Jest porozumienie w sprawie stref inwestycyjnych wokół S3

  Jest porozumienie w sprawie stref inwestycyjnych wokół S3

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jest porozumienie w sprawie stref inwestycyjnych wokół S3
  Specjalne Strefy Ekonomiczne Polski zachodniej będą współpracować, by wokół budowanej drogi S3 inwestowały kolejne firmy.
  Jest porozumienie w sprawie stref inwestycyjnych wokół S3
  W czwartek w głogowskim ratuszu odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiciele kilku stref ekonomicznych z terenu całej Polski zachodnie oraz władze rządowe i samorządowe podpisały porozumienie "S3 droga wielkich możliwości". Realizacja tego projektu zakłada stworzenie obszaru aktywności inwestycyjnej wzdłuż drogi ekspresowej S3 będącej częścią międzynarodowej trasy E65.

  Organizatorem spotkania była Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Jej prezes Rafał Jurkowlaniec przyznał, że droga S3 stworzy ogromne szanse dla regionów, przez które będzie przebiegać.

  - Dzięki tej drodze staniemy się konkurencyjniejsi dla dużych ośrodków miejskich. Zauważcie państwo, że trasa drogi S3 nie biegnie w pobliżu bardzo dużych miast. Największe z nich to Szczecin, który też nie jest przecież w czołówce wielkości miast w Polsce - mówił Jurkowlaniec. - Droga zwiększy szanse w przyciąganiu inwestorów średnich i małych miast. Bo w jej zasięgu są między innymi Lubin czy Legnica.

  Pod porozumieniem podpisała się również Iwona Dyszkiewicz, dyrektor wrocławskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Zapewniła ona, że projekt ma pełne wsparcie ANR-u.

  - Praktycznie na cały długości trasy, tej istniejącej i tej planowanej, agencja ma swoje tereny. Zapewnimy atrakcyjne warunki do inwestowania na nich - zapewniała pani dyrektor.

  Droga biegnie od północy kraju - Szczecina, a zakończyć się ma na granicy z Czechami. Do 2018 roku powinien zostać oddany do użytku odcinek drogi od Nowej Soli do Legnicy, natomiast do 2019 odcinek z Legnicy do Bolkowa. Warto zaznaczyć, że ostatni odcinek z Bolkowa do Lubawki znalazła się na liście rezerwowej programu budowy dróg.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama