Wałbrzych: Burza po wypowiedzi Rząsowskiego

  Wałbrzych: Burza po wypowiedzi Rząsowskiego

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prawdziwą burzę wywołała wypowiedź Marka Rząsowskiego, byłego rzecznika prasowego PO w regionie wałbrzyskim.
  - Nie wybory były kupione, tylko część głosów było kupionych, jak potwierdzą to odpowiednie organy - powiedział w rozmowie w Telewizji Wałbrzych Marek Rząsowski. Dodał, że tajemnicą poliszynela jest to, że były kupowane głosy nie tylko na Platformę. - Inne ugrupowania były lepiej zorganizowane - ciągnął dalej. Tłumaczenie konsekwencji politycznych wobec Stefanosa Ewangielu, który niedawno usłyszał zarzuty prokuratorskie, ubarwił jeszcze ocierającym się o ksenofobię powiedzeniem: Matka bije Cygana nie za to, że kradł, ale za to, że dał się złapać...


  Wypowiedź Rząsowskiego wprowadziła w zdumienie wszystkich, nie tylko działaczy PO, ale również opozycję. - Wyrażam głębokie podziękowanie panu Rząsowskiemu za takie szczere wyznanie i proszę o więcej - komentuje Mirosław Lubiński z Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej.

  Dodaje jednocześnie, że społeczności romskiej należą się przeprosiny. - To była skandaliczna wypowiedź - mówi Lubiński.

  Rząsowski w rozmowie z nami stwierdził, że wypowiedź została wyjęta z kontekstu, a on sam miał na myśli jedynie to, co mówi na temat kupowania głosów prokuratura i co wynika z jej śledztwa. - Być może niefortunnie się wyraziłem. Więc powtórzę jeszcze raz: PO nie kupowała głosów w wyborach - mówi Marek Rząsowski.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama