Rafał Bajko
Magdalena Leciejewska zadebiutowała przed wrocławską publicznością. Popularna "Lecia" zagrała swój drugi mecz w barwach Ślęzy i zanotowała drugie zwycięstwo Piotr Zadumiński
Ślęza Wrocław - Pszczółka AZS Lublin 67:63. CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 57:66 [WYNIKI, TABELA]. 18. kolejka Tauron Basket Ligi była dla dolnośląskich klubów połowicznie udana. Zwycięstwo wrocławianek nad lubliniankami jest niezwykle cenne z uwagi na bezpośredni kontakt obu zespołów w tabeli. Polkowiczanki dzielnie walczyły z brązowymi medalistkami ligi z Bydgoszczy, ale o ich niepowodzeniu zadecydowała tragiczna trzecia kwarta.

Spotkanie w hali przy ul. Chełmońskiego od początku było niezwykle wyrównane, a prowadzenie wędrowało z rąk do rąk. Końcówka należała jednak do gospodyń, które dzięki zwycięstwu mają teraz w tabeli nad rywalkami dwa punkty przewagi. Ślęza ma przed sobą jeszcze m.in. mecz w Koninie, w którym ewentualne zwycięstwo zapewni jej miejsce w ósemce.

Przed wrocławską publicznością zadebiutowała Magdalena Leciejewska, która w ciągu ponad 35 minut zdobyła 4 pkt i zaliczyła 11 zbiórek. Dodajmy, że ten ostatni element znacząco wpłynął na końcowy wynik meczu. Ślęza wygrała bowiem "deskę" aż 49:28.

W meczu na szczycie TBLK wicemistrzynie Polski okazały się gorsze od wiceliderek tabeli Artego Bydgoszcz. O porażce ekipy Arkadiusza Rusina zadecydowała przede wszystkim bardzo słaba trzecia kwarta, w której rywalki zaprezentowały żelazną defensywę. Wicemistrzynie Polski zdobyły w tej części zaledwie siedem punktów.

Tauron Basket Liga Kobiet
Ślęza Wrocław - Pszczółka AZS UMCS Lublin 67:63 (16:18, 17:14, 13:14, 21:17)
Ślęza: Player 21, Śnieżek 12, Nwagbo 11, Pawlak 10, Leciejewska 4 - Ross 9, Głocka, Czarnecka, Mistygacz.
Pszczółka AZS: Robinson 20, Taylor 8, Bussie 8, Kotnis 8 (1x3), Morawiec 5 - Tomiałowicz 10 (2), Dulęba 2, Bejtić 2, Witkoś.

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 57:66 (15:10, 20:19, 7:27, 15:10)
CCC: Sverrisdottir 9 (1x3), Greene 8, Kaczmarska 4, Swanier 4, Owczarzak 2 - Jeziorna 17 (1), Sutherland 7, Majewska 4, Szczepanik 2.
Artego: Morris 17 (3x3), Carter 15, McBride 11, Mowlik 5 (1), Koc - Gatling 16, Kuin 2, Krężel, Bekasiewicz.

Pozostałe wyniki 18. kolejki: Wisła Can-Pack Kraków - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 68:64 (17:17, 21:13, 18:17, 12:17), MKK Siedlce - Glucose ROW Rybnik 72:85 (16:26, 20:23, 17:21, 19:15), Widzew Łódź - Chemat Basket Konin 78:89 (17:24, 16:26, 22:13, 23:26), Basket Gdynia - Energa Toruń 67:83 (22:19, 18:16, 11:20, 16:28).