo sprawi, że głogowianie wskoczą na piątą pozycję w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Podkreślał również, że Azoty mają w składzie kilka perełek więc będzie ciężko u nich zwojować kolejne dwa oczka, ale jadą walczyć. No i tak wyszło, że skutecznie walczyli tylko do przerwy przegrywając 12:13.

- Do póki graliśmy zespołowo i konsekwentnie to wszystko wyglądało dobrze. Potem padło kilka nieprzygotowanych rzutów i to Puławy złapały wiatr w żagle i poszły za ciosem. W drugiej połowie zagraliśmy bardzo słabo, zwłaszcza w obronie. Straciliśmy trzydzieści sześć bramek i to można nazwać katastrofą. Nie pamiętam kiedy tyle daliśmy sobie rzucić - komentował na gorąco po meczu trener Przybylski.

KS Azoty Puławy – KS SPR Chrobry Głogów 36:25 (13:12)

Chrobry: Stachera, Kapela - Kaczmarek, Bednarek 1, Witkowski 1, Płócienniczak 2, Mochocki 3, Gujski 6, Tylutki, Biegaj 1, Babicz 3, Kandora 3, Kubała 3, Bąk, Świątek 2