Radosław Mołoń, były wicemarszałek wraca do urzędu. Zmian...

  Radosław Mołoń, były wicemarszałek wraca do urzędu. Zmian jest znacznie więcej

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Radosław Mołoń, były wicemarszałek wraca do urzędu. Zmian jest znacznie więcej

  ©Fot. Janusz WóJtowicz / Polskapresse

  Radosław Mołoń, były wicemarszałek województwa dolnośląskiego wraca do urzędu marszałkowskiego. Szef wojewódzkich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej będzie pełnomocnikiem zarządu województwa ds. realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego. - Otrzymałem taką propozycję, cieszę się, że władze województwa chcą wykorzystać moje doświadczenie - mówi Radosław Mołoń. To nie koniec zmian personalnych w urzędzie.
  Radosław Mołoń, były wicemarszałek wraca do urzędu. Zmian jest znacznie więcej

  ©Fot. Janusz WóJtowicz / Polskapresse

  W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, w którym rządzi koalicja Platformy Obywatelskiej z Rafałem Dutkiewiczem i Polskim Stronnictwem Ludowym trwają wielkie zmiany personalne, o których mówiło się od kilku miesięcy.

  Największym "transferem" tygodnia jest powrót Radosława Mołonia do urzędu marszałkowskiego. Mołoń w ubiegłej kadencji był wicemarszałkiem województwa. Odpowiadał m.in.
  za kulturę i sprawy społeczne. Podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych Mołoniowi nie udało się wywalczyć mandatu radnego sejmiku. Jego miejsce w zarządzie województwa zajął Tadeusz Samborski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Szef wojewódzkich struktur SLD nie był długo bez pracy. Mołoń zostanie pełnomocnikiem zarządu ds. Regionalnego Programu Operacyjnego.

  - Będę odpowiadał za realizację tzw. projektów miękkich związanych z kapitałem ludzkim. Nowe zadania wiążą się z moim dotychczasowym doświadczeniem. Cieszę się, że otrzymałem propozycję, dzięki której będę mógł wykorzystać swoją wiedzę - mówi Radosław Mołoń.

  Potwierdziły się także wcześniejsze informacje portalu GazetaWroclawska.pl. Zbigniew Dynak został nowym dyrektorem departamentu rozwoju regionalnego w urzędzie marszałkowskim. Wcześniej funkcję tę pełnił Maciej Zathey. Dynak był już kiedyś dyrektorem tego samego departamentu.

  Ciągle głośno się mówi się o zmianie sekretarza województwa. Funkcję tę pełni Lilla Jaroń, kiedyś wiceminister edukacji narodowej. Zastąpić ją mógłby Maciej Sznel, dyrektor departamentu marszałka Cezarego Przybylskiego. Wiadomo jednak, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

  Z nieoficjalnych informacji do jakich dotarliśmy wynika, że Lilli Jaroń mocno broniła Renata Granowska, radna rady miejskiej z Platformy Obywatelskiej. Granowska jednak informacji tych nie chce potwierdzić mówi tylko, że taka decyzje należy tylko do marszałka. Sama Lilla Jaroń nie chce komentować zamieszania wokół swojej osoby.

  Julia Wach (dotychczas szefowa wydziału komunikacji społecznej w urzędzie) została dyrektorem wydziału promocji, a jej zastępcą została Agnieszka Olszewska-Czuma, żona Pawła Czumy, byłego rzecznika prezydenta Dutkiewicza. Sam Paweł Czuma, pełniący ostatnio funkcję wiceprezesa Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i ma wrócić do pracy do wrocławskiego magistratu. Mówi się, że zajmie stanowisko w departamencie prezydenta.

  Nowym dyrektorem wydziału komunikacji społecznej w urzędzie marszałkowskim została Agnieszka Dziedzic.

  Czytaj także

   Komentarze (31)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czu MAj

   Synekura (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Fachowa Familia Fragilie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   marszałku nie tędy droga

   obywatel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Panie marszałku "granie w głupa" tez ma swoje granice. Mołoń pełnomocnik w PO to ewenement w polityce.Wyborcy to widzą i nie zapomną. A żyć trzeba dalej. Mam nadzieję, że wrócisz w swoje strony i...rozwiń całość

   Panie marszałku "granie w głupa" tez ma swoje granice. Mołoń pełnomocnik w PO to ewenement w polityce.Wyborcy to widzą i nie zapomną. A żyć trzeba dalej. Mam nadzieję, że wrócisz w swoje strony i będziesz NN. Kto Cię" sczyści" sam zobaczysz.Już nie długo-tak myślę.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Konkursy były?

   nicpodobnego (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Sami fachowcy. Jako czytelnik proszę więcej o Czumie, moim ulubieńcu złotoustym. Szkoda, że ma żonę, nie piszcie o tym bo może stracić wielbicielki.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polityczni urzędnicy

   socjolog (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Panie Marszałku Wojewòdztwa do prokuratury wystawiasz pan płotki ze swego urzędu za nieprawidłowości przy obwodnicy wschodniej a gdzie chowasz rekiny odpowiedzialne za marnotrawstwo dziesiątki...rozwiń całość

   Panie Marszałku Wojewòdztwa do prokuratury wystawiasz pan płotki ze swego urzędu za nieprawidłowości przy obwodnicy wschodniej a gdzie chowasz rekiny odpowiedzialne za marnotrawstwo dziesiątki milionów zł.Co z odpowiedzialnością Mołonia za Centrum Monitoringu Społecznego,za zadłużony Teatr Polski przez dyr.Mieszkowskiego?Obecna nominacja Mołonia na pełnomocnika ds czegoś to kpina jakich dookoła coraz więcej ale zauważalna.Mam nadzieję,że Pana z tego rozliczą. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przecież go nie chcemy?!

   Want (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Mołoń, szef SLD na Dolnym Ślasku, nie uzyskał w wyborach samorzadowych mandatu radnego. Czy to oznaczam że wyborcy nie chca go w Województwie> Skoro tak, to dlaczego chca go politycy koalicji?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak się bawi, tak się bawi.... SLD

   student (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Marszałek Mołoń zapewni teraz stanowiska dla gruppensex profesora Żuka i jego kumpla badacza społecznego po weterynarii.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dawid M. też czeka na stołek

   Kleks (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Miał zostać Wicemarszałkiem po awansie Mołonia posła - wiceministra , a tu d**a.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   panie Mołoń

   Dolnoślązacy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Ten lichy stołek nie zwolni Pana z odpowiedzialności za CMSiKO.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nowe ale stare

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Chory P. Mołoń szybko ozdrowiał jak tylko pojawił się "stołek". Zaskakujące decyzje już nas nie dziwią. Jak pełnił swoje role jako wicemarszałek w kulturze i sprawach społecznych widzieliśmy...rozwiń całość

   Chory P. Mołoń szybko ozdrowiał jak tylko pojawił się "stołek". Zaskakujące decyzje już nas nie dziwią. Jak pełnił swoje role jako wicemarszałek w kulturze i sprawach społecznych widzieliśmy (Centrum Monitoringu Społecznego i Kultury Obywatelskiej - marnotrawstwo ogromnych pieniędzy na niektóre badania społeczne, sprawa Piotra Ż.,, badacz Czesław C., - zadłużony Teatr Polski - dyr. Mieszkowski ). Dziś będzie się sprawdzał jako Pełnomocnik zarządu województwa ds Regionalnego Programu Operacyjnego w tzw. projektach miękkich -jak mówi na łamach prasy. Można pogratulować zarządowi za wybór pełnomocnika.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Stołki dla SLD

   Gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   W urzędzie nie ma PSL tylko byli i obecni nominaci SLD: pani wicemarszałek ds. wsi i zasobów naturalnych EM, członek zarządu ds. społeczych TS, Pan Mołoń pełnomocnik marszałka, dyrektorzy między...rozwiń całość

   W urzędzie nie ma PSL tylko byli i obecni nominaci SLD: pani wicemarszałek ds. wsi i zasobów naturalnych EM, członek zarządu ds. społeczych TS, Pan Mołoń pełnomocnik marszałka, dyrektorzy między innymi w departamentach: spraw społecznych, budżetu i finansów. PO i obóz Dutkiewicza powinni zmieniać tę ekipę przebierańców, która czeka na ich porażkę.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SKOK CZUMÓW NA URZĘDOWE STOŁKI

   dzik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 2

   Czumowie nie mają za grosz poczucia wstydu i on i ona...żenada!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama