Koszykówka. Śląsk przegrał po dogrywce ze Stelmetem 71:74 i nie obroni Pucharu Polski

Rafał Bajko
Emil Rajković i jego Śląsk żegnają się z Pucharem Polski już na etapie ćwierćfinału Paweł Relikowski
Siedemnastokrotni mistrzowie Polski szybko zakończyli swój udział w finałowym turnieju Pucharu Polski w Gdyni. Już w ćwierćfinale lepszy od wrocławian okazał się Stelmet Zielona Góra, który wygrał po dogrywce 74:71.

Śląsk Wrocław swój ćwierćfinał ze Stelmetem Zielona Góra rozpoczął średnio. Po nieco ponad pięciu minutach pierwszej kwarty było 14:8 dla wicemistrzów Polski. Ekipa Emila Rajkovicia otrząsnęła się jednak w porę i do końca pierwszej połowy oglądali-śmy już wyrównaną walkę, zakończoną zresztą remisem 34:34.

W trzeciej odsłonie wrocławianie ponownie przeżywali trudne chwile. Szczególnie, gdy w 35 minucie po trafieniu Adama Hrycaniuka zrobiło się 44:34 dla zielonogórzan. Siedemnastokrotni mistrzowie Polski, podobnie jak w pierwszej połowie, wrócili jednak do gry dzięki udanym akcjom Denisa Ikovleva.

Czwarta kwarta przyniosła zdecydowanie najwięcej emocji, gdyż oba zespoły miały w końcówce po jednej szansie na to, aby zapewnić sobie awans do półfinału. Najpierw na 17 sekund przed ostatnią syreną z linii rzutów wolnych tylko raz trafił Aaron Cel i było 63:63. Śląsk miał w tej sytuacji kilkanaście sekund na rozegranie decydującej akcji. Z dystansu nie trafił jednak Łukasz Wiśniewski, więc o wszystkim musiała zdecydować dogrywka.

W niej więcej zimnej krwi zachowała drużyna Saso Filipovskiego, wyrzucając Śląsk z turnieju. Wrocławianie nie obronią tym samym trofeum zdobytego przed rokiem w hali Orbita.

Puchar Polski w Gdyni
Ćwierćfinał: Stelmet Zielona Góra - Śląsk Wrocław 74:71 (22:19, 12:15, 14:12, 15:17, d. 11:8)
Stelmet: Koszarek 15 (1), Hrycaniuk 15,Zamojski 11 (1), Cel 9 (2), Hosley 8 - Lalić 6, Robinson 4, Chanas 3 (1), Troutman 3.
Śląsk: Ikovlev 13 (2x3) , Radivojević 8 (2), Tomaszek 6, Wiśniewski 6, Kinnard 4 - Trice 14 (1), Mladenović 10, Dłoniak 5 (1), Gabiński 5.

Pozostałe mecze ćwierćfinałowe: Asseco Gdynia - Rosa Radom 75:83 (13:25, 20:23, 20:21, 22:14), AZS Koszalin - Trefl Sopot (zakończył się po zamknięciu wydania gazety).
Półfinały. Sobota: Energa Czarni Słupsk - Rosa Radom (godz. 18), Stelmet Zielona Góra - AZS Koszalin/Trefl Sopot (godz. 20.30). Finał (niedziela, godz. 20, Polsat Sport News).