Wybory prezydenckie 2015: Wanda Nowicka ogłosiła swój start...

  Wybory prezydenckie 2015: Wanda Nowicka ogłosiła swój start w wyścigu po fotel prezydencki

  DD

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wybory prezydenckie 2015: Wanda Nowicka ogłosiła swój start w wyścigu po fotel prezydencki

  ©fot. Krzysztof Kapica

  Wanda Nowicka w sobotę ogłosiła swój start w wyborach prezydenckich. Wicemarszałek Sejmu zdecydowała się na takich ruch, ponieważ według niej, inni kandydaci lewicy na urząd prezydenta nie są godni poparcia. Eksperci nie dają Nowickiej dużych szans na wyborczy sukces.
  Wybory prezydenckie 2015: Wanda Nowicka ogłosiła swój start w wyścigu po fotel prezydencki

  ©fot. Krzysztof Kapica

  Wanda Nowicka startuje z poparciem Unii Pracy. To kolejny, po Magdalenie Ogórek, Januszu Palikocie i Annie Grodzkiej lewicowy kandydat na prezydenta. Nowicka powiedziała dziennikarzowi Agencji Informacyjnej Polskapresse, że inni kandydaci nie budzą jej zaufania. - Jako przedstawicielka lewicy mam prawo ocenić inne kandydatury. Nie są one jednak godne poparcia przez społeczeństwo. Nie podjęłabym takiej decyzji, gdybym wiedziała, na kogo chcę zagłosować – argumentowała Nowicka.


  Według politologa Wojciecha Jabłońskiego, doktora z Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, obecne rozdrobnienie lewicy częściowo można porównać z sytuacją partii centroprawicowych w latach 90. - Partie centroprawicowe miały swoich nabuzowanych liderów, którzy kłócili się, ale szukali możliwości zjednoczenia. Lewica nie podejmuje takich prób. Każdy mówi sam za siebie i każdy zdobędzie zapewne 1 proc. głosów. Na granicy błędu statystycznego – wyjaśnił. Według naukowca decyzja Nowickiej nie wpłynie na wynik innej lewicowej kandydatki, Magdaleny Ogórek, która ma zagwarantowaną część głosów w związku z tym, że jest kandydatem SLD.

  Ogórek jest w trakcie kampanii wyborczej. W sobotę wzięła udział w szczycie Partii Europejskich Socjalistów w Madrycie. Spotkała się tam m.in. z Martinem Schulzem, przewodniczącym Parlamentu Europejskiego czy Manuelem Vallsem, premierem Francji.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   " Andrzej Duda: Polska potrzebuje takiej armii, by odstraszała agresora "

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   " W Instytucie Wolności odbyło się dziś spotkanie z udziałem kandydata na Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Tematem była polityka zagraniczna Polski. A. Duda zwracał uwagę jak ważne jest poczucie...rozwiń całość

   " W Instytucie Wolności odbyło się dziś spotkanie z udziałem kandydata na Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Tematem była polityka zagraniczna Polski. A. Duda zwracał uwagę jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa. - Polska potrzebuje bardzo dobrze wyposażonej armii obronnej, która będzie spełniała rolę odstraszającą. By każdy cztery razy się zastanowił, zanim podejmie działania militarne wobec Polski - powiedział. " . " Instytut Wolności zwrócił się do czterech kandydatów na urząd prezydenta RP: Bronisława Komorowskiego, Andrzeja Dudy, Magdaleny Ogórek i Adama Jarubasa, z propozycją dyskusji na temat polityki zagranicznej Polski. Sztab Andrzeja Dudy jako pierwszy zaproponował termin. "zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama