Zbytów: 21 psów zdechło z głodu

  Zbytów: 21 psów zdechło z głodu

  KK

  Policjanci Komisariatu Policji w Bierutowie zostali poinformowani przez przedstawiciela Straży nad Zwierzętami o ujawnieniu 21 sztuk zwłok psów rasy owczarek niemiecki i golden retriver na jednej z posesji w miejscowości Zbytowa.
  Zdjęcie pochodzi ze strony Straży dla Zwierząt

  Zdjęcie pochodzi ze strony Straży dla Zwierząt

  Przybyły na miejsce powiatowy lekarz weterynarii stwierdził, że psy mogły zdechnąć z głodu. Podczas wykonywanych czynności na posesji nikogo nie zastano. Posesja była szczelnie ogrodzona.

  Nikt na niej nie przebywał. Policjanci ustalili, że od dłuższego okresu czasu nikt tej posesji nie zamieszkuje właściciel nie przebywał tam od około 1, 5 roku. Właścicielka była widziana jesienią roku ubiegłego. Na terenie posesji widziany był przez sąsiadów także syn właścicieli, który doglądał gospodarstwa.

  Jedno z ujawnionych martwych zwierząt decyzją lekarza weterynarii zostało przekazane do Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu celem wykonania sekcji zwłok, która ma na celu ustalenie przyczyn zgonu.
  Brane jest również pod uwagę badanie pod kątem wścieklizny u padłych zwierząt. Pozostałe martwe zwierzęta zostały uprzątnięte i przekazane do utylizacji z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, które mogły stwarzać.

  Aktualnie funkcjonariusze Komisariatu Policji w Bierutowie wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w szczególności ustalenia przyczyn i okoliczności śmierci tylu zwierząt, oraz ustalenia kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy. Do chwili obecnej policjantom nie udało się skontaktować z właścicielami tej posesji, przebywają oni najprawdopodobniej na terenie Wrocławia. Zostało w tej sprawie wszczęte dochodzenie z art. 35 ust. 1 i 2 o ochronie zwierząt.

  Więcej zdjęć na stronie www.olesnica.naszemiasto.pl

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zezwierzęcenie

   wrocławianin61 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 57

   To przykład zezwierzęcenia społeczeństwa. Ludzie interesuja się jak ktoś przyjeżdża, jakim samochodem lub z kim i dlaczego. Ale jak na posesji przebywały zwierzeta NIEJEDEN CZŁOWIEK ?!? to wiedział...rozwiń całość

   To przykład zezwierzęcenia społeczeństwa. Ludzie interesuja się jak ktoś przyjeżdża, jakim samochodem lub z kim i dlaczego. Ale jak na posesji przebywały zwierzeta NIEJEDEN CZŁOWIEK ?!? to wiedział i widział no ale co go to OBCHODZI. Podobnie wygląda sprawa naszych starych lub chorych sąsiadów - a co mnie to obchodzi - po policję się dzwoni wtedy jak trup się rozkłada. Taka jest rzeczywistość - i każdy może pisać co chce wzburzony ,że rzekomo sie obraża także standardy - ale od tej rzeczywistej oceny nie ma ucieczki ani formalnie godnego usprawiedliwienia. Nie widzimy a raczej w myśl fałszywie pojętej " ochronie prywatnosci zycia" nas generalnie nie obchodzi, że sąsiad bije zwierzę, bije dziecko, molestuje dziecko - znęca się nad bratem, siostrą. Jak ktoś sobie pije za ścianą - to przecież pije za swoje ! Dopiero akcje w typie Pani Redaktor Elżbiety Jaworowicz otwieraja ludziom oczy. Wcześniej policja , straż miejska, pomoc społaczna czy nawet zwykły czlowiek jest głuchy na ból, biedę, niedolę lub smierć innego człowieka czy stworzenia.
   TO sa dramatyczne fakty codziennie zgłaszane w radiu, telewizji, gazetach - ale o zgrozo potwierdzjące to że jesteśmy zamknięci na zło, bestialstwo, korupcję . Szkoda jest XXI wiek a Polska zawsze należała do strefy kulturowej o dużej wrażliwości estetycznej i moralnej. A jak jest dzisiaj. Przykładowe tak zwane eksperymenty jakiegoś nawiedzonego debila w Szczecinie zajmują czołówki MEDIÓW i wywołały nawet dyskusję . Pytam o czym i po co ; aby idiota zyskiwał popularnośc - to jałowizna ,że tylko wstyd i hańba. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama