JG, PJ, slaskwroclaw.pl
Janusz Wójtowicz
- Legia nas nie zdominowała. W dalszym ciągu gramy z mistrzem Polski jak równy z równym i to mnie cieszy - powiedział po meczu trener Tadeusz Pawłowski.

Tadeusz Pawłowski, trener Śląska Wrocław

Myślę, że to było dobry mecz mojego zespołu. Wszystko jest dalej otwarte - 90 albo 120 minut rozstrzygnie, kto przejdzie dalej. Uważam, że wciąż mamy duże szanse. W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy dwóch stuprocentowych sytuacji. Na odprawie pokazywałem nawet Flavio, jak ma to zrobić. W końcówce niepotrzebnie poszliśmy na wymianę ciosów. Przydałoby się trochę rozwagi. Z drugiej strony nie mam zespołu za 100 milionów, dlatego sądzę, że zagraliśmy na bardzo dobrym poziomie.

Na początku drugiej połowy mieliśmy zdecydowaną przewagę. Uważam remis za sprawiedliwy wynik. Obie drużyny grały otwartą pikę. Proszę nie zapominać, że to był pierwszy mecz po zimowej przerwie. Trochę brakuje nam ogrania. Jurto wracamy do pracy, później Cracovia, a za miesiąc znów będziemy myśleć o Pucharze Polski.

Peter Grajciar zagrał dobrze. Dużo biegał, zrobił swoją robotę. Wiadomo, że trzeba poprawić jeszcze niuanse. Na nasze możliwości to na pewno pozytywna postać. Jestem optymistycznie nastawiony, bo to jest chłopak z sercem, pasuje do naszego zespołu.

Większość piłkarzy Legii grała w kadrze lub w europejskich pucharach i dziś pokazali trochę cwaniactwa - wiedzieli kiedy zwolnić, a kiedy przyspieszyć.

Legia nas nie zdominowała. W dalszym ciągu gramy z mistrzem Polski jak równy z równym i to mnie cieszy. Wisła i Lech to również bardzo dobre drużyny. Sprawa jest otwarta.

Przeciwnicy wyszli najlepszym składem, jaki w tej chwili mają. To nie jest tak, że oni się to bawili. Dwie drużyny postawiły takie warunki, że remis jest sprawiedliwy. Jako zespół możemy powalczyć z każdym.

Czy będziemy coś zmieniać przed następnym meczem? Musimy się jeszcze zastanowić. Na pewno u Mariusza trzeba prześwietlić rękę. Mamy Machaja, Dankowskiego. Podchodzimy do tego spokojnie. Od jutra zaczyna się operacja Cracovia. Zespół na moje oko nie jest zmęczony.

Henning Berg, trener Legii Warszawa

Nie jestem zadowolony z tego rezultatu. Przed meczem powiedziałbym, że 1:1 to dobry wynik, ale z przebiegu gry uważam, że byliśmy w dobrej sytuacji by wygrać. Strzeliliśmy pierwsi bramę i długo graliśmy z przewagą jednego zawodnika. Prowadziliśmy grę i przez większość meczu byliśmy stroną przeważającą. Śląsk przycisnął nas po drugiej żółtej kartce dla Vrdoljaka. Mam żal do swoich piłkarzy, że straciliśmy bramkę w ten sposób. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać na tym poziomie. Nie mniej jednak gol strzelony na wyjeździe zawsze jest bardzo ważny w kontekście rewanżu u siebie. Co do sędziowania, to na pewno był to bardzo trudny mecz dla arbitra. Nie jestem pewien, czy wszystkie podejmowane przez niego decyzje były słuszne, a zwłaszcza pierwsza kartka dla Ivicy Vrdoljaka.

Materiał oryginalny: Śląsk - Legia 1:1. Pawłowski: Nie mam zespołu za 100 mln. Zagraliśmy dobrze [FILM, OPINIE TRENERÓW] - Gazeta Wrocławska