Poseł: Ratujmy KGHM

  Poseł: Ratujmy KGHM

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Poseł: Ratujmy KGHM
  Poseł Wojciech Zubowski z Prawa i Sprawiedliwości znów daje o sobie znać w sprawie walki o zniesienie podatku od niektórych kopalin, który drenuje finanse KGHM i sprawia, że spółka ma coraz większe kłopoty finansowe. Według ostatnich słów władz spółki - przez podatek wydobycie w ZG Lubin staje się nierentowne.
  Poseł: Ratujmy KGHM
  W związku z tym poseł wystąpił do sejmowej Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich o powołanie specjalnej komisji, która ma na celu ustalenie następstw wprowadzenia podatku i odnalezienie sposobów na pomoc miedziowej spółce.

  - Konsekwencją jego wprowadzenia jest obniżenie rentowności spółki oraz brak opłacalności inwestycji, takich jak wydobycie rud miedzi w okolicy Bolesławca. Podatek w istotny sposób ogranicza konkurencyjność spółki, wymusza ograniczenie realizowanych inwestycji rozwojowych i odtworzeniowych - mówi Wojciech Zubowski. - Prowadzi do nieefektywnej gospodarki złożem, a jego formuła wyklucza możliwość rozwoju nowych zakładów górniczych. O tych i innych zagrożeniach mówiono podczas jednego z ostatnich posiedzeń Komisji Skarbu Państwa, poświęconego przyszłości KGHM Polska Miedź S.A - dodaje głogowski poseł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama