Głogów: Dofinansują ZOZ, by zapewnić mieszkańcom pomoc w...

  Głogów: Dofinansują ZOZ, by zapewnić mieszkańcom pomoc w nocy i święta

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mieszkańcy powiatu głogowskiego będą mieć opiekę medyczną w nocy i święta u siebie, w głogowskim szpitalu. Mimo że oficjalnie usługi te świadczy dla nich Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych, które w piątek podpisało kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.
  - Zdecydowaliśmy, że dofinansujemy ZOZ, aby zapewnić mieszkańcom pomoc nocną i świąteczną - ogłosił starosta Rafael Rokaszewicz w imieniu gmin powiatu.

  Ale ma to być rozwiązanie tymczasowe, na miesiąc lub dwa. W tym czasie dyrekcja ZOZ-u chce doprowadzić do podpisania kontraktu z NFZ na świadczenie wspomnianych usług. Dlaczego nie zrobiła tego wcześniej, tak jak inne placówki, stawiając do konkursu? - Ponieważ nie spełniała warunków, to znaczy nie było lekarzy - wyjaśnia Joanna Mierzwińska, rzecznik NFZ.

  Wynika z tego, że problem zniknął. Do końca lutego głogowski ZOZ dostawał na nocną i świąteczną pomoc ok. 55 tys. zł miesięcznie. Teraz ma dostawać tyle samo od gmin. Tak więc mieszkańcy powiatu mają trzy możliwości, jeśli zachorują: zgłosić się do lekarza w Głogowie, w Polkowicach lub wezwać go do domu. Ale tylko tego z Polkowic, bo one mają kontrakt z NFZ.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama