Wizyta u lekarza na fundusz to strata czasu...

  Wizyta u lekarza na fundusz to strata czasu...

  Redakcja

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Miałam niedawno nieprzyjemność odwiedzić przychodnię zdrowia w Głogowie. Zwykle staram się unikać lekarzy jako ognia, ale czasem nie ma innego wyjścia. Szybko jednak przypomniałam sobie, dlaczego tak tego nie lubię. Najpierw prawie dwugodzinne oczekiwanie w kolejce. U samego lekarza nie spędziłam już jednak tyle czasu. Pan doktor głosem nie znoszącym sprzeciwu, że wszystkie moje dolegliwości to tak naprawdę nic poważnego i niepotrzebnie zajmuję miejsce w kolejce.
  Skierowanie na dokładniejsze badania musiałam dosłownie wybłagać, ale choć jego zdaniem nic groźnego mi nie było, nie omieszkał przepisać drogich leków na zwalczanie objawów. Najgorsze jest jednak to, że wyszłam z gabinetu niewiele mądrzejsza, bo wciąż nie widziałam skąd biorą się moje objawy.

  W internecie można wyczytać o nich sporo niepokojących rzeczy, dlatego nieco zdziwiło mnie lekkie podejście lekarza. Naprawdę zdenerwowałam się jednak dopiero wtedy, gdy wyczytałam, że badania na które mnie skierował to tylko okrojona wersja i szansa na to, że coś wykryją jest mizerna. Wykryć coś mogą i owszem, ale rozszerzone badania, które oczywiście są droższe. Chcąc nie chcą muszę na nie iść i zapłacić z własnej kieszeni, bo nie mam zamiaru znów prosić się o nie lekarza. Zastanawiam się tylko dlaczego miesiąc w miesiąc z mojej pensji ściągane są niemałe pieniądze na utrzymanie państwa w białych kitlach, skoro i tak jeśli chce się zadbać o swoje zdrowie, trzeba płacić dodatkowo?

  Mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni, ale ilu z nas dożyje tych czasów? Bo z taką opieką to nikłe są na to szanse...

  CZYTELNICZKA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama