Polska wyśle instruktorów na Ukrainę. Gen. Skrzypczak:...

  Polska wyśle instruktorów na Ukrainę. Gen. Skrzypczak: Skończyła się "polityka budyniu"... [VIDEO]

  Krzysztof Marczyk/AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ćwiczenia ukraińskiej armii
  1/2
  przejdź do galerii

  Ćwiczenia ukraińskiej armii ©Sergei Chuzavkov

  [POLSCY ŻOŁNIERZE NA UKRAINIE] Polska wesprze Ukrainę i pomoże przeszkolić tamtejszych oficerów. Decyzja o tym ilu instruktorów i gdzie zostaną wysłani zapadnie w marcu. - Skończyła się "polityka budyniu" reprezentowana przez Merkel i Hollande'a - uważa gen. Waldemar Skrzypczak. ZOBACZ VIDEO!


  W czwartek do Warszawy przyleciał generał Igor Tolok, szef szkolnictwa wojskowego ukraińskiego ministerstwa obrony, by omówić pomoc Polski w reformie szkolenia ukraińskich oficerów.

  - Rozmowy będą trwać do soboty - wyjawił gen.
  Bogusław Pacek, pełnomocnik ministra obrony. Strony rozmawiają w budynku Akademii Obrony Narodowej, ale póki co wszystko odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Oficjalne informacje być może pojawią się w piątek.

  Sama współpraca w ramach szkolenia nie jest niczym nowym. Ukraina należy bowiem do programu „Partnerstwo dla Pokoju”, zrzeszającego kraje, aspirujące do miana państw członkowskich NATO. - Dobrym przykładem są ćwiczenia „kozacki step”, które co roku organizujemy wspólnie w trójkącie Polska-Wielka Brytania-Ukraina - powiedział gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.

  Według byłego ministra obrony, Bogdana Klicha zaangażowanie Polski w szkolenie ukraińskich oficerów ma istotne znaczenie polityczne. - Po raz pierwszy od czasów transportów z pomocą humanitarną czy przekazywania hełmów i kamizelek kuloodpornych, angażujemy się w poprawę kondycji ukraińskiej armii - podkreślił Klich.

  Nie wiadomo jeszcze ilu polskich instruktorów pojedzie na Ukrainę. W zależności od tego, gdzie zostaną przydzieleni będzie to kilkanaście do kilkudziesięciu osób. Szczegóły zostaną ustalone w marcu.

  Wcześniej deklarację pomocy w szkoleniu ukraińskich wojsk złożyły Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. - Amerykanie i Anglicy podejmując tę decyzję, pokazali Putinowi, że skończyła się polityka budyniu, którą reprezentują Paryż i Berlin - ocenił gen. Waldemar Skrzypczak.  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Do Ukrainy pojadą żołnierze brytyjscy. Bedą szkolić

   Zgłoś naruszenie treści

   żołnierzy polskich, a ci w ramach sojuszu przeszkolą ukraińskich.
   I tak powstanie silna i bojowa ukraińska armia, która stanie w obronie granic i nie dopuści do
   zajęcia Kijowa przez Putina....rozwiń całość

   żołnierzy polskich, a ci w ramach sojuszu przeszkolą ukraińskich.
   I tak powstanie silna i bojowa ukraińska armia, która stanie w obronie granic i nie dopuści do
   zajęcia Kijowa przez Putina.
   Science fiction?

   zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Nie wierzcie PiSowskiej propagandzie !!!

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   To nie Naszy Ukochany Prezydent Komorowskie wysyła żołnierzy na Ukrainę.
   To Duda, kandydat PiS wysyła. Tak jak podobno "zapowiedział.
   I taka jest jedynie słuszna prawda.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   niech wyśle

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

   p.Komorowski niech na Ukrainę wyśle swojego syna!a jeżeli go nie ma,niech sam jedzie!a od polskiej armii wara!jeżeli chce poparzyć d..ę,to swoją!nie mam zamiaru ze swoich podatków płacić rent...rozwiń całość

   p.Komorowski niech na Ukrainę wyśle swojego syna!a jeżeli go nie ma,niech sam jedzie!a od polskiej armii wara!jeżeli chce poparzyć d..ę,to swoją!nie mam zamiaru ze swoich podatków płacić rent inwalidzkich i finansować pogrzebów ,,gierojów" którzy pojechali ,,pomagać" Ukrainie!jeżeli już,to nich Ukraina ogłosi w Polsce zaciąg ochotniczy,i ponosi wszelkie koszty z tym związane!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama