Taka nauka może się podobać! Dni Nauki i Sztuki w Głogowie

  Taka nauka może się podobać! Dni Nauki i Sztuki w Głogowie

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Taka nauka może się podobać! Dni Nauki i Sztuki w Głogowie
  1/29
  przejdź do galerii
  Uczniowie głogowskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich wzięli udział w kolejnej odsłonie Dni Nauki i Sztuki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Kontakt z bardziej widowiskową częścią nauki podobał się młodym ludziom.
  Dla młodych głogowian przygotowano kilka rodzajów zajęć, które miały im pokazać, że nauka może być przyjemna. Dużą popularnością cieszyły się na przykład praktyczne zajęcia z chemii, podczas których uczniowie mogli obserwować eksperymenty. Największe wrażenie zrobił na nich kontrolowany wybuch.

  – To było fajne. Gdyby tak wyglądała nauka chemii w szkołach, to na pewno więcej młodych ludzi zainteresowałoby się nią – mówili nam uczniowie Gimnazjum nr 1.


  Studenci PWSZ pokazali też swoim młodszym kolegom jak programuje się roboty i jak to wygląda potem w praktyce. Uczniowie mogli własnoręcznie pokierować mechanicznym ramieniem i zobaczyć niewielkie roboty kroczące w akcji.

  Nie zabrakło też zajęć sportowych. W Głogowie pojawiła się m.in. łyżwiarka Natalia Czerwonka, która poprowadziła trening kolarski. Ten sport jest jej bowiem równie bliski co łyżwiarstwo.

  – Uwielbiam przedstawiać sporty, które kocham. Tym razem mowa o rowerach, jednak łyżwy też mam ze sobą w plecaku. Jedno nie wyklucza przecież drugiego i to jest najważniejsze – mówiła ze śmiechem srebrna medalistka z Soczi..

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama